Aзбуката на сезнајката Биби од синоќа влезе во домовите на детска публика преку нејзиниот јутјуб-канал Биби/Bibi. Секоја буква е своја приказна и токму преку примерите на Биби децата ќе го откријат нејзиниот свет.

Уште со првата нумера „Не сум твој тип“ покажаа дека имаат свој препознатлив стил и имаат намера долго време да ги слушаме, а со втората „Тело за на ТВ“ го потврдија тоа.

Британскиот хитмејкер се соочува со тужба од 100 милиони долари за крадење делови од песната  Let’s Get In On од Марвин Геј, за неговиот хит Thinking Out Loud. Според тужбата поднесена во суд во Њујорк, победникот во повеќе греми категории за 2014 година, ги има копирано мелодијата, ритамот, хармониите, тапаните, бас линијата, придружните вокали, темпото и уште неколку елементи од класик песната на Геј од 1973 година.

 

Во рамки на светската претпремиера на блокбастерот„Лига на правдата” во Македонија, ќе биде отворена и првата изложба на рачно изработени патики, инспирирани од главните херои во филмот на DC Comics.

Холивудската актерка конечно се огласи во врска со озборувањата за наводна врска со холивудскиот заводник Бред Пит, кои се појавија баш во периодот кога тој се разведуваше од Анџелина Џоли.

Една од најактуелните светски ѕвезди во моментов, еден од највозбудливите и најспецифични вокали на денешницата, Rag`n`Bone Man доаѓа во Скопје, на голем концерт во арената „Борис Трајковски“, на 11ти мај.


Големата рок ѕвезда Стинг,во рамките на големата светска турнеја „57th & 9th“ по повод истоимениот албум, на 15-ти октомври доаѓа во Скопје. Концертот кој ќе се одржи во арената “Борис Трајковски“  е дел од неговата промотивна светска турнеја која стартуваше во февруари и ги опфаќа сите континенти.


Утре, сабота 26 ноември со почеток во 20:00h, Иноватива Груп Ви го претставува проектот “Скопје Tribute“ во клубот Midnight лоциран во строгиот центар на Скопје-Кеј 13ти ноември.
 

Најновата тема насловена “Најбоља”, отпеана од победниците на Скопскиот Фестивал, Ај Кју деновиве ја доживеа својата регионална промоција на музичкиот канал Ем-Ти-Ви Адрија.

Дани Димитровска со ново видео за песната “Суштина“, која подолго време се врти по радио станиците.

Најново на форумот

  • No posts to display.