Откако пред некој ден популарната актерка го отвори Инстаграм профилот и ја постираше првата фотографија заедно со колегите од серијата „Пријатели“, направи вистински хаос и за за пет часа имаше над еден милион следбеници, со што го сруши рекордот кој претходно го поставија принцот Хари и Меган Маркл со нивниот заеднички профил на оваа социјална мрежа.

Холивудската актерка, Чарлиз Терон која наскоро ќе ја гледаме во новиот филм „Bombshell“, секогаш плени со својата убавина и јавноста е заинтересирана за детали од нејзиниот живот кој не секогаш ги открива. Но овој пат таа прозборе искрено за некои интимни детали.

 

Иако приватниот живот на Тоше Проески беше таен, сепак не поминуваше незабележано. И покрај тоа што го поврзуваа со многу девојки, неговите пријатели тврдат дека имал само една голема љубов, ракометарката Андријана Будимир, со која беше во долгогодишна врска со прекини.

 

Поминаа 12 години од денот кога цела Македонија, но и Балканот, се разбудија слушајќи ги шокирачките вести – Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа во Хрватска.

 

Ѕвездата од „Големи мали лаги“, Зои Кравиц, заедно со Роберт Патисон (познат по улогата во „Самрак“) ќе ги играат главните улоги во новиот филм за „Бетмен“. 

 

Кејт Мидлтон целосно го трансформираше нејзиниот стил на облекување поради кралицата Елизабета Втора. Изминатите години модниот избор на војвотката од Кембриџ главно беа здолништа и фустани со средна должина и крој кој се шири надолу.


Седмото издание на Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“ ќе се одржи од 12 до 17 октомври 2019, на повеќе локации во Скопје. Шестдневната програма ќе содржи богата филмска понуда, креативни работилници, мастер класови и низа други креативни и едукативни активности кои ќе вклучат  над 600 деца и млади на возраст од 11 до 19 години. 

 

Во ЈУ „Зоолошка градина Скопје“ започна изградбата на живеалиштето за фламинга и пингвини.

На улица „Илинденска“ веднаш до СЦ „Борис Трајковски“ е лоциран новиот забавен адреналински парк „Мега“. Забавниот парк нуди над 20 возења, од кои 10 се адреналински атракции, 10 фамилијарни возења, како и неколку интерактивни реквизити.

Веста за нов престолонаследник беше објавена вчера, на првата вечер од кралската турнеја во Австралија, Фиџи и Тонга. 

Најново на форумот

  • No posts to display.