На 1 и на 2 сепрември, (недела и понеделник) во Веро-центарот сите потрошувачи, а особено учениците, ќе можат да уживаат во програмата по повод враќањето во училишните клупи.

Од националниот радиодифузен сервис МРТ, кој го испраќа македонскиот претставник, денеска соопштија дека е одлучено наш претставник да биде Тијана Дапчевиќ.

Холивудската убавица Меган Фокс го очекува второто бебе со сопругот Брајан Остин Грин, по помалку од една година откако го роди првиот син.

Славната актерска двојка Мајкл Даглас и Кетрин Зeта Џонс по 13 години заеднички живот се разведуваат, а според тврдењата на магазинот „Стар“ до разделбата дошло поради биполарното нарушување на Џонс.

Славната колумбиска пејачка често на многубројните фанови на друштвените мрежи покажува емотивни моменти со малиот Милан.

Со спотот за „Само сакам да“, Тамара Тодевска го најавува нејзиниот следен албум, а веќе во сабота, 6-ти јули, во летната дискотека „Колосеум, ќе ја потсети публиката на нејзините најголеми хитови, како и сите нови музички проекти.

Ако беше можна венчавка во Јурасик парк, сигурно вака некако ќе изгледаше.

Класичниот шевролет кабрио, користен во филмот „Ефтини приказни“ најден е скоро 20 години откако беше украден, соопштија властите во Викторвил, Калифорнија.

Американската актерка Хали Бери е бремена со второ дете, кое e прво од нејзиниот вереник Оливие Мартинез.

Светскиот ден на здравјето 7–ми април, ќе биде одбележан со акција за поттикнување и едукација на децата од градинките и основните училишта за важноста на здравата исхрана.