Училиштето за англиски јазик „Смајли старс“ во соработка со „Агенција ДДС“, организира интензивна подготвителна настава за полагање државна матура по предметот македонски јазик.

Жените кои имаат ќерки почесто бараат развод, бидејќи девојчињата се и помош во домот. Мажите не сакаат синовите да им растат без татко, па двојките со машки деца опстануваат подолго

Некогаш за мајката која бдее над децата и повеќе од колку што треба и прави сè наместо нив се велеше дека е мајка- квачка. Во меѓувреме поимот еволуираше и денес тој тип родители се нарекуваат „хеликоптер родители“

За користа на црното вино за здравјето долго се зборува, но австралиски биохемичар верува дека создал капка толку богата со антиоксиданси, што би можела да лечи повеќе болести.

Најголемата желба на секој брачен пар е да ја почувствува убавината од родителството. Да го држи во прегратка своето чедо. Но, не секогаш нештата одат по природен и нормален тек.

Кивање запушен нос, температура – настинките се типични за овој период од годината, а со неколку трикови можете да си помогнете и да оздравите побрзо

Кет Флечер (49) од Њухејвен, Англија, има удобен и комплетно опремен дом, со функционални апарати, меѓу кои се и шпорет со шест рингли и машина за перење садови марка „бош“.

Телевизиското шоу „Време е за бебе“ која е многу популарна во Србија, почна да се снима и емитува и во Македонија. Ова шоу кое се емитува секоја недела од 15.00 часот и репризно во понеделник од 15.30 часот, содржи 30 емисии низ кои се следат настаните пред и околу раѓањето на второ, трето...дете во семејството.

Универзален образец за тоа како се станува менаџер не постои. Но според Лондонската школа за односи со јавноста, секако постојат особини кои ќе ви помогнат да станете лидер и да останете на таа позиција подолго време

Ладните денови се пред нас, а со нив стигнуваат и првите настинки. Има многу начини како можете да го зајакнете имунитетот на природен начин и да ги избегнете болестите, а овие се најважните

Најново на форумот

  • No posts to display.