На 28 и 29 март 2015 година нè очекува уште една прекрасна музичка приказна на сцената на Универзалната сала. По 12-ти пат ќе се одржи детскиот фестивал Поточиња.

Oд денес,  Лондонската авантура на слаткото мече Падингтон може да се погледне во киното Синеплекс. Мечињата слават два родендени во годината, едниот од нив е  на Божиќ, а другиот на 25 јуни. Еве неколку интересни информации врзани за едно од најпопуларните мечиња во светот, годинава.

Утре во британскиот главен град ќе се одржи изборот за Мис на светот, на кој ќе продефилираат 121 учеснички. Најголема фаворитка е мисот од Јужна Африка, Ролен Штраус.

Популарната пејачка Ријана го лансираше новиот парфем за мажи "Палавко", кој е нејзин прв парфем за мажи.

Војвотката од Кембриџ и нејзиниот сопруг принцот Вилијам потврдија дека нивното второ дете треба да се роди во април. Ова е првпат да се открие точниот месец на раѓање на бебе од кралското семејство.

Освен на теренот, го освојуваат и градот со врвниот градски кросовер - новиот NISSAN Qashqai.

Прекрасната холивудска актерка Блејк Лајвли го очекува првото бебе со сопругот Рајан Рејнолдс.  

Детскиот фестивал Поточиња врши упис на нови членови на возраст од 5 до 12 години по пат на аудиција.

Проектот „Повеќе насмевки“ чија цел е преку интерактивни современи методи да се поттикне интересот кај родителите и децата за важноста на грижата за забите од најраната возраст, ќе се реализира преку редовни бесплатни работилници со децата и родители

Авторите на серијата Дејвид Коен и Макс Мачник заедно со "Ен-Би-Си" донираа предмети на Националниот музеј на американска историја.

Најново на форумот

  • No posts to display.