Со доаѓањето на новата година започнаа и најавите за годинешната церемонија за доделување на најпрестижните филмски награди оскар“, која ќе се одржи на 28 февруари. Домаќин на церемонијата ќе биде комичарот Крис Рок, кој сними и кратко филмче со провокативна содржина.

Зближување на некогаш најголемите холивудски бунтовници и бивши сопружници Мадона и Шон Пен одекна како бомба во американските медиуми.

Се‘ што е убаво, кратко трае, вели поговорка, која се покажа како точна и во случајот со апликациајта „Кој ме избришал“ на Фејсбук.

Холивудската актерка Шарлиз Терон одлучила да ја прекине веридбата со познатиот глумец Шон Пен и тоа на, како што изгледа многу незрел начин.

За прв пат во Македонија ќе се спроведува програма наречена „Научи правилно да пливаш за 10 часа“, по теркот на популарната светска програма „USA age group swimming“.

Веселото и дружељубиво зајаче сака да биде во друштво со дечињата и да учи нови работи. Се храни здраво, внимава на своето здравје особено запчињата, а тука е за сите другари на кои им треба помош да имаат здрави заби и убава насмевка.

Второто дете на Вилијам и неговата сопруга Кетрин, родено на 2 мај годинава, во лондонската болница „Квин Мери“ го доби името Шарлот Елизабет Дијана.

Војводата и Војвотката од Кембриџ го избрале името за својата новородена ќерка, но истото ќе го објават јавно откако лично ќе ја информираат кралицата Елизабета.

Џесика Бил и Џастин Тимберлејк станаа родители на син. Според информациите кои ги објави списанието US Weekly, во сабота 11 април, двојката го дочекала доаѓањето на свет на нивното прво заедничко бебе.

Поради технички причини, детскиот фестивал Поточиња кој првично беше закажан на 28ми и 29ти март во Универзалната сала, ќе се одржи на 4ти и 5ти април во Македонска опера и балет (МОБ).

Најново на форумот

  • No posts to display.