Здружението  ,,Проект Среќа“,   месецот на детето- ноември, го започна со долгоочекуваниот проект- Прво бесплатно училиште за музика, уметности и вештини ,,Гитари Дирки и Свирки“.

Холивудската sвезда Киjану Ривс, познат по тоа што ја крие својата приватност, конечно реши да ја сподели својата љубовна среќа со обожавателите.

Ако на времето постарите генерации растеа со странски тинејџерски серии чија епизода нетрпеливо се очекуваше, конечно младата публика во Македонија добива своја македонска тинејџерска серија која ќе ги забавува и едуцира. 

46-годишната Хајди Клум повторно го привлече вниманието на сите на добротворниот настан „Ангел Бал“ во Њујорк. Таа беше ѕвезда на гала вечерта организирана од фондацијата „Габриел Ангел  за истражување на рак“, која собира средства за борба против ракот.

Актерката Дајан Кругер сè уште не го откри името на нејзината 11-месечна ќерка, но деновиве ги почести со една заедничка  фотографија на социјалната мрежа Инстаграм, под која напиша „Моето сè“.

Пред  една недела на Македонската радио телевизија започна да се емитува реобновената детска серија „Дајте музика“ со која пред 30 години на малите екрани се дружеа многу генерации деца. Овој пат како автори се потпишуваат Лазар и Цаци Паковски, додека улогите на детските ликови им беа доверени на деца од драмското студио на актерката Весна Петрушевска. 

Во 1974 година поранешна Југославија ја потресе приказната за девојката Милица Костиќ која трагично почина откако скокнала од 11 кат од зградата, каде била заклучена во стан. Имено девојката од страна на едно момче, била намамена во станот со изговор дека треба да ја повика да излезе неговата девојка, бидејќи родителите ѝ се многу строги.


Сликата на малиот Арчи кој е прв пат со родителите на официјално патување, го обиколи светот. Меган Маркл и принцот Хари веќе се во војна со медиумите, особено реагираа бурно за објавување фотографии од бебето. Па така крштевката на Арчи помина во голема тајност, а слики од детето објавуваа многу ретко и тоа избрани дискретни кадри.

 

Ештон Качер не можеше да ги задржи солзите додека сведочеше на судењето за убиство на неговата девојка Ешли Ајлерин, извршено од сервисерот за клими, Мајкл Гарџуло познат и како „Холивудскиот мевосек“. Тој исто така беше обвинет за уште едно убиство и еден обид за убиство извршени во периодот од 1993 до 2008 година.  

На шоуто во Лас Вегас пејачката доживеа многу непријатна и опасна ситуација. Имено таа во тек на настапот на сцената повика еден обожавател од публика, а тоа што следеше, не можеше ни да го замисли.

Најново на форумот

  • No posts to display.