Веќе ја раситни осмата деценија, а на талентот, еланот, волјата за работа, следење и диктирање на модните трендови oд главна позиција во водечкиот моден магазин „Вог“ можат да ѝ позавидат многу помлади колешки. Ана Винтур (70) три децении успешно владее на медиумскиот простор и предизвикува длабоко самопочитување. Но има неколку работи кои за нејзе малкумина ги знаат.

Од Ходенхаген, Германија пристигна  лавицата Бела, млада женка која припаѓа на видот бели лавови. За неколку дена, во Скопје ќе пристигне и белиот лав Чака од Амневил, Франција со кој заедно ќе живеат во пространо живеалиште адаптирано за нивните потреби. 

Популарната актерка на социјалната мрежа Инстаграм ја објави среќната вест дека со сопругот Бенџи Мејден станале родители на ќерка – Радикс Мејден.
Ова е прво бебе за актерката и музичарот кои стапија во брак во јануари 2015 година.

Во автобиографските мемоари на легендарниот музичар Елтон Џон, има многу сочни детали, особено за неговата блиска пријателка, принцезата Дајана, а кои досега не ѝ беа познати на пошироката јавност.

Во правната битка околу старателството за синот со поранешниот сопруг Милан Поповиќ, пејачката Северина Којиќ го изгуби спорот. Како што пренесуваат медиумите, судијката Теа Голуб, утрово донесла привремена мерка и решила да пресуди, детето да живее со таткото, српскиот бизнисмен Милан Поповиќ и тој самостојно да се грижи за неговото здравје и образование.

Да се ​​нарече некоја личност „наивна“ деновиве генерално се смета за навреда. Но, дали е спротивното од овој квалитет - цинизам, пресметливост и лицемерие, причина за гордост кај нивните сопственици? Дефинитивно не се сложуваме, и сега ќе ви кажеме кои се трите хороскопски знаци кои ја носат чистотата на детската наивност. 

 

Пoзнатата телевизиска водителка ги открива тајните за тоа како да успеете во животот и ја постигнете саканата цел

Tие се славни и богати, омилени кај публиката, но и уште една работа им е заедничка - брилијатниот ум. Еве кои се тие со највисок коефициент на интелигенција. 

Американската поп ѕвезда, Алиша Мур, позната под псевдонимот Пинк, објави дека ќе замине на подолг одмор од музиката, за да му се посвети на своето семејство и одгледувањето на децата Вилоу (8) и Џејмисон (2) , кои ги има во бракот со моторциклистот Кери Харт.

Сестрите Илина и Јована Николовски, заедно со оперскиот пејач Кристијан Антовски, снимија видео запис за песната „Љубов“ , која носи многу топла порака. 

Најново на форумот

  • No posts to display.