Пред девет години заврши емитувањето на нејзиното телевизиско шоу „Опра Винфри шоу“, но американската телевизиска и актерска ѕвезда не застана со работа. Последен проект на Опра Винфри  е оној за Apple TV кој е фокусиран на менталното здравје. Но, таа сè уште го привлекува вниманието на јавноста во врска со својот приватен живот и затоа реши да проговори јавно за деталите кои најмногу ја интересираат публиката. 

Сигурно се сеќавате на пејачката со моќен глас, Дафи, која постигна планетарен успех, а потоа ја снема и долго време ја немаше во јавноста. Велшката пејачка сега се огласи преку својот инстаграм профил со порака во која ја откри шокантната вистина за нејзиното повлекување од јавниот живот.

Со емотивен говор во кој се потсети на својата ќерка Џиана и сопругот Коби, Ванеса Брајант се прости од своите сакани кои загинаа во хеликоптерска несреќа. Таа раскажуваше за посебната љубов која ја имале со ќерка си Џиџи, за која откри дека била прекрасна ќерка, сестра и вистински другар.


Денес кога филмската продукција скоро секој ден промовира нови филмови, ретко кој филм останува на првото место од Бокс офисот цел викенд или преку сила неколку недели, а тука се вклучени и најдобрите блокбастери. Секогаш излегуваат нови филмови кои веднаш го заземаат првото место. Студијата плански ги промовираат филмовите, пред или после некој блокбастер, но не секогаш тоа им носи успех во пласманот. Сепак работите не беа отсекогаш такви. Еве четири филмови кои останаа на првото место од Бокс офисот по неколку недели.

Во емотивно интервју за ABC News актерката Шенон Доерти откри дека болеста, рак на дојка од која се лекуваше, се вратила и тоа во полоша форма, односно канцерот ѝ се проширил на коските и лимфните јазли.

Шестгодишната Алина Јакупова од Русија е избрана за „најубавото девојче на светот“. оваа титула таа ја освои благодарение на големиот број лајкови на нејзинките фотографии на нејзиниот профил на Инстаграм, каде има над 23 милиони следбеници.

 

Тие се славни и многу богати јавни личности , но не само со пари, туку и со деца. Во светот на шоу бизнисот има многу семејства со повеќе деца, но ние издвојуваме неколку популарни татковци кои можат да се пофалат со многудетни семејства.

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ денес испишува историја во македонската кинематографија, со две номинации за престижната филмска награда „Оскар“. 

Актерот кој во последно време е сѐ позафатен снимајќи филмови, работејќи на телевизиско шоу и објавувајќи карикатури на Твитер, откри дека е подготвен да ги напише своите мемоари.

Веќе ја раситни осмата деценија, а на талентот, еланот, волјата за работа, следење и диктирање на модните трендови oд главна позиција во водечкиот моден магазин „Вог“ можат да ѝ позавидат многу помлади колешки. Ана Винтур (70) три децении успешно владее на медиумскиот простор и предизвикува длабоко самопочитување. Но има неколку работи кои за нејзе малкумина ги знаат.

Најново на форумот

  • No posts to display.