Британскиот актер Орландо Блум и австралиската манекенка Миранда Кер се разведоа по тригодишен брак, соопшти нивниот портпарол.

Скопскиот саем и годинава ќе биде домаќин на Саемот за жена – единствениот лајфстајл настан целосно посветен на современите жени.

Оскаровката Хали Бери во саботата роди син, потврди во неделата нејзината портпаролка.

Илузионистот Дејвид Коперфилд (56) познат по тоа што направи „Статуата на слободата“ да исчезне, а помина и преку „Кинескиот ѕид“, одлучи да заработува и на туризам.

На 1 и на 2 сепрември, (недела и понеделник) во Веро-центарот сите потрошувачи, а особено учениците, ќе можат да уживаат во програмата по повод враќањето во училишните клупи.

Од националниот радиодифузен сервис МРТ, кој го испраќа македонскиот претставник, денеска соопштија дека е одлучено наш претставник да биде Тијана Дапчевиќ.

Холивудската убавица Меган Фокс го очекува второто бебе со сопругот Брајан Остин Грин, по помалку од една година откако го роди првиот син.

Славната актерска двојка Мајкл Даглас и Кетрин Зeта Џонс по 13 години заеднички живот се разведуваат, а според тврдењата на магазинот „Стар“ до разделбата дошло поради биполарното нарушување на Џонс.

Славната колумбиска пејачка често на многубројните фанови на друштвените мрежи покажува емотивни моменти со малиот Милан.

Со спотот за „Само сакам да“, Тамара Тодевска го најавува нејзиниот следен албум, а веќе во сабота, 6-ти јули, во летната дискотека „Колосеум, ќе ја потсети публиката на нејзините најголеми хитови, како и сите нови музички проекти.

Најново на форумот

  • No posts to display.