И покрај сите случувања со ковид-19 пандемијата, 46-тото доделување на наградите „Избор на публиката“, сепак се одржа во Санта Моника. На него главната награда „Икона на годината“  отиде во рацете на Џенифер Лопез. Латино дивата на сцената се појави во гламурозно издание и откако се заблагодари, одржа кус емотивен говор, кој никого не остави рамнодушен.

Македонската фудбалска репрезентација го одигра мечот против Грузија. Ова беше историски ден за нашата Фудбалска репрезентација на која доби резултат 0:1 против Грузија благодарение на капитенот Горан Пандев во 56. минута, со кој резултат Македонија стана учесник во Европското првенство. Среќно момци, Ви благодариме за радоста.

„Кока-кола“ повторно разбуди многу емоции со новата  новогодишна реклама.Овој пат нивната порака е „Овој Божиќ подари нешто што само ти можеш да го подариш“. Kраткото видео е мини филмска приказна во која девојчето му дава писмо за Дедо Мраз, на татко ѝ, кој заминува да работи на нафтена платформа на север. Но тој го заборава писмото, а бродот со пошта заминува и за да не ја разочара ќерката тргнува со чамец да го стигне поштенскиот брод. Токму тогаш започнува авантурата која мора да ја погледнете. Погледнете го видеото на нашиот портал.

Популарниот актер Кевин Спејси, кој беше обвинет за сексуална злоупотреба, вели дека сака да соработува со филмскиот режисер Роман Полански, кому поради исто такво дело забранет му е влез во САД.

Со својот фејсбук статус водителката и фитнес инструктор Снеже Велков предизвика различни реакции нејзините пријатели и следбеници. Некои се сложуваа, а други негодуваа. Кое е вашето мислење?

За себе вели дека е прво е мајка па потоа сè друго – едукатор, забавувач, копирајтер, пилатес инструктор, додека телевизиската работа во моментот поради ситуацијата со пандемијата е во мирување. Но целата оваа нова ситуација нејзе не ја спречува на еден поинаков начин да им се посвети на обврските.


Холивудската актерка, Чарлиз Терон секогаш плени со својата убавина и јавноста е заинтересирана за детали од нејзиниот живот кој не секогаш ги открива. Но овој пат таа прозборе искрено за некои интимни детали.

Гордана Ѓорчева позната на јавноста како презентер на вести на МРТВ, деновиве е пресреќна во новата улога на баба. Имено пред два месеца таа го доби внукот Вања од ќерката Луција, кој е причината поради што секој миг сака да е дома со него.

Книгата „Приказната за Зоки Поки“ од писателката Оливера Николова, со децении е задолжителна лектира за учениците во основно образование. Палавштините на главниот лик Зоки, неговата најдобра другарка Лидија и случките од семејниот живот во неговото семејство се незаборавни, подеднакво како и поуките кои можат да ги извлечат читателите – што е вистинско другарство, колку е важно да бидеш културен, воспитан, да ги почитуваш повозрасните....


Животот некогаш ги мести работите сосема неочекувано. Љубовната приказна на згодниот Џејсон Момоа и поранешната сопруга на Лени Кравиц, актерката Лиза Бонет е доказ за тоа.

Најново на форумот

  • No posts to display.