Италијанската модна куќа „Долче&Габана“ го промовира својот прв парфем наменет за бебиња.

Французинките во просек, за првите осум месеци потрошиле 97 евра за долна облека, резултат е од истражувањето на Францускиот моден институт.

Ако косата ви е непослушна, сува, оштетена, како кај повеќето жени, голема е веројатноста дека користите интензивни шампони,

Колку успех ќе имате на интервју за работа или во важни преговори, во голема мера зависи од физичкиот изглед. Затоа послушајте ги советите од модните стилисти

Во просек 409 дена им се потребни на жените после породувањето да се чувствуваат повторно пожелно и да им се вратат во редовните активности,

Трендсетерките Бијонсе, Ријана и Кејти Пери, први почнаа да експериментираат со различен маникир, а сега отидоа чекор понапред и на ноктите ставија прстени.

Оливија Палермо, позната американска стилистка, ги избра клучните модни парчиња за есента која нè очекува.

Овој октомври во H&M со купување на посебната колекција за деца со забавна и модерна облека, наменета за игра и посебни пригоди, ќе се собираат прилози за програмата од УНИЦЕФ за подобрување на животот на децата.

Нема ништо полошт од тоа кога ќе се вратите дома по одличната забава и ќе видите дека вашите нови високи потпетици се уништени од кал или гребаници.

Ако сакате ноктите да ви бидат во тренд, време е за кадифен маникир.

Најново на форумот

  • No posts to display.