Млада жена со моќен глас, исклучително индивидуален моден стил, со јасна дефиниција на тоа што е сцена а што секојдневие, на македонската поп пејачка и‘ овозможија да стане заштитино лице на нова модна колекција

Секој дама најженствено се чувствува на високи потпетици, но последиците кои тие ги оставаат некогаш се навистина болни. Потпетици за на работа, за излегување, за прошетка....звучи познато.

Македонската текстилна компанија, специјализирана за производство на долна облека- „Тритекс“ од Прилеп, од денес (5 март среда) отвори бутик во трговскиот центар „Рамстор“ во Скопје.

По повод Денот на жената, 8-ми Март, Skopje City Mall им овозможува на сите припаднички на понежниот пол кои сакаат гордо да го претстават својот моден стил во јавност, за истиот да добијат вредни награди учествувајќи во изборот на жена со стил.

Функцијата на кожата опфаќа елиминација, ребалансирање и обновување. За да се изведат овие функции во основа потребно е насобраната дневна нечистотија, непотребни зголемени маснотии и секрети да се отстранат,

Навистина е возможно за четири недели значително да се подобри квалитетот на косата и да се намали нејзиното опаѓање. Како? За почеток концентрирајте се на поттикнување на растот на нова коса, а старата ќе се обновува паралелно. Многу брзо сите ќе забележат значителна промена кај вас.

LC Waikiki, најбрзо растечкиот турски бренд и лидер во текстилната индустрија, отвора своја прва продавница во Македонија. Продавницата ќе биде отворена на 08.10.2013 година (вторник) во Скопје, на локација од 1.100 метри квадратни во Скопје Сити Мол.

Искусните шопинголичари знаат дека костимите за капење се купуваат во септември, маиците со куси ракави во октомври, а волнените џемпери во април.

На модната недела во Милано, Донатела Версаче ја претстави по малку необичната колекција наменета за млади девојки кои се во панк фазон.

На 19 и 20 март во Лондон ќе се одржи првото издание на Недела на детска мода. Организатори на оваа манифестација се неколку онлајн продавници за детска облека.

Најново на форумот

  • No posts to display.