Пластичниот хирург Тери Дуброу измисли диета која не само што ги топи килограмите, и тоа прилично брзо, туку ја затегнува кожата, го забрзува растот на коста и дава енергија, а заедно со сопругата Хедер напиша и книга за нивниот режим на исхрана.

Нашето секојдневие е исполнето со обврски заради кои имаме помалку време за работите кои ги сакаме, посебно за шопингот кој прерасна во задача и нешто што треба да се заврши набрзина.

Дизаjнерот и моден новинар Небојша Толески по подолга пауза се враќа на модната сцена со луксузна колекција во која централно место зазема рачниот вез

Топ моделката Тајра Бенкс е една од ретките убавици која признава колку труд е потребно за да се изгледа совршено на насловните страници од списанијата.

Макси фустанот треба да е главен во орманот на секоја трудница. Дава доволно место да расте бебето во стомачето и е пријатен за носење во текот на целата бременост.

Убавата актерка со кубанско потекло воодушевува со својата убавина. Таа се обиде и во светот на модата, а сега лансираше своја линија шминки под името Circa.

Секоја жена е единствена по градбата на своето тело, а некои се комбинација од повеќе типови тело. За да бидете секогаш модерни и убаво облечени, мора да знаете прво каков телесен тип сте,

Украсните венчиња и ленти за коса не се повеќе модерни само за тинејџерките.

Есента сe‘ уште е пријатно време во кое не‘ развеселува со убавите бои, есенската мода...но и најважното есенските плодови, кои овој пат можете да ги искористите за нега не лицето и телото. За овие маски нема да ви треба многу време, ниту пари, а и не мора да одите во козметички салон.

Модата секогаш изненадува, па така одамна отпишаните гумени чизми кои се носеа само за работа по дома, додека никој не гледа, денес се модерно парче кое можете да го носите секаде и со мини здолништа.

Најново на форумот

  • No posts to display.