Состојки: 1 поголема главица цвекло, 1 главица кромид,  1 компир, 1 морков, 150 мл млеко, 30 г путер, сол

Состојки

- 400 г лосос, 1 тиквичка, 200 г спанаќ, 1 главица црвен кромид, 150 г крем сирење, 250 мл павлака за готвење, со мала масленост, 200 г моцарела

Состојки:

- 900 г шери домати, 2 лажици ситно сечкан млад кромид, 80 мл маслиново масло, 50 мл вински оцет, 1-2 чешниња лук ситно сечкани, по 1 лажица сечкан магдонос, босилок, коријандер, сол и црн пипер по вкус

Состојки

- 350 г тестенини ригатони,  75 г свеж магдонос, 40 г свеж спанаќ, 50 г ореви, 1 чешне лук, ½ чаша маслиново масло, ½ лажичка сол

Состојки 

- 250 мл кисело млеко (или густ јогурт),  450 г замрзнати јагоди, 2 лажици мед или јаворов сируп

Состојки 
За переците: - 1 1/2 чаша топла вода, 2 лажици кафеав шеќер, 1 пакетче сув квасец, 90 г стопен путер, 2 1/2 лажички хималајска сол, 4 1/2 - 5 чаши брашно, масло, 180 мл вода, 1/2 чаша сода бикарбона (за варење на тестото), 1 јајце изматено со 1 лажица ладна вода, крупна морска сол
За сосот од сирење: 1/2 лажица несолен путер, 1/2 лажица брашно, 1/2 чаша меко, 230 г рендан чедар кашкавал

Состојки:

За прелив - 350 г темно чоколадо
За фил - 150 г млеко, 100 г бело чоколадо, 100 г црно чоколадо,150 г нутела, 200 г лешници

Состојки: 1 пакување листесто тесто, 1 жолчка, 1 пакување крем сирење, 2 пакување филети од чаден лосос, свеж власец, анасон, капари (по избор)

Состојки:

- 3/4 чаша омекнат путер, 1/2 чаша кафеав шеќер, 2 чаши праски сечени на резанки, 3/4 чаша бел шеќер, 1 јајце, 1 лажичка екстракт од ванила, 1 1/4 чаша брашно,. 1/2 лажица прашок за пециво, 1/2 лажичка сол и 1/2 чаша млеко, шлаг по желба

Cockta Ви го претставува новиот револуционерен вкус на Cockta Black Tonic. Уникатната комбинација од кокта и тоник, со богат, исклучителен карактер, дебитира како сосема нов сегмент на пазарот на темни горчливи тоници.

Најново на форумот

  • No posts to display.