Состојки
- 4 парчиња пилешко бело месо, 1/2 чаша лимонада домашна (без шеќер), 1/2 чаша сок од портокал, 3 чешниња лук, 1 лажичка суво оригано  масло, малку црвен пипер (по желба), сол и црн пипер 

 

Приготвување
Во еден сад измешајте ги лимонадата, сокот од портокал, истолчениот лук и ориганото. Додајте го пилешкото и вртете го неколку пати да се натопи убаво од состојките. Ако имате време можете да го оставите да се маринира еден час. Зачинете со црвен пипер, сол и црн пипер. Во садот во кој ќе готвите, ставете малку масло, ставете го пилешкото и додајте ја течноста во која се маринираше. Покријте со фолија и печете на тивко половина час. Сервирајте со обарен ориз.

Најново на форумот

  • No posts to display.