Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Колку го барате партнерот на телефон ?

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 28 Окт 2010 13:40 #65871

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
по потреба.кога сме на работа може и да не слушнеме,се слушама обично околу крајот на моето работно време,да се договориме какви ке бидат плановите за денот:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 28 Окт 2010 14:59 #65922

 • Leontina
 • Leontina's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 24
 • Thank you received: 5
 • Карма: 3
Ednas do dva pati dnevno, se javuvam jas nemu ili toj mene, bezrazlika.
Look around yourself
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 28 Окт 2010 15:03 #65926

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Па у ваква ситуација-тој преку океан, не го барам ич на тел.! Шала на страна, зависи од моментот, од случувањата. Некогаш 100 пати, некогаш ич.....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 28 Окт 2010 15:23 #65944

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Dodeka sum na rabota non-stop sme na skype i ednas se slusame na telefon, dokolku imame poveke za razgovaranje i ne ni se pisuva. Koga jas sum doma a toj na rab se slusame pak najmalku ednas za da se dogovorime za ponatamosnite planovi. Nie uzivame koga ke se slusneme i ne ni e toa naporno ili pak dosadno :poimnemam:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 28 Окт 2010 17:01 #65993

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Јас гледам да не му досадувам без потреба додека работи, само ако имам нешто конкретно да му кажам. Исто кога е излезен со другари, ако нешто многу е итно. Тој ме бара почесто за да види што правиме со малиот или ако го чува да ме потсети дека е се ок и да уживам кај што сум. Инаку работиме во иста фирма ама пак се гледаме или допишуваме само по потреба. На пауза секој со своите најблиски соработници. Мора да се има малку простор за други луге, после 5 сме си посветени 100%.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 28 Окт 2010 18:14 #66022

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Со 0 денари тарифен модел :zelen: сепак не претеруваме.
Кога има потреба да се договориме нешто, да му кажам како да го облече Никола или нешто да се потсетиме меѓусебно - најчесто тој мене ме потсетува, се слушаме.
Некогаш дури се случува еднаш кратко само да се прашаме како сме и како е на работа. А знае и да се случи да не се чуеме дури кога ќе дојдеме дома да се видиме и разговараме.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 28 Окт 2010 19:35 #66054

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Vo normalen raboten den po ednas do dvapati dodeka sme na rabota, megjutoa ako e na teren znam da zabegam pa da mu zvonam na sekoj cas, mm uzasno se luti na toa pa probuvam da se kontroliram iako tesko mi uspeva :poimnemam: Na 0 sme a ne me prasuvajte kolkavi smetki imavme koga ne bevme na 0. Tatko mi vikase deka za tie pari poarno kje me omazi za nego pomal kje mu bide trosokot. :laugh:
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 28 Окт 2010 23:05 #66098

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
ako se e vo red,ednas.
mrazam da me gjavi i mrazam da go gnjavam.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 29 Окт 2010 01:31 #66139

 • vecki
 • vecki's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 155
 • Thank you received: 27
 • Карма: 9
go baram i na pola saat nekogas posto sto i da mu poracam znam deka ke zaboravi i moram na sekoe da go potsetuvam ,inaku ako nemam potreba od nesto ic ne go baram ,duri on mi se javuva i sekos vika abe ti imas maz ili nemas :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 29 Окт 2010 02:30 #66177

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
Среќа што сме на 0...инаку сметките ќе беа :fijuk:

Шала на страна, го барам по потреба, да го потсетам нешто, планови за останатиот дел од денот.Инаку и тој знае да ми се јави и да ме слушне што правам, како ми проаѓа денот итд. :roll: Отприлика во денот се слушаме 2-3 пати.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Ное 2010 22:22 #78780

 • DijanaP
 • DijanaP's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 2006
 • Thank you received: 212
 • Карма: 81
Со 0 денари тарифен модел сме, и така да тоа знае да трае и по саат време.Таков разговор се случува на 2-3 дна еднаш. Инаку на ден се слушаме мин. 5-6 пати а за максимум :nc: :) Е сега признавам јас сум таа што повеќенего му се јавува :sram2: Но кога дента сме со обврски од било кои причини било кој од нас двајца, е тогаш нема вртење,освен ако е ептен нешто многу многу итно.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Ное 2010 23:16 #78814

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Najcesto se slusame 2 pati vo denot, osven ako izmegu nema nesto vonredno/itno. Taka sme tempirani :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 28 Ное 2010 04:53 #78998

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
zavisi, ako e na rabota ili izlezen so drustvo gledam da ne go bara bez potreba. se javuvam samo ako e nesto mnogu vazno. e sega nekogas nemozam da izdrzam pa se javuvam i samo da go slusnam. a ako ne e rabota a ne sme zaedno se slusame cesto, po nekolku pati vo denot, mozebi po 5 i poveke pati.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 28 Ное 2010 05:01 #79004

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Ic..... :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 29 Ное 2010 03:12 #79291

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Kosa mu se kreva od toa koj otrov sum jas :) Go baram stalno, nekogas i na munitka, ako mi tekne nesto za mene bitno :) Sega ima sreka sto ne e vo MK pa ne mu zvonam tolku, ama so sms prodolzuvam da go gnjavam :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 29 Ное 2010 03:45 #79311

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Нон стоп :))) И јас него и тој мене... Ако не се јавиме, тогаш смсите титкаат :))
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 22 Дек 2010 23:36 #92984

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Па просечно го барам по некои 2 пати на ден...некогаш повеќе, зависно од ситуацијата..Но не правиме километарски разговори..чисто да си кажеме што имаме да кажеме и секако...неизбежното ТЕ САКАМ :srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 22 Дек 2010 23:38 #92987

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Edno 5-6 pati sigurno koga ne sme zaedno :kamsik:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 22 Дек 2010 23:40 #92991

 • Strumfetka
 • Strumfetka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • t.nade
 • Теми: 468
 • Thank you received: 52
 • Карма: 6
zavisi od denot, nekogas ednas na den, nekogas dva-tri pati, zavisno od toa kolku rabota imaat, ama razgovorot ne smee da zavrsi bez :kiss:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 05 Дек 2012 04:40 #224444

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Во последно време откако се заседив дома- често :sram:

Обавезно еднаш наутро(ако е прва), ако е послободен може на раат да си направиме муабет. И после тоа ако нешто ми притреба. Но има денови кога мене ми е досадно и ми текнуваат милион причини да гњавам :fijuk:

А смешното од се е тоа што не сакам он често да ми се јавува ... Бременост, тоа е :aham:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 05 Дек 2012 05:15 #224445

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Ic :kez:
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 05 Дек 2012 05:17 #224447

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Maksimum ednas dnevno. (ako epten imam potreba od nego).
On znae isto ednas do dva pati.
Mrzam gnjavazi po telefon. I najvise mrzam koga zeni im zvonat na mazite bezpotrebno. Toa postojano go gledam na rabota kaj kolegive i mi se diga kosa na glava.
Последна промена: 05 Дек 2012 05:19 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 05 Дек 2012 05:25 #224449

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
И јас слично. Скоро да не вртам ич без потреба. И не сакам да ме зврцкаат безврска.
А тоа најчесто се случува кога сум со детето на лекар. Дали да зборам таму со сестри, доктори, службеници, дали да се трткам со детето, рацете полни со книшки, листови, глупости ... и уште мобилниот цело време звр-звр: до каде сте, што ви рекоа ... мислам :grr: Сега знаат дека се нервирам, па никој не ми ѕвони често во воакви ситуации. Знаат дека јас ќе се јавам кога ќе завршам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 05 Дек 2012 06:18 #224457

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
2-3 пати на ден, убабво ми е кога ќе е слушнеме на кратко во текот на работно време.

На крај на работно време обавезно се слушаме за да се договориме кој ќе ги земе децата од градинка :)
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 05 Дек 2012 06:27 #224458

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
I dvajcata sme na skajp na rabota, pa ako imame nesto da si kazeme ili da se dogovrime - si pisuvame tamu.
Koga sme izlezeni sekoj so svoe drustvo ne se javuvame ni jas ni on. Mozno e koga ke zavrsam so kafeto so drugarkite na primer, da mu svrtam - pa ako e izlezen da pomine da me zeme i sl.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот