Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Колку го барате партнерот на телефон ?

Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 13:51 #65346

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Колку пати во денот го барате партнерот/сопругот на телефон?
Само по потреба доколку имате нешто да му кажете или договорите,можеби често поради флексибилните услови во кој работи,се јавувате ли и кога е излезен со друштво.....

Јас на мм кога е на работа му се јавувам на мобилен ретко,зошто тој чим може ми се јавува.
Најчесто 3-4 пати за 7 работни саати :P може е многу ама јас сум слободна па можеби затоа.Кога би биле во исто време на работа би било поретко.
Не му пречи,туку напротив кога може и почесто се слушаме.И обавезно од работа кога си оди накај дома се јавува.Кога некој од нас е излезен не,освен ако има потреба.
Веројатно се ова е можно поради поволностите во мобилната телефонија :OK:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 14:29 #65391

 • Zaharija
 • Zaharija's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 369
 • Thank you received: 135
 • Карма: 18
Во последно време се поправив,не го барам толку често,инаку признавам бев жива напаст :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 14:36 #65400

 • anusska
 • anusska's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1170
 • Thank you received: 457
 • Карма: 22
Само по потреба. Може и цел ден да не се чуеме, а може и некоклу пати во денот (во зависност од потребата и муабетите е кратки B) )
*** девојката 09.01.2002 ***
*** идната дама ;) 20.02.2006 ***
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 14:39 #65405

 • Bumba
 • Bumba's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • marija1981
 • Теми: 344
 • Thank you received: 136
 • Карма: 4
josifana wrote:
Во последно време се поправив,не го барам толку често,инаку признавам бев жива напаст :hahaha:


jas priznavam deka sum bash napast, neznam kolku pati na den go baram, za gluposti, sitnici, ama pa sama sum so maliot doma i me faka dosada, sakam da prozboram so nekogo i mu vrtam :sram2: a bashka i na gmail go gnjavam :sram: :sram: :sram:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 14:40 #65408

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
На почетокот додека бевме во врска, често се слушавме, ама сега некако се редуцираа повиците :zelen:
Се слушаме два пати додека е на работа, ако е прва смена, да ми посака добро утро, и јас му се јавувам за да се договориме што како за ручек, дали остануваме дома или...
А зошто оди во смени, најмногу се слушаме кога е 3та смена, и најчесто он ме бара мене, јас поретко.:poimnemam:
Ама некогаш знаеме и да претераме :laugh:

Кога сме излезени посебно, се слушаме еднаш, за ако си одиме во исто време, да се чекаме или сл. Не сакам да ме гуши со јавувања, па затоа и јас не замарам многу, многу :OK:
Последна промена: 27 Окт 2010 14:42 by Molly.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 14:41 #65409

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Кога имам кредит му се јавувам еднаш во денот. Истото и тој го прави.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 14:43 #65411

 • Goddess^
 • Goddess^'s Avatar
 • Offline
 • senior
 • Сакам женска луда фина, да биде како Лина... :)
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 1186
 • Карма: 21
Најчесто кога имам нешто да му кажам (а е поврзано со активностите во тој момент) или кога од истите причини имам нешто да го прашам :) Почесто го изненадувам со смс, онака безвезе содржина, колку да го натерам да се насмее во моментот кога ќе ја прочита :laugh: Или секси смс, како наговестување за вечерта :sram: (па макар и лажела :roll: ) пошто знам колку ќе го расположи :cmok: Се` на се како бројка.....пааааа околу 3 пати во нормален ден и не знам колку пати во ненормално busy ден :poimnemam:
Пристигна Божицата на 03.02.2011!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 14:49 #65417

 • sonjicka
 • sonjicka's Avatar
Кога имам потреба. Некогаш повеќе пати, некогаш едвај еднаш. А кога е на пат (а најчесто е) обавезно еден подолг муабет ако треба нешто да купи/најде. Е ова најмногу го нервира! :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 15:15 #65459

 • jasmina 25
 • jasmina 25's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 802
 • Thank you received: 64
 • Карма: 7
dodeka e na rabota samo po potreba a koga sme izlezeni ni jas ni toj se barame ako znaeme koj kade e...zosto seuste sum si doma navecer obavezno se slusame po nekolku pati togas jas poveke mu dosagam...:)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 17:00 #65543

 • MrsH
 • MrsH's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 494
 • Thank you received: 69
 • Карма: -3
Мноооогу.Јас не работам а неговата ребота му е послободна(работи преку телефон и преку е-маил)па често сме на телефон или фб:sram:
Сандра
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 17:23 #65562

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Ne mu dosagam jas sum mu vo krug pa taka da on mi se javuva 2 pati za rabotno vreme.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 17:42 #65573

 • Ane M
 • Ane M's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 355
 • Thank you received: 46
 • Карма: 13
Не многу често,неколку пати во денот,да видам како е и дали има нешто ново со работата :) .Инаку зошто е постојано со луѓе и состаноци,он ме бара мене кога е слободен,не сакам да го замарам ;)
<a href="lilypie.com/"><img src="lb2f.lilypie.com/2AXYp1.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Second Birthday tickers" /></a>
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 17:51 #65580

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
nekogas ednas, nekogas niednas , a nekogas bogami i po sto pati , zavisi sto i kako se desava :poimnemam:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 17:54 #65582

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
Прашањево треба да се преформулира B)
Колку често го давите партнерот по телефон, без некоја реална потреба.

Правило бр 1

Никако 0 тарифен модел меѓу партнерите B)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 18:11 #65589

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
yarre wrote:
Прашањево треба да се преформулира B)
Колку често го давите партнерот по телефон, без некоја реална потреба.

Правило бр 1

Никако 0 тарифен модел меѓу партнерите B)me iznasmea bre yarre, inaku i nie sme na toj tarifnik , ama ne se davime po telefon , samo vo zivo
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 19:25 #65603

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
yarre на тоа и мислев нула си е нула :hahaha:
Токму затоа киснема на телефон т.е. мобилен инаку тешко ќе се излезе на крај со сметки.Пред да се земеме и по 1 саат бев на телефон :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 19:48 #65607

 • MrsH
 • MrsH's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 494
 • Thank you received: 69
 • Карма: -3
И кај нас е така:laugh: на иста мрежа сме па помегу истата мрежа кај било кој разговорите се бесплатни,а и дома кога се јавува(немаме баш најдобар прием на мобилен дома)тој звони од мобилниот а од работа му го имат даено и му ја плакат сметката;)
Сандра
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 20:09 #65608

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
Samo po potreba, za dogovor ili konsultacii.
Posle skoro 20 godini brak, najvise imame da si kazeme u zivo :)
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 21:05 #65615

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Mnogu retko onaka ... da prasam so prai. Najcesto za dogovor ili da prasame za Damjana - dali se javil nekoj od nas doma. Za da ne vrtime i dvajcata kaj babaite - moze da ja razbudime, da gi prekineme vo jadenje ... itn.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 21:14 #65617

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Ако не рачунам неке хитне ситуације, скоро да га и не зовем..јавим с само када касним кући и то пошаљем СМС..он чешће зове, обично кад не може нешо да нађе..а то је скоро свакодневно..:laugh: ..и то више пута..:laugh:
Их, па треба наћи чарапе, гаће. мајцу, дукс, фармерке и тако то..а још кад треба и Дору да обуче, их..:hahaha:
Некад ме нервира све то, некад ми симпатично...
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 21:29 #65622

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Ние моментално сме по цел ден заедно...ама од ноември почнувам на работа. Е во тој случај не ме бара зашто обично сум во гужва, ама јас го барам еднаш, двапати, за да ми каже дека ме сака или некој друг убав збор и да ми ја истера нервозата:)

А кога двата работевме, си праќавме слатки симпатични mail-ови.
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 27 Окт 2010 21:30 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 21:34 #65626

 • Macence
 • Macence's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 192
 • Thank you received: 94
 • Карма: 12
Го барам ретко и строго ако има потреба, па и тогаш само кратко кажувам што и како и тоа е се. А доста често се случува да ми ѕвонам, а он да е на некој состанок или да разговара на другиот телефон, па ми одбива и се разбира потоа заборава да ми се јави. Ама ако е нешто ептен битно тогаш сум упорна и знае дека стварно ми треба.
Правило бр 1

Никако 0 тарифен модел меѓу партнерите

и мм вика така, па затоа цела фамилија имаме 0 меѓу нас, освен кон него
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 21:48 #65634

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Nie se slusame po 100 pati dnevno isto kako koga bevme decko i devojka. Nie sme so tarifa 0 (seuste ne si go poslusal drugar mu yarre) :zelen:
Znaci non-stop, ako sme vo guzva si vikame ke ti se javam za minuta, pola saat itn i vednas potoa si se barame .Znaci mi zvoni i toj mene i jas nego. Inaku si pisuvame i SMS,a si prakame i mailovi. Duri preku den se dogovarame koga imame lufta i si odime i na pijacka. Pravi manijaci sme.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 27 Окт 2010 22:42 #65645

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
pa ne go baram mnogu , samo nekogas koga treba da go brasam a duri e na rabota , a i blizu sme taka da koga ke mi tekne odam i do kaj nego na rabota. on pocesto me bara da vidi sto pravam , dali nesto mi treba itn.. :srce: :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Колку го барате партнерот на телефон ? 28 Окт 2010 00:44 #65680

 • vodolija
 • vodolija's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1121
 • Thank you received: 809
 • Карма: 22
Не многу често. Се случувало додека сум на работа и воопшто да не се чуеме, само пред да си одиме дома да видиме дали заедно ќе ручаме. Сега најчесто ми се јавува 3-4 пати дневно , ама заради белчото да праша како е. Дури ми е чудно кога некои парови се слушаат нон стоп, јас си мислам дека не би знаела што да правам муабет толку често :ohmy:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот