Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Односот со вашата сестра-брат

Ре: Односот со вашата сестра-брат 13 Сеп 2010 16:41 #51284

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Имам сестра 3 години помала од мене. Се гледаме секој ден (заедно живееме), ама не сме блиски. Никогаш не сме ни биле. Комуницираме само службено.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Односот со вашата сестра-брат 13 Сеп 2010 16:49 #51286

 • sonjicka
 • sonjicka's Avatar
Го обожавам брат ми! Иако си има маани...снобче си е така поголемо ама сепак за мене брат ми е нешто незаменливо. Најдобри другари сме си без разлика колку сме различни. Се слушаме секој ден и се гледаме кога можеме.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Односот со вашата сестра-брат 13 Сеп 2010 19:12 #51372

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Имам две сестри, една постара од мене 16 месеци и една 7 години помлада.
Со помалата повеќе сум ментално поврзана, се разбираме со поглед, без зборување. Сите три сме како другарки и кога ќе се најдеме заедно на едно место правиме галама како цела една градинка, многу сме брливи и откачени :laugh: . Често се гледаме и слушаме, збориме на Скајп, ФБ, Месинџер, си одиме на кафенце заедно, се дружиме и се сакаме :love:
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Односот со вашата сестра-брат 13 Сеп 2010 21:05 #51430

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
имам сестра помала од мене.таа ми е најдобриот пријател:srce: многу се сакаме и почитуваме.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Односот со вашата сестра-брат 13 Сеп 2010 22:18 #51446

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Сестра ми е од мене 2 год. помала и јас некако не можам без неа!
Јас сум многу отворена, а таа-затворена, ама си се сложуваме! Во моментов и заедно живееме, го обожава ѕверче....:hug:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Односот со вашата сестра-брат 14 Сеп 2010 14:24 #51745

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Imam brat skoro 7 godini pomal od mene , sekogas me gledase kako vtora majka, mnogu sme povrzani i tuka sme eden za drug , sekogas si pomagame.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Односот со вашата сестра-брат 14 Сеп 2010 15:03 #51770

 • kalina
 • kalina's Avatar
 • Offline
 • junior
 • kalina
 • Теми: 559
 • Thank you received: 179
 • Карма: 8
Imam sestra pomlada od mene 5 god. Kako deca mnogu se karavme, a sega kako vozrasni komunicirame samo odvreme navreme. Nema nikakva bliskost megu nas.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Односот со вашата сестра-брат 14 Сеп 2010 15:06 #51774

 • Bumba
 • Bumba's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • marija1981
 • Теми: 344
 • Thank you received: 136
 • Карма: 4
И јас имам сестра помлада од мене година и пол, како деца се каравме многу ама сега многу ми фали , зивее во германија, конактираме постојано на нет
The administrator has disabled public write access.

Ре: Односот со вашата сестра-брат 14 Сеп 2010 23:44 #51998

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Јас имам две постари сестри, едната е постара 13 едната 12 години од мене. ГИ ОБОЖАВАМ, ако е тоа збор кој има најголемо значење! Навистина, не си го замислувам животов без нив. Ме одгледаа тие, ми беа пријателки и кога бев помала а и сега. Се знаат за мене, кога и да ми е тешко се тука за мене, не можам лошо да речам за нив. Секогаш најдобро ме советувале и ми помагале. Едната е тука во Љубљана па се гледаме сигурно 2-3 пати недделно ама се слушаме секој ден, а другата е во Лондон и се гледаме на неколку месеци ама се слушаме често на Скајп.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Односот со вашата сестра-брат 02 Ное 2010 02:47 #67504

 • Ani4ka
 • Ani4ka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Јас имам и брат и сестра. Брат ми е помал од мене 3 години и сега за сега одлично функционираме, на моменти со ситни расправии:angry: :) а би сакала така и да остане дури и кога ке се мажам и ке излезам од куќава. А, сестра ми е поголема од мене 6 години и со неа сум исто така блиска, но за жал таа е далеку и како последица од тоа и `близината` не е како што треба. Незнам како да го опишам чувството кое ме обзема во моментите кога ми е потребна нејзина помош и подршка , а свесна сум дека телефонската слушалка нема баш да ни помогне. И затоа ја мразам Америка :(
Колку повеќе правиме прецизни планови, толку потеска судбина не следи!!!
Ретко мислиме на она што го имаме а најчесто на она што ни недостасува!!!
Животот е цртеж во...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Односот со вашата сестра-брат 02 Ное 2010 04:26 #67571

 • Frogy
 • Frogy's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Full Time Mother
 • Теми: 1585
 • Thank you received: 1152
 • Карма: 21
Сестра ми е 7 години помала од мене,ама премногу сме поврзани,неможеме една без друга,ако не се видиме во текот на денот пусто ми е.Постојано е кај мене а и јас кај неа,и сеуште сме како деца мали си се гушкаме и милуваме ама ептен си се сакаме :srce: Па откако почина мајка ми ,јас и сум и како втора мајка ;) Незнам што ке правам кога ке се омажи,незнам дали ке се гледаме толку често....I :srce: My Sister


Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Односот со вашата сестра-брат 03 Ное 2010 23:05 #68267

 • EckaGj
 • EckaGj's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • ❤Се што се сака,се може!!!❤
 • Теми: 989
 • Thank you received: 93
 • Карма: 31
Јас имам брат постар од мене 6,5 години и неможам без него.Максимум да не се чуеме е 2 дена,повеќе никогаш.
Може е чудно,но навистина сум врзана за него.Гледам ако можам да помогнам со совет,информација,помош....едноставно се за него.
И тој е женет и јас мажена но нашиот однос остана ист.И снаа ми и мм ја видоа и прифатија(разбраа) нашата поврзаност.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Односот со вашата сестра-брат 05 Ное 2010 16:27 #68963

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Имам година и пол помала сестра со која сме многу поврзани. Се гледаме скоро секој ден, а се слушаме по неколку пати во денот. Една на друга сме си потпора за се во животот.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Односот со вашата сестра-брат 05 Ное 2010 17:34 #68992

 • Roma
 • Roma's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Ex jema
 • Теми: 314
 • Thank you received: 148
 • Карма: 14
Јас имам помал брат 4 години и 1 ден. Како мали многу се тепавме :laugh: , но сега многу сме блиски и сме си поддршка еден на друг. Имаме исти размислувања, ист смисол за хумор, сакаме иста храна. Често се случува кога ќе разговарам со мајка ми и кога ќе дадам некој коментар да ми каже дека и брат ми истото го кажал. Мм не вика близнаци. Тој не живее во Ск и монгу ми недостига, но често се слушаме.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Брат или сестра? 30 Ное 2010 03:39 #79877

 • Strumfetka
 • Strumfetka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • t.nade
 • Теми: 468
 • Thank you received: 52
 • Карма: 6
imam sestra pomala od mene 4,5 god, ama taa si e sin na tato, so mene po potreba, blaze na onie koi se zaedno vo dobro i loso
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Брат или сестра? 30 Ное 2010 04:57 #80005

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Nemam ni brat ni sestra i mnogu mi fali, imam prijateli, drugarki, no sepak mislam da se ima ednoto ili drugoto e nezamenlivo. MM ima i brat i sestra, ne se gledaat nitu slusaat sekoj den, no za ne daj boze prvi si trcaat i si pomagaat eden so drug.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Брат или сестра? 30 Ное 2010 17:54 #80211

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Имам сестра помала од мене година и пол. Многу сме поврзани. Скоро секој ден се гледаме затоа што живееме многу блиску, а ако не, се слушаме по неколку пати по телефон. Ако не се чуеме мислам дека денот ми е празен.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Брат или сестра? 09 Дек 2010 23:18 #85712

 • s.86
 • s.86's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 26
 • Thank you received: 3
 • Карма: 1
Ja imam sestricka koja e se vo mojot zivot iako sme mazeni idvete i malku podaleku sekoj den si se slusame i si ja sakam najmnogu na svetot,se sto imame bez razlika dobro ili loso si go kazuvame a sea uste malku ke mi podari i najubav podarok na svetot edno malo breslatko bebence.Toa e najubaviot i najgolemiot poklon sto ke go dobijam vo mojot zivot do sega.Dade te sakam
Последна промена: 09 Дек 2010 23:19 by s.86.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Брат или сестра? 12 Дек 2010 19:25 #87371

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Јас имам брат, скоро 11 години постар од мене..Го обожавам! Практично ме израсна и нема нешто што не би направил за мене! Толку сме поврзани, што дури само со еден единствен поглед знам што му се случило! И тој истото го чувствува за мене. И да..само од мене прифаќал совети за облекувањето :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Одг: Брат или сестра? 03 Јан 2011 05:00 #98117

 • Mladenovska
 • Mladenovska's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Децата се најголемото богатство
 • Теми: 786
 • Thank you received: 189
 • Карма: 0
Јас имам брат постар 4ипол години од мене.Посакал да му се роди иста кукла каква што едно циганче му ја земало од двор. Куклата му се викала Кате, кога мајка ми останала бремена со мене тој постојано и лежел со главата на стомакот и и викал ова е мојата Кате, ова е мојата Кате. Кога сум се родила јас, тој неможел да истрпи а да не ме видел во болница и кога ме видел - пресреќен , му се родила неговата Кате. Многу си го сакам брат ми, ме сака, цени и почитува. Тој за ќерка ми душа дава :jupi:
*****СРЕЌНА НОВА 2011 *****The administrator has disabled public write access.

Ре: Брат или сестра? 04 Ное 2011 15:35 #163168

 • nenuska
 • nenuska's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 54
 • Карма: 0
Jas za zal nemam brat ni sestra a uste pozalno e toa sto sigurno gi imam no nemozam da gi pronajdam a kolku sakam da imam nekoj svoj na kogo bi mozela se da mu kazam ama toa e sudbinata bila takva :(
Понекогаш кога ќе речам добро сум посакувам некој да ме погледне во очи, да ме прегрнe цврсто и да ми рече знам дека не си добро.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Брат или сестра? 31 Јан 2012 09:13 #177477

 • anence
 • anence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Заедно сме посилни :)
 • Теми: 543
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Jas imam setra pomala e 4 godini, moze e zalno ama ne se slozuvame sjajno, ne deka ne se sakame, ama sme mnogu sprotivni karakteri, moze sum jas tezok covek ama ona e duplo od mene, jas na primer nemozam da i se doveram na nea, bravo za tie koi si imaat drugarski odnos so brakata i sestrite.
Vcera me izvadi od takt, mi se iznavika zosto nekoi od alistata koi koga bev trudna bile kaj mene?
takva faca napravi sto srce me zabole, solzi mi nadojdoa vo ocite ama se vozdrzav da ne zaplacam pred nea, si placev sama vo soba.
Se pocuvstvuvav bukvalno kako stranec, kako da sum i gi ukrava a ne od sestra da sum gi zemala.dali uste ne razmisluva za idninata neznam toa si e nejzino ne i se mesam, nekolku pati sum probala da razgovaram deka utre ke dojde brak, deca ne e samo sopingot i doteruvanjeto vo zivotot ama........
Zal mi e sto e taka, mm sekogas mi vikase da gi otvoram ocite, da ne i popustam ama takva sum sto da pravam.
Koga sum kaj moite na gosti na seenje, jas sum taa rucek sto pravi, cisti, mie sadovi...ne mi e tesko i pomagam na majka mi, ama treba da se zaprasa i ona malku, no ne ja naogam kriva nea a toa moite se vinovni, taka ja naucile, od sekogas bese maza doma, ne mie sram da kaam deka za nea imaa pari za skoluvanje za mene ne.
No si ja najdov jas srekata na drugo mesto, ima zlaten maz, 2 decinja i tie se moeto bogatsvo i potpora vo zivotot.
Последна промена: 31 Јан 2012 09:15 by anence.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Брат или сестра? 06 Мар 2012 08:36 #186421

 • bilni
 • bilni's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 200
 • Thank you received: 122
 • Карма: 0
imam dvajca prekrasni braka so edniot sum malku pobliska odkolku so drugiot no za se vo zivotot tie mi pomognale .
Edniot e 8 i pol godini postar a drugiot 6 i pol jas sum najmalo i najgaleno :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Брат или сестра? 10 Мар 2012 07:01 #187366

 • meU87
 • meU87's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 410
 • Thank you received: 125
 • Карма: 0
Јас сум сама и дефинитивно не ми се допаѓа тоа. Многу сакав да имам поголем брат но, ете таков бил ксметот , па и сама пораснав и станав човек :fijuk:
Но, дефинитивно сум за повеќе деца !
The administrator has disabled public write access.

Како се согласувате со вашите брака и сестри 10 Јун 2012 09:00 #202760

 • kalina
 • kalina's Avatar
 • Offline
 • junior
 • kalina
 • Теми: 559
 • Thank you received: 179
 • Карма: 8
Искрено многу сум револтирана,и сакам да се пожалам. Не верувам дека постои друга фамилија ваква како нашата.
Имам сестра која не работи и секое чување на моето дете како сега ми го наплака по 500 ден. од ден исто како што ми наплакаа жените.ММ го викна зет ми(маж на сестра ми да му помогне во дигање ствари) работа која траеше 2 часа и сега му бара пари(500 ден).
А јас кога се иселивме од станот им оставив нова кујна стара две години, лизгачки плакар,термо печка све лично наше и динар не им побарав.Па какви луге се тоа за чување на 2-3 дена на сопствената внука од сестра да и наплака по 500 ден.И сега многу се наљутив ке си ја земам и кујната и плакарот и печката ке ги продаам ако треба за 100 евра ама не им ги оставам.
Баш ме интересира дали има некој вакви односи во најблиска фамилија. Татко ми кога реков дека ке си земам ми вика те молам не прави скандали па сиромасни се они немаат. Па што да им правам, јас рмбам како коњ за да имам а они двајца оди негде на работа не ми чини и напушти и само бараат пари на заем. Да не зборам колку сум им дала и ништо не даваат.
Неможам да сватам просто им завидувам кога ке видам колку си живеат мегу себе брака и сестри. Ова моево бре изрод материјалист до крај.
Знае дека моментално сме во криза, дека немам динар пари и без срам ми вика ако ми платиш ке ја чувам. И сега инат ме фати утре ке си иде во градинка ако пие амоксиклав. :kamsik:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот