• Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Односот со вашата сестра-брат

Брат или сестра? 20 Дек 2009 06:37 #1012

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1648
 • Thank you received: 571
 • Карма: 15
Јас имам сестра со која сум многу блиска ,едноставно немозам да си го замислам животов без неа,за се ми е тука(што би рекле во добро и зло)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 20 Дек 2009 13:31 #1031

 • mama Mia
 • mama Mia's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 16
 • Карма: 1
Jas imam sestra ama isto kako da ja nemam. Toa e golema steta. Alal da im e na tie sto si se slagaat.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 20 Дек 2009 14:12 #1043

 • TIFANI
 • TIFANI's Avatar
 • Offline
 • junior
 • The happines is in the small staff
 • Теми: 639
 • Thank you received: 158
 • Карма: 9
Jas imam brat i super mi e,nikogas ne sum imala sestra moze i zatoa nemam custvo deka imam potreba da ja imam.Brat mi e prekrasna licnost i epten dobro si se slozuvame
You make me happy
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 20 Дек 2009 14:23 #1047

 • lela
 • lela's Avatar
 • Offline
 • junior
 • BOG CE UVJEK SVAKOM DATI;SAMO TREBA VJEROVATI...
 • Теми: 549
 • Thank you received: 222
 • Карма: 12
I jas si imam brat so kogo super si se slagame i si go sakam najmnogu na svet.
i tako bi točkica, iz točkice naraste graškić, iz graškića oraščić, iz oraščića kruškica, iz kruškice dunjica, iz dunjice lubenica, a iz lubenice naša mala bebica :love:

...http://
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 20 Дек 2009 14:27 #1051

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Две прекрасни сестрички си имам, една постара од мене и една 7 години помала, блесава и откачена :D.
Не можам да замислам да не ги видам, да не им кажам нешто, многу сме блиски, супер другарки сме си:).
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 20 Дек 2009 14:35 #1064

 • saligrem
 • saligrem's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 993
 • Thank you received: 87
 • Карма: 14
Jas imam brat i super se slozuvam so nego
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 20 Дек 2009 15:52 #1109

 • Slavica
 • Slavica's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Think pink!:)
 • Теми: 1735
 • Thank you received: 627
 • Карма: 9
Jas imam brat 1 godina pomal od mene , i super si se slozuvame sekogas :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 20 Дек 2009 16:05 #1113

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Kinky напишал/а:
Две прекрасни сестрички си имам, една постара од мене и една 7 години помала, блесава и откачена :D.
Не можам да замислам да не ги видам, да не им кажам нешто, многу сме блиски, супер другарки сме си:).

И јас исто, само што имам две постари сестри :)) Едната 13, другата 14 години постара од мене :)) Многу си ги сакам, ептен сме блиски, и многу ми недостига едната пошто е во Лондон.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 20 Дек 2009 16:20 #1121

 • rainbow
 • rainbow's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 64
 • Thank you received: 1
 • Карма: 2
имам брат 10 години помал и ние добро се сложуваме. :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 20 Дек 2009 16:57 #1140

 • adi
 • adi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • nenaspieni ama srekni
 • Теми: 80
 • Thank you received: 9
 • Карма: 1
Jas imam i brat i sestra i ne gi menuvam za nisto na svetot.....
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 20 Дек 2009 17:19 #1155

 • Arhangel
 • Arhangel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 28
 • Карма: 1
Jas si imam i brat i sestra...Sestra mi zivee vo Srbija i mnoooogu mi nedostiga..Nerazdelni bevme..
Ama imam i tri sestricki od drugarki...Mnogu si gi sakam..Cel zivot sme zaedno.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 20 Дек 2009 18:03 #1183

 • smisjana
 • smisjana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 81
 • Карма: 7
Имам сестра 2,5 години помала од мене. Супер се сложуваме, едноставно не можам без неа. Сега неколку години нема да биде тука и како ќе го поминам овој период и сама не знам :( .
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 20 Дек 2009 19:39 #1233

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
Јас имам двајца браќа постари од мене, едниот скоро 10 години, другиот скоро 8.
Додека бев помала беше огромна разликата, т.е. немавме заеднички интереси, нормално, а секогаш сум била саканата мала сестричка :)
Одкако нараснав и јас :) многу убаво функционираме. И фамилијарно и поединечно и секако. Многу си ги сакам :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 20 Дек 2009 21:39 #1339

 • mamicka83
 • mamicka83's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 14
 • Карма: 0
Jas imam dva brata. Edniot e postar od mene 12 godini, i mozebi zatoa sto me iscuval koga bev pomala dodeka moite roditeli bea na rabota sum mnogu pobliska so nego.Drugiot brat e 9 godini postar so mene , ubavo kontaktirame ,podaleku e malku od mene ali si se slusame redovno.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 21 Дек 2009 14:53 #1856

 • SandraА.
 • SandraА.'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • Whatever u give a woman, she will make it greater*
 • Теми: 500
 • Thank you received: 50
 • Карма: 3
Imam edna sestra pomala 3 godini. Mnogu sme bliski, postojano se slusame i gledame. Sega od april ke pocne so deckoto da ziveat zaedno, ne mi se veruva kolku e zrela i samostojna. Isto taka, bitno e i sto decko i so mm odlicno se soglasuvaat, drugarcinja se.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 21 Дек 2009 14:55 #1857

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Сестра помала, многу сме различни карактерно чудо невидено а пак неможеме една без друга,
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 21 Дек 2009 17:16 #2045

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Имам сестра 5,5 години помлада од мене и многу си ја сакам
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 21 Дек 2009 19:07 #2130

 • Inicka_08
 • Inicka_08's Avatar
 • Offline
 • new born
 • srekna mamicka
 • Теми: 127
 • Thank you received: 2
 • Карма: 6
imam brat postar od mene 4 godini i super se slozuvame.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 21 Дек 2009 20:03 #2191

 • radost
 • radost's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 204
 • Thank you received: 122
 • Карма: 14
Брат помлад 5 години.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 21 Дек 2009 21:47 #2310

 • bibe85
 • bibe85's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 27
 • Карма: 1
Имам брат година и 9 месеци сме разлика и премногу го сакам
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 21 Дек 2009 21:53 #2318

 • Candy
 • Candy's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 99
 • Thank you received: 30
 • Карма: 2
Arhangel напишал/а:
Ama imam i tri sestricki od drugarki...Mnogu si gi sakam..Cel zivot sme zaedno.

potpis za ova i pozdravce za mojte drugarcinja.

Inaku imam sestra 5 god postara od mene i 5minuti odalecena od mene super ni e:) Kafe i po pizami so se vika.
Последна промена: 27 Дек 2009 16:10 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 22 Дек 2009 06:47 #2634

 • Simona`s mom
 • Simona`s mom's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 184
 • Thank you received: 73
 • Карма: 3
Имам брат 2.5 години помлад.Во март ке прави свадба,сопруга ќе му биде моја блиска другарка.По долгогодишна врска,се решија да официјализираат..Многу сум среќна :)
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 22 Дек 2009 13:43 #2727

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Имам дава браќа едниот е 10 години постар од мене и живе во НЗ а другиот е 7 години постар од мене а јас сум грешката на мама и тато :laugh:


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
Последна промена: 22 Дек 2009 13:44 by Elijana.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 23 Дек 2009 03:18 #3625

 • MAMA JULE
 • MAMA JULE's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 20
 • Thank you received: 1
 • Карма: 0
Имам сестра постара од мене три години и ја сакам многу ,блиски сме но тоа што ми е пречка е што не живееме во ист град иако многу често сега се гледаме,дадо те сакам
The administrator has disabled public write access.

Одг: Брат или сестра? 23 Дек 2009 03:23 #3629

 • M-A-M-I
 • M-A-M-I's Avatar
 • Offline
 • new born
 • никогаш не вели никогаш!!!
 • Теми: 22
 • Карма: 2
Имам помала сестра и многуу ја сакам,со незе се советувам ама баш за се,не би можела да живеам без сестра ми ни миг...преку ден по сто пати се слушаме..
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот