ТЕМА: Дали би простиле неверство?

Ре: Дали би простиле неверство? 16 Јан 2011 03:41 #102312

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Ако е one night stand би му простила, можеби и би разбрала, луѓе сме, може се' да се случи на секој од нас... Го сакам мм и не би фрлила во вода 16 години убав живот со него заради еден секс.
А врските за кои се пишува во горните постови, тоа е веќе паралелен живот и такво нешто не би толерирала. Да дознаам дека имал швалерка со години значи дека не бил само секс во прашање.
Вака размислувам сега, а не дај Боже да сме снајде стварно... не знам дали исто би мислела.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
Последна промена: 16 Јан 2011 03:43 by Kinky.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister

Ре: Дали би простиле неверство? 16 Јан 2011 15:57 #102363

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Ух, не знам што да речам. Ја прочитав цела тема, најмногу се сложувам со 33. Сакам да верувам дека ако ме изневери ќе му простам (како Кинки), но не знам дали навистина така би изреагирала. Сепак, познавајќи го неговото минато, карактер и све на окупу, верувам дека не би го направил тоа... Али никогаш не знаеш :))
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би простиле неверство? 31 Јан 2011 20:25 #107785

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Не постои маж на планетава кој барем не помислил на неверство. Па луѓе, тоа е нормална работа! Кажав во една друга тема дека на крајот се' се сведува на секс, па некој од модераторите ми ја избриша и таа една карма што ја имав. :muahaha:
Како и да е, за мене најсвето нешто е семејството. Мајка ми кога бев мала ми викаше: „Ќе видиш дека кога ќе родиш дете, тоа ќе ти биде најважно, и многу ретко ќе те нервираат глупостите на мажот.“ Секој маж сака да мува нешто на страна (нели и биолошка потреба имале секој ден да имаат секс?) Па така, кога подобро ќе размислам, и кога гледа филмови за возрасни сигурно не мисли на мене (да, да, не се лажете дека вие сте најубавата риба на планетата).
Работата е што ниедна жена не сака да си го признае тоа, па на крајот трпат, ќутат од срам што ќе речат другите, некои пак ќутат ради парите на мажот, и така натаму.
Ако дознаам дека мојот маж го брцнал кај што не треба, никогаш повеќе нема да ме види. Не правам разлика од секс за една вечер и заљубување. Еднаш изневерил - секогаш ќе биде таков. А таков - фала многу, не ми треба.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би простиле неверство? 31 Јан 2011 22:30 #107797

 • Thatcher
 • Thatcher's Avatar
 • Offline
 • senior
 • exDamjana
 • Теми: 2921
 • Thank you received: 1735
 • Карма: 100
Klaaudija ne si mi bas najjasna :wtf:
Vikas deka sekoj maz sonuva za neverstvo, se se sveduva na sex. Na zenite im e najvazno semejstvoto i decata, a ne glupostite na mazot ... i redis taka se ubavo, covek duri da si pomisli - kolku liberalna zena.
I posle sleden pasus - ako me izneveri, nema da me vidi poveke. Ne te razbiram navistina :poimnemam: Mozda e do mene :laugh:

ps. moderatorite moze da izbrisat post, tema i dr. raboti, ama ne i karma ;)
Последна промена: 31 Јан 2011 22:31 by Thatcher.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би простиле неверство? 31 Јан 2011 22:42 #107805

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Тоа со модераторот беше зафрканција, пошто во еден претходен пост ми се нафрли еден од нив, а веднаш потоа забележав дека ми ја снемало едната карма. :rofl:
Можеби така звучам но не се сметам себе си за либерална. Баш напротив, само што околностите во мојот живот ме навеле да не гледам се' со розови очила затоа што не е баш така како што читаме во бајките. Како созреваме сфаќаме дека е лудост да помислиш оти некому би му бил единствена сексуална желба до крајот на животот. Затоа и понекогаш многу се нервирам: посакувам да беше се' така розово, но за жал животот е многу посуров.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би простиле неверство? 31 Јан 2011 22:51 #107806

 • ZZ
 • ZZ's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Мамица без граница
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 1256
 • Карма: 347
Klaudija wrote:
Како созреваме сфаќаме дека е лудост да помислиш оти некому би му бил единствена сексуална желба до крајот на животот.

Жеље су једно, а дела нешто сасвим друго..

Лично не видим ништа лоше у томе да мој партнер машта и о другим женама, то ми је тако природно и нормално..па и самој ми се то десило милион пута..али то не сматрам преваром, чак та скривена машта може итекако да освежи секс у браку..и не мора да значи да ће икада прећи у дело са неком другом..
Dorotea 2006.
Lazar 1996.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би простиле неверство? 07 Фев 2011 17:53 #109907

 • arriel
 • arriel's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 80
 • Thank you received: 5
 • Карма: 5
Gi citam odgovorite i razmisluvam kako bi reagirala ako doznaam takvo nesto.Ako doznaam deka em izneveril samo ednas odnosno imal avantura koja se sveduva samo na seks i toa edna vecer bi oprostila bidejki se se slucuva vo odredeni situacii,no ako toa neverstvo trae godini togas ne.Primer imam koleska koja e vo vrska so ozenet i cesto i sugerirame kakotaka pa greota e za zenata decata,a taa veli pa jas ne sakam da mu rasturam brak a pa ni toj ne saka da si ja ostavi zena mu.Edna kniga skoro sto ja citav e bas od ovaa tematika i eden del citat od knigata bas i zapisav pa ke go citiram;AKO OTKRIETE DEKA VASIOT PARTNER E NEVEREN KLUC E DA SE VOZDRZITE OD PRICINITE KOJ E VINOVNIOT VO OVAA SITUACIJA.BEZ RAZLIKA STO DRUGITE KE VI ZBORAT DA GO OSTAVITEI DA PRODOLZETE PONATAMU,MEGUTOA TOA BAS NE E EDNOSTAVNO A REAGIRANJETO OD EMOTIVNA STRANA NE E EDINSTVEN ODGOVOR I RESENIA NA PROBLEMOT.AKO POSLE DOLGO RAZMISLUVANJE ODLUCETE DEKA MOZETE NEPOVREDENI DA IZLEZETE OD OVAA NEVERSTVO TOGAS MORATE DA ZIVEETE I SOOCITE SO POSTAPKITE DEKA NEVERSTVOTO MOZE POVTORNO DA SE SLUCI AKO NE GO PROMENETE ODNOSOT I OTVORENO RAZGOVARATE SO PARTNEROT.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би простиле неверство? 03 Мар 2011 21:03 #119054

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Јас пак, не можам да сфатам како некој може да му прости на партнерот ако имал секс за една вечер? Демек тоа помалку боли? Многу ме сака, ама сака и да се секса на страна?! Е како тоа, ви се молам? Стварно не можам да разберам!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 00:13 #119117

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
Мала си, ке разбереш коа ке пораснеш :roll:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: None-bt

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 02:19 #119142

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Klaudija plus si vo osetliva faza, sega te pukaat hormoni. I se e stvar na iskustvo. Kako sozrevas ke pocnes i malku poinaku da gledas na rabotite. ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 04:13 #119195

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
 • Карма: 28
Не,нема да простам...Тоа е лажење,непочитување:mdf: :mdf: :mdf: и пред се несакање.:spam:
Последна промена: 04 Мар 2011 04:13 by D-r Lidija Pazdrijan.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, TIFANI, Tessi, lela, Nebo and this user have 1 others thankyou

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 13:41 #119251

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Еве јас не сум мала, не сум во осетлива хормонска фаза, имам релативно искуство во брак и кажувам дека НИКОГАШ нема да простам, не дај боже да ми се деси, ама знаејќи се себе знам дека нема никогаш да продолжи по старо. Многу ќе се чувствувам повредена и цело време на тоа ќе мислам. Ќе пребацувам цело време, поради тоа подобро чао пријатно, отколку заедно со взаемно измачување
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lela, Tara

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 13:51 #119253

 • lela
 • lela's Avatar
 • Offline
 • junior
 • BOG CE UVJEK SVAKOM DATI;SAMO TREBA VJEROVATI...
 • Теми: 549
 • Thank you received: 222
 • Карма: 12
Ni jas ne sum mala i iako sum vo osetliva hormonska faza velam deka nikogas nema da oprostam,a ne pak kako sto napisala macika kako sozrevas ke pocnes i malku poinaku da gledas na rabotite.Eve jas sum vozrasna,i sozreana sum :) no i sega i pred 10 god.go velev istoto ne prostuvam i za mene tuka nema ljubov ako se izvrsi preljuba.
I edno prasanje do Macika za kakvo iskustvo zboruvas?Pisuvas se e stvar na iskustvo.
i tako bi točkica, iz točkice naraste graškić, iz graškića oraščić, iz oraščića kruškica, iz kruškice dunjica, iz dunjice lubenica, a iz lubenice naša mala bebica :love:

...http://
Последна промена: 04 Мар 2011 13:52 by lela.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 15:27 #119276

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Mislam na iskustvo vo godini brak i megjusebni odnosi. Znaci covekot kako staree i zree nekoi raboti koi koga sum bila na pocetokot vo brakot mi bile bauk i ne smislivi. I ne se misli na mala tuku mlada. Sepak 10 godini sum vo brak i posle se i sesto koga ke prezivee covek, neznam bas dali nema da prostam edno sex iskustvo. (ne vrska , ne zaljubuvanje). Bidejki momentalna slabost ne e necovecka osobina tuku naprotiv. I mislam deka istoto im se slucuva i na zeni i na mazi. Ne pravam nikakva razlika vo odnos na polot i ne se slagam deka toa moze da mu se sluci samo na mazot. Najdobro e nikogas da ne doznaam ili doznae. No , velam i ako doznaam za nekoja sex avantura ke prostam. Ke mu kacam posle na glava i nema da mu bide lesen zivotot so mene ama zaradi sepak mnogu godini pominati zaedno vo zaednicki teskotii i problemi e nesto mnogu poveke otkolku edna nok so nekoja zena ili maz.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 15:39 #119282

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Јас поради тоа качување на глава нема да простам, во смисла неможам да продолжам понатаму таков живот со пререкување, спуштање на секоја кавга, стално на тоа ќе мислам. Е сега хипотетички ако ставам на кантар дали вреди една ноќ авантура со цел живот поминат се до моментот, незнам што би победило :unsure: и не сакам да знам. Затоа се ќе направам што е во моја можност да нема ниту еден момент незадоволство, паѓање во искушение, задоволување во секој поглед... Зашто причината на испадот најверојатно ќе биде од нешто заедничко, што и немора да значи :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 15:56 #119289

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Ги прочитав вака набрзина вашите постови, и коа прв пат ја отворив темата , си поставив прашање дали тој мене би ми простил при неверство?!!

Аууу страшно беше да си направиш филм дека изневеруваш, па тој дознава....не сакам да ја тестирам нашата Љубов до каде е и дали би простила? :mdf: Како и ТОЈ што ми е важен во животот , важна ми е и почитта, гордоста, семејството!!!

Лелел па сигурно и ММ вака би размислил, сепак мислам дека тоа што го имаме е посебно и себично го чуваме. И не сакам пак да помислувам на истото. Во целиот мој моментален филм помислив на погледот од детските очи на нашата најмила....

НИКОГАШ не вели НИКОГАШ! Неам Поима и несакам да знам!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 16:12 #119296

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
macika wrote:
No , velam i ako doznaam za nekoja sex avantura ke prostam. Ke mu kacam posle na glava i nema da mu bide lesen zivotot so mene ama zaradi sepak mnogu godini pominati zaedno vo zaednicki teskotii i problemi e nesto mnogu poveke otkolku edna nok so nekoja zena ili maz.

Macika za mene ova ne e prostuvanje, tuku ti samo bi se resila da ostanes so nego so cel potsvesno da go izmacuvas, prefrlajki mu non stop za napravenata greska. Toa e direkna tenzija, spored mene toj ke misli deka istoto go zasluzuva, a ti ili bilo koj sto bi postapil slicno, na nekoj nacin ke go kaznuvas za storenoto.

Za mene vistinsko prostuvanje e od momentot koga ke se resi da se nadmine taa situacija i ako se resi deka se ostanuva zaedno ponatamu vo nieden moment od zivotot istoto da ne se spomne ili prefrli. E tuka e mudrosta na prostuvanjeto, bidejki onoj sto prostil ke si nesi eden teret na dusata a onoj na koj sto mu e prosteno ke si nosi drug.

Jas licno nikogas ne razmisuvam kako bi postapila vo situacija na neverstvo bidejki toa mi e nekako besmisleno.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: isabella

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 16:31 #119301

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
velat hristijanski e da prostuvas ama jas vo vakov slucaj ne bi prostila ni pod razno.
kako da go svatam toa,mu doslo vo momentot nekade da go brcne pa mu se ukazala prilika i brc...ili alkoholot bil posilen od nego? moment na slabost,kriza,nemanje samo kontrola,avantura bez obrski....pa site sme nie lugje od krv i meso i na site ni se slucuvaat vakvi situacii.dali toa znaci deka sekogas koga kje bideme vo vakva situacija treba da bockame na strana?

ako bese taka togas brakot nemase da bide monogamna zaednica i vo crkva koga kje vencavaat popovite nemase da propovedaat edinstvena zaednica od maz i zena.pod prepostavka i nekoj da ne e vernik,sepak brakot sam po sebe znaci edinstvo pomegju dvajca.

za da eden maz brcka na strana spored mene mora da ima golem problem.ne samo kaj nego tuku ospto vo brakot.ne znaci deka on e kriv,mozebi korenot na problemot e kaj zenata.i glupost e ako se misli deka na vakov nacin problemot kje se resi,za mene e toa beganje od realnosta.
ako e vistinski maz kje sedne na masa so otvoreni karti i kje proba da najde resenie,dokolku nemoze ili nesaka kje si pobara razvod.
se drugo,za mene go pravi Peder od maz!
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Zaharija, Nebo, Nataly, Zlatna and this user have 1 others thankyou

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 17:02 #119308

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Воопшто не се сложувам со тоа брцкање во секоја кризна ситуација. Збориме за момент на криза, слабост или незнам како веќе да го наречам тој порив. И за да простам ќе треба време, но ако и тој го сака тоа и се потруди мислам дека вреди заради многуте години кои сме ги поминале заедно и најмалку од се вреди заради нашето дете да се обидеме. Ако не иде, чаос пријатно, но не отстапувам од мислата дека треба веднаш да се осуди и да се пресече.
И да би сакала да коментираме на истава тема за неколу години па да видам кај сме и што сме. ;)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 17:03 #119310

 • Zaharija
 • Zaharija's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 369
 • Thank you received: 135
 • Карма: 18
Порано мислев незнам,па дете,па да се размисли убаво,ама сега дефинитивно НЕ.
Ако некој не успеал да оддолее на едно такво искушение не ме заслужува и точка.Ме згазил,згазил на брачната заклетва и ќе си ги сноси последиците.
Да,како христијанка ќе му простам,но простување само за да ми е мирна душата(незнам како да се изразам)но и ќе му посакам среќа во понатамошниот живот.БЕЗ МЕНЕ:da:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, TIFANI, Bubbi, Nebo, Mama Sani and this user have 1 others thankyou

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 18:25 #119362

 • Helix
 • Helix's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • I never think of the future - it comes soon enough
 • Теми: 1642
 • Thank you received: 1126
 • Карма: 3
Така некако сакав и јас да се изразам, само што тоа го искажав со прашање. Нема да го коментирам постот на yarre во врска со моите години, пошто мислам дека тоа нема врска со староста или со искуството во бракот, ако на тоа алудира.
Значи, има луѓе како мене кои едноставно не можат да прејдат преку такви работи (врска нема тоа што сум трудна, па демек хормони, ова она; вака размислував уште додека бевме девојка и дечко со мажот ми). Само сакав да ми одговори некој која е појдовната точка на простување во таква ситуација, што размислуваат, зошто простуваат, каков аргумент има мажот, итн. Во ред, има секакви карактери, и секој различно еволуира да кажам, во текот на животот, во зависност од ситуацијата, но коментари од типот мала си, ќе пораснеш па ќе сфатиш мислам дека се навредливи. Ако некој има што да каже во врска со темата нека каже, а не да кажува дали е некој мал или голем, пошто и тоа нема врска со годините. Некоја жена созрева порано од друга жена, некоја и на 50 години ќе се однесува како тинејџерка, некоја на 15 години како баба. Како и да е, да се навратам на темата. Се согласувам со macika за делот каде што вели дека ете годините во бракот се пресудни, дека децата треба да имаат двајца родители, нели, но пак ќе кажам, јас не би можела да го издржам тој притисок. Секогаш кога повторно ќе излезе некаде ќе мислам да не ме изневери пак, ќе се прашувам како ли изгледала другата жена, дали е млада, стара, мажена, девојка, дали знаела дека се секса со женет човек, ќе ми биде шубе цел живот. Можеби ќе можам потсвесно да се натерам да продолжам понатаму, но никогаш нема да заборавам дека ме повредил. И затоа, подобро да се спречи отколку да се лечи.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 18:33 #119373

 • Tara
 • Tara's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 866
 • Thank you received: 351
 • Карма: 16
Навистина не ми е јасен терминот момент на слабост, на криза. Извинете, ама сексуалниот однос не трае само еден момент.
Така да воопшто не го прифаќам тоа како „оправдување“. Има сепак доволно време во таква ситуација за да се свести човек што точно прави. Да размисли какви последици можат да настанат од тоа. Без разлика дали се работи за маж или за жена. Како што пишав и претходно, не би можела да простам неверсто. А не би се довела ни себеси во ситуација да го изневерам мм затоа што не ќе можам потоа да се соочам со прво со себе, а потоа и со него. За мене неверството е предавство на заветот што е даден еден на друг.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mama Ane, Zaharija, Frenky, Nebo, Zlatna and this user have 1 others thankyou

Ре: Дали би простиле неверство? 04 Мар 2011 18:46 #119376

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
macika wrote:
В....... но ако и тој го сака тоа и се потруди мислам дека вреди заради многуте години кои сме ги поминале заедно и најмалку од се вреди заради нашето дете да се обидеме.......

Неможам е ова да го разберам :unsure: Како оној кој изневерува ова не си го помисли пред моментот? Заради годините поминати заедно, заради децата вреди ли да се направи таков излет :emm: :emm:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Zaharija, Zlatna, milicka, Tara

Ре: Дали би простиле неверство? 05 Мар 2011 10:17 #119573

 • yarre
 • yarre's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1082
 • Thank you received: 1001
 • Карма: 33
Не ми е едно јасно.
Зошто барате логика во брачното неверство? Зошто барате причина ? Зошто би имало проблем во вас или во него ? Зошто таа другата мора да е поубава/позгодна од вас ?

Брачното неверство, се случува без поставување вакви прашања, бидејки овие прашања едноставно немаат одговор. Немора да има проблем за да се случи.

Недајбоже да се најдете во ситуација, да отварате карти по маси...ма недајбоже и да воопшто дознаете ако се деси..... а верувајте...се дешава.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ZZ, anusska, Lile, Nebo, macika and this user have 4 others thankyou

Ре: Дали би простиле неверство? 05 Мар 2011 14:28 #119576

 • milicka
 • milicka's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 266
 • Thank you received: 175
 • Карма: 3
ne bi mozela da prostam...
jas na pr znam deka nikogas ne bi mozela da napravam zesto sto bi go povredilo mm.
i trgam od toa, deka ako se sluci neverstvo ne znaci deka postoi problem, tuku veke ne postoi ljubov.
i pokraj toa sto znam nekoi sto prostile "poradi decata" zarem tie deca nema da porasnat utre i da si imaat svoj zivot?
i da se prosti, ne veruvam deka nekoj posle toa ke legne vo postela so nea/nego bez da pomisli na neverstvoto i za mene toa bi bilo samo izmacuvanje.
na sekoe izleguvanje ke se prasuva kade odi, na sekoe nekrevanje na tel ke se prasuva kade e..
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот