Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме

ТЕМА: Немој да ми се дереш! Јас сум умно дете!

Ре: Немој да ми се дереш! Јас сум умно дете! 25 Дек 2012 17:16 #227367

  • Zoja
  • Zoja's Avatar
  • Offline
  • senior
  • Теми: 1383
  • Thank you received: 676
  • Карма: 8
lena0809 не си воопшто чудна и јас и мм сме против секакво физичко казнување и освен тие 2-3 пати по рачето (што повеќе личеше на галење, затоа може и не реагираше никако :), а и претходно ги пробав сите други можни методи и бев целосно присебна, не во афект) за кои и се каам не мислам дека друг пат ќе кренам рака. Имаше ситуации кога на сред маркет, кога не гледаат 10 луѓе да добијам шамар со кој ме зашеметува, па луѓе од страна го караа. Мислам ми доаѓало од внатре да вреснам, ама знаејќи го проблемот само го гушкав и гледав што побрзо да го смирам.
Кај нас има друг проблем и тој таа своја фрустрација ја изразуваше така, а не дека знае што е тепање и насилство. На друго дете или на друг човек освен на мене не кренал рака.
А и ние максимално се трудиме работите да ги решиме со опомени, разговори, објаснувања и ако нешто не оди така, гледаме само да го оддалечиме од тоа.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

  • No posts to display.