Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Кое е вашето 1920 г. име?

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 11 Јун 2011 14:52 #141124

 • biljann
 • biljann's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Welcome to Bibkoland!
 • Теми: 857
 • Thank you received: 372
 • Карма: 28
Your 1920's Name is: Socorro Fannie :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 11 Јун 2011 15:11 #141126

 • Elijana
 • Elijana's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1717
 • Thank you received: 350
 • Карма: 12
Апликацијата е многу интерсна но ако се вратите и кликнете повеке пати да даде одговор за вашето име секој пат ке ви даде различно име, на пример мене ми ги покажа следните имиња:
Belle Margarette
Octavia Wilhelmina
Ozella Luvenia
Verda Georgette
така да можете да си одберете име кое најмногу ви се допаѓа :P


Среќата е единствена работа која се множи кога се дели :-)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 11 Јун 2011 17:04 #141135

 • karolina
 • karolina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 268
 • Thank you received: 255
 • Карма: 2
Your 1920's Name is: Jonnie Eddie

You're the Bee's Knees :muahaha: :muahaha:
Последна промена: 11 Јун 2011 17:05 by karolina.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 11 Јун 2011 17:28 #141136

 • Zvezdicka
 • Zvezdicka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • bow down you mortals ... She is here....
 • Теми: 1190
 • Thank you received: 616
 • Карма: 34
Violette Roxanne
haahah

Majka mi e Violeta a sestra i Rosana :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 12 Јун 2011 21:06 #141227

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Violette Queen :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 28 Мар 2012 05:02 #191312

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
Your 1920's Name is: Blossom Zelda

Демек расцветаната зелда :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 28 Мар 2012 05:14 #191317

 • betty boop
 • betty boop's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 101
 • Thank you received: 77
 • Карма: 0
Your 1920's Name is: Oma Ophelia

:muahaha: sto ubava sum:muahaha: You're the Bee's Knees
.
gif[/im
g][/url]
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 28 Мар 2012 05:33 #191320

 • meU87
 • meU87's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 410
 • Thank you received: 125
 • Карма: 0
Your 1920's Name is: Belle Isabella
Ииии ЛАЈК :rofl:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 28 Мар 2012 07:33 #191346

 • темјанушка
 • темјанушка's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 314
 • Thank you received: 197
 • Карма: 0
Clarabelle Pinkie
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 08 Сеп 2012 15:41 #212712

 • lana.dexter
 • lana.dexter's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 35
 • Thank you received: 6
 • Карма: 0
Gregoria Ivory i mi se svigja: Gregoria :aham:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 08 Сеп 2012 15:59 #212716

 • zence
 • zence's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 505
 • Thank you received: 81
 • Карма: 1
Mozelle Dessie
Golemata 2001, srednata 2004 i maliot 2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 08 Сеп 2012 17:40 #212727

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
Oma Amalia :trep:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 08 Сеп 2012 19:44 #212733

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Celestine Mozelle


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 09 Сеп 2012 03:35 #212738

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Maxie Madeleine :flert:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 09 Сеп 2012 04:29 #212742

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Georgetta Robbie :trep:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 09 Сеп 2012 09:59 #212754

 • iva.siskova
 • iva.siskova's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 562
 • Thank you received: 70
 • Карма: 0
Charlotte Grey :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 09 Сеп 2012 10:46 #212756

 • mamamoja
 • mamamoja's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 32
 • Thank you received: 10
 • Карма: 0
Your 1920's Name is: Madeleine Jack
Think PINK!


The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 03 Окт 2012 03:31 #216030

 • miazmija
 • miazmija's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 43
 • Thank you received: 6
 • Карма: 0
Your 1920's Name is: Vivienne Dessie
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 11 Мар 2013 09:55 #234608

 • Ppanika
 • Ppanika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 365
 • Thank you received: 113
 • Карма: 0
Mozzele Bobbie :muahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Кое е вашето 1920 г. име? 11 Мар 2013 12:54 #234614

 • Octavia
 • Octavia's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 261
 • Thank you received: 205
 • Карма: 3
Your 1920's Name is: Isabella Mammie

Vnuka mi e Izabela :cvet:
Само жената му дава димензија на животот...(Б. Конески)
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот

 • No posts to display.