Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме

ТЕМА: Виц на денот

Виц на денот 14 Сеп 2010 13:37 #51723

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Си седат двајца пензионери во парк на клупа и едниот му вика на другиот:

- Зеде леб за гулабите?
- Не бе јас без леб ги јадам.

Стар ама добар виц:hahaha: :hahaha: :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Виц на денот 14 Сеп 2010 13:43 #51726

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Оди маж на доктор и вика:
-Докторке, дојдов да ми препишете нешто пошто имам ерекција 24 часа во денот!:blush:
-Ауууу, ако е така ќе ти препишам и стан и кола и викендица, ама се ќе ти препишам! :hahaha: :hahaha: :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Виц на денот 14 Сеп 2010 18:09 #51856

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Која е разликата помеѓу дете и торта? - Тортата се прави со пет јајца, а детето со две.
Последна промена: 14 Сеп 2010 18:09 by Barbie.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Виц на денот 16 Сеп 2010 18:31 #52469

 • Ackova
 • Ackova's Avatar
 • Offline
 • new born
 • идна мамичка
 • Теми: 182
 • Thank you received: 30
 • Карма: 4
си биле Американец Германец и Македонец и прават муабет како ј атрошат платата.
Американецот- јас земам 3.000,00$ плата. 500 за сметки,500 за кредит,500 за облек,500 за јадење, 500 за облека, а другите 500 незнам кај ми одат ми се губат во ситници.
Германецот исто - зима плата 3.000,00 евра,500 за сметки,500 за кредит,500 за облек,500 за јадење, 500 за облека, а другите 500 незнае кај му одат му се губат во ситници.
А Македонецот вика, а бре луге јас земам плата 200,00 а трошам 600 од кај ми идат тие 400 и јас незнам:hahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: ana84

Ре: Виц на денот 17 Сеп 2010 03:24 #52599

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
После сообраќајна несреќа една жена ја носат на операција.За време на операцијата доживува клиничка смрт.Оди кај господ,овој ја гледа и и вика:
Не си за тука ,оди си, имаш да живееш уште 30 год.
Жената се израдува и се враќа во живите.Имам уште живот,сакам да си го проживеам.Оди на козметичар, се дотерува, излегува на ул...ица.Повторно сообраќајка.Оди кај Господ и му вика:
Зошто ме излага,нели ќе живеев уште 30 год.
-Извини,не те познав,многу си се изменила.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Виц на денот 17 Сеп 2010 05:27 #52628

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Зад мртовечки сандак се движела погебна поворка. Во еден момент од ковчегот паднал венецот, па еден дедо се наведнал да го крене. Едно дете што одело позади него му рекло: - Што е дедо, го фати бидермаерот, а?
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: kukulicka, mamaAnita, ana84

Ре: Виц на денот 17 Сеп 2010 05:29 #52629

 • Zlatna
 • Zlatna's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1107
 • Thank you received: 360
 • Карма: 32
Наш човек во Амстердам, пред излог со проститутка во него, чука на стаклото и ја прашува:
- Колку?
- 50 евра.
- Уууу, па не е скапо бе ич, вакви дупли стакла кај нас под 200 евра не можеш да најдеш.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lavce

Ре: Виц на денот 17 Сеп 2010 12:58 #52680

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
Копаат Мујо и Хасо дупка покрај банка. Поминувал Суљо и од банкоматот зема пари. Но му паднала една книжна пара. Мујо ја здогледал парата и му рекол на Хасо дека на Суљо му паднале 50 евра. Отишол Хасо ја земал парата ја погледнал зачудено и ја искинал. Мујо зачудено го прашал:
- Зошто болан Хасо искина 50 евра?
А Хасо на тоа одговара:
- Кај си видел 50 евра со три нули?
- Сигурно се фалцификат. одговара Мујо.

Трпе и Трпана се венчале.
- Морам да ти признаам нешто, комшијата Цветко пред некој ден ми ја зема невиноста.
- Де па ти, мене бoрмашината ми ја зема уште пред година дена, и не му текнува да ми ја врати!
:muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: kukulicka

Ре: Виц на денот 18 Сеп 2010 03:08 #52942

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Сопругот информатичар се враќа дома во зорите.
- Каде беше цела ноќ, признај! - нервозно му вели жена му.
- Види, мила, вчерашниот состанок се одолговлече, па на новата секретарка и избега последниот автобус. Ме замоли да ја префрлам до дома. Пред нејзината куќа видов дека ми ги издишале двете задни гуми, па ги сменив. Секретарката љубезно ме покани кај неа дома, и патем ми свари чај со рум, бидејќи се смрзнав менувајќи ги гумите. Кога сакав да си одам дома, видов дека полицијата на нејзината улица ги застанува сите и ги тестира со алкотест. Причекав да си одат, поради румот во чајот, ама никако да им текне... Потоа секретарката предложи да преспијам кај неа... и ете...
- Не лажи, ѓубре едно!!! Знам дека пак цела ноќ си бил во канцеларија и си киснел на Интернет!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Виц на денот 19 Сеп 2010 03:30 #53200

 • Barbie
 • Barbie's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 1449
 • Thank you received: 25
 • Карма: 0
Учителката ги прашала учениците кој е најдобар лек за заспивање. Мали Џокица рекол: - Биберот! Учителката го прашала зошто мисли така. Тој и одговорил: - Слушнав како една вечер татко ми и вели на мајка ми - дај да ти го збиберам, па да си легнеме.
Последна промена: 19 Сеп 2010 03:30 by Barbie.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lavce

Ре: Виц на денот 20 Сеп 2010 23:38 #53695

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Дечко и приоѓа на девојка во диско:
- Девојко, може ли да те частам пијачка ама да ми правиш муабет барем додека не ја испиеш?
- Секако.
- Добро, што би сакала да се напиеш?
- Текила.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Виц на денот 27 Сеп 2010 11:42 #55535

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Трпе седи во кафеана со кумот, мезат и пијат. Секогаш кога ја натегнувал чашката Трпе замижувал.
- Добро бе Трпе, зошто замижуваш кога пиеш?
- Докторот ми кажа алкохол со очи да не видам!
:laugh: :laugh:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lavce

Ре: Виц на денот 27 Сеп 2010 11:51 #55538

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Што е разлика помеѓу жена французинка и жена македонка?

Французинката во левата рака-мажот, во десната-швалерот, позади неа сомнително минато, пред неа блескава иднина а на глава капа :)

Македонката во левата рака-кеси, во десната-децата, позади неа блескаво минато, пред неа сомнителна иднина а на главата и стои мажот. :tupco:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lavce, marina****, bubale23, happycloud

Ре: Виц на денот 27 Сеп 2010 13:58 #55625

 • Bogdana
 • Bogdana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Милувам прашинка да си, тих повеј да ми те донесе
 • Теми: 279
 • Thank you received: 48
 • Карма: 14
ова е вицот што ме насмеа до солзи..
Жена цело време на ММ и порачува во ресторан зелка салата, а таа све убави јадења.и келнерот љубопитен па еден ден прашал зашто цело врема на него зелка салата?а жената одговорила „кога ме е** како зајак,за него само зелка!:muahaha:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lavce

Ре: Виц на денот 30 Сеп 2010 17:51 #56755

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
da prodolzam so zajcive
si zborat zajakot i zmijata
zajakot i veli izvini sto se seguvav deka nemas noze, a zmijata na toa ma vo rde e , bilo i pominalo , a zajakot na toa - epa dobro , daj si raka togas :laugh:

zajakot zlocko
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lavce

Ре: Виц на денот 01 Окт 2010 15:15 #56998

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
Си доаѓа пијан доцна навечер Трпе и од еднаш се слуша силно „БУМ“. Трпана срипува од сон и прашува:
- Трпе, што е тоа што падна?
- Капутот. ...
- Па, како толку силно тропна?
- Па, јас бев во него... :hahaha:Директор на фирма ја вика секретарката и и’ вели:
„Ајде, спреми се, одиме една недела на службен пат во странство...“
Секретарката, по враќањето дома, го информира мажот: „Мили, морам со шефот на пат една недела, ќе мораш самиот да се грижиш...Потоа..
Мажот ја информира швалерката: „Жена ми ќе биде на пат цела недела, ќе бидеме заедно тоа време...“
Швалерката го информира својот ученик кому дава часови по математика: „Ќе бидам мошне зафатена, имам многу работа и ќе паузираме една недела...“
Ученикот целиот среќен го информира својот дедо: „Дедо, дедо, ќе бидам слободен цела недела и немам часови, оти наставничката ми е зафатена; ајде да одиме по риба...“
Но испаѓа дека дедото е директорот на фирмата. Тој повторно ја вика секретарката: „Планот е променет, внук ми ме моли со него да ја поминам неделава...“
Секретарката го вика својот маж: „Мили, мојот шеф е зафатен, службениот пат е откажан...“
Мажот ја вика швалерката: „Нема да можеме неделава, жена ми го откажа патот...“
Швалерката го повикува ученикот: „Продолжуваме со часовите по стариот распоред!“
Ученикот го вика својот дедо: „Дедо, наставничката продолжува со наставата, не можам да ти правам друштво...“
Дедото пак ја вика секретарката: „Не се секирај, сепак ќе патуваме неделава. Спремај работите...“

И така се во круг :hahaha:
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: anusska, lavce

Ре: Виц на денот 06 Окт 2010 14:49 #58646

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Во некое македонско министерство снемало струја, па министерот се појавил пред службениците и им наредил:
- Денес сe ќе правите рачно.
И тогаш сите извадиле по еден шпил карти.
:):):)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lavce

Ре: Виц на денот 13 Окт 2010 18:57 #60824

 • Nataly
 • Nataly's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Be yourself – everyone else is taken !!
 • Теми: 846
 • Thank you received: 600
 • Карма: 52
Отишол Трпе да печли пари низ Европа и и се јавува на Трпана.
- Здраво Трпано!
- Ееее Трпе кај си?
- Еве у Норвешка!
- Кај е тоа бе?
- Како да ти објаснам... имаш глобус?
- Имам!
- Епа одма под штрафот! :hahaha:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Виц на денот 13 Окт 2010 20:03 #60849

 • MrsH
 • MrsH's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • Теми: 494
 • Thank you received: 69
 • Карма: -3
Под горниот или долниот штраф?:muahaha: :muahaha: :muahaha:
Сандра
The administrator has disabled public write access.

Ре: Виц на денот 14 Окт 2010 11:04 #61012

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Разговара Трпе со колегата од канцеларија:
- Да ти кажам вчера ептен се искарав со Трпана, ама на крај јас го имав последниот збор.
- И, што и кажа?
- "Добро, тогаш купи"!

:):):)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: lavce

Ре: Виц на денот 14 Окт 2010 13:05 #61040

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Терорист и се удвара на девојка:

- Маче, за тебе се би направил. Ако сакаш ке ти симнам и авион од небото!:)
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Виц на денот 14 Окт 2010 13:10 #61044

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Што означува кратенката FBI?
- Facebook Idiots!
:P :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Zlatna

Ре: Виц на денот 16 Окт 2010 01:50 #61855

 • olgica
 • olgica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 28
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
Доктор се обраќа на циган:
- Ситуацијата е крајно озбилна, операција е неопходна и тоа ќе ве чини 3.000 евра.
- Докторе, јас сум сиромашен човек, дај да се најдеме негде со цена, ве молам!
- Добро, ајде нека биде 1.000 евра.
- Докторе, тешко време е, ја изгубив работата, децата растат, а и трошоците се покачуваат.
- Па добро, ајде 500 тогаш.
- Докторе, 500 за мене е цело богатство.
- Епа ајде, 300 евра, ама ова е последна понуда. Него, морам да те прашам, зошто си дошол кај мене, кога знаеш дека сум специјалист и сум доста поскап од колегите?
- Докторе, кога здравјето во прашање, јас не жалам пари.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Виц на денот 18 Окт 2010 15:10 #62601

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Две плавуши разговараат:
- Ти што мислиш, живее ли некој под земјата?
- Ех што си глупа, па ти што мислиш, кој ги бои морковите? !!!!!!!!!

:):):):)

Дечко влегува во аптека:
- Десет кондоми, ве молам!
Аптекарката прашува:
- А какви да бидат? Брзи како Порше, убави како БМВ или сигурен како Волво.
- Нека бидат како џип, секако ќе одат во дупки

:):):):)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Виц на денот 18 Окт 2010 15:14 #62602

 • lida
 • lida's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 243
 • Thank you received: 57
 • Карма: 2
sinot ja prasuva majkamu :
-mamo sto e toa impotencija?
majkava se mislela so da mu kaze na detevo i mu rekla:
- toa ti e sinko kako da igras pikado so svareni spageti :laugh:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Helix, eleonora

Најново на форумот

 • No posts to display.