Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме

ТЕМА: Маде ин Мацедониа :D

Маде ин Мацедониа :D 10 Јан 2010 02:14 #12344

 • Rocka
 • Rocka's Avatar
 • Offline
 • User is blocked
 • ♥ ★ ♡ ★ ♡ ★ ♥
 • Теми: 82
 • Thank you received: 4
 • Карма: 119
Тема за Македонски глупости, слики, ситуации, видеа ....


Еве еден шампион за почеток, кажува длабока филозофија за женската пета :laugh: :laugh: :laugh:

Just because you’re leaving doesn’t mean I’m letting you go.
Time has a wonderful way of showing us what really matters.

Death Of The Poet
The administrator has disabled public write access.

Одг: Маде ин Мацедониа :D 10 Јан 2010 03:16 #12383

 • Goca
 • Goca's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 43
 • Thank you received: 23
 • Карма: 11
www.youtube.com/watch?v=nGArSXLE_Dg

neznam kolku pati go imam gledano i sekogas uspesno babava me smee do sozii :laugh: :laugh: :laugh:
Последна промена: 10 Јан 2010 03:18 by Goca.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маде ин Мацедониа :D 26 Ное 2011 14:39 #166546

 • Eli23
 • Eli23's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Mlada, zgodna i neophodna! :)
 • Теми: 511
 • Thank you received: 521
 • Карма: 5
YOU KNOW YOU ARE MACEDONIAN WHEN:

01.Your grandfather always has a shot of RAKIJA for breakfast
02.Even if you are a girl,you parents call you SINE
03.Your uncle makes his own wine that's stronger than RAKIJA
04.Your mother insist that PROMAJA will kill you
05.Your mother insist that you must eat something with SIRENJE at least 3 times a week
06.You use RAKIJA to cure illnesses, celebrate all ocasions and as a massage or shaving lotion
07.You celebrate Christmas, Easter and New Year two weeks after everyone else
08.Your BABA will not accept the fact that you are not hungry
09.You go to your BABA'S house, she offers you SUPA, KOLBASI,SARMA or PIPERKI and she gets upset if you don't eat everything
10.You have four pair of VLECKI in your closet
11.All the actions stop when you hear the music of OGAN DA GO GORI or BISER BALKANSKI
12.Your mom calls you STOKA
13.When there is a slab of fat in your fridge called SLANINA
14.You are MACHO when you mix KISELA VODA with SMEDEREVKA in the local BIRTIJA
15.You have at least a whole TENDzERE left overe with food after the whole family has eaten
16.Your wife has to make you food everyday and if she doesn't she's not a DOMAKINKA
17.Your parents invite 500 people over to your place because it's SLAVA
18.Your fridge has always more beer than food,just in case GOSTI come over
19.Your friends call you PEER

nekolku i na makedonski

1. Комшиите ти доаѓаат преку ден на кафе, непоканети
2. Денот ти почнува со кафе и цигара.
3. На аеродром ти имаш најголеми куфери.
4. Доцниш саат два на забава, и мислиш дека тоа е нормално.
5. Сите твои деца имаат прекари, кои немаат врска со нивните вистински имиња.
6. Уште саат време откако си станал да си одиш од некаде, разговараш со домаќините, пред врата.
7. Цел стан ти е прекриен со теписон. Паркетот не се гледа никаде.
8. Мајка ти ти вели дека си слаб, иако имаш прилично килограми над нормалното.
9. На секоја врата имаш ставено и завеса.
10. На масата во кујна имаш ставено пластична мушама.
11. Ѓубрето го фрлаш во кесите од кај пиљарот.
12. Кога си бил мал, мајка ти те бркала со метла или со сукало, викајќи – застаниии – за да те удри.
13. Кога имаш дваесет години, твоите родители се обидуваат да те испратат „долу„, во родната земја, за да се омажиш – ожениш, затоа што си веќе стар/а.
14. Ако не живееш сеуште со твоите родители, тие ти се јавуваат на телефон секоја вечер за да те прашаат дали си јадел/а.
15. Нормално е на свадба да се канат по 600 луѓе.
16. Татко ти се шета наоколу со доволно пари во себе, што би можел да си купи и кола.
17. Дома имате кујна со последна технологија, но мајка ти готви во подрум, на шпоретот од старата куќа.
18. Дома ти е забрането да зборуваш англиски.
19. Ако си девојка, и имаш 20 години, а не си мажена, тогаш си стара мома.
20. Животот ти е заснован на претскажувањата од шољата од кафе.
21. Твоите родители досега на одмор биле ЕДНАШ, и тоа во родната земја.
22. Твоите родители сеуште сакаат повеќе да купуваат касети, отколку ЦД.
23. Мајка ти често те опоменува да не седиш на цименто или на бетон, затоа што ќе настинеш
24. Баба ти стално те опоменува да не седиш на промаја.
25. Мајка ти често ти вели: - Ќе видиш ти кога ќе се врати татко ти.
26. Ако живееш надвор од Македонија сега сигурно климаш со глава и се смееш на ова.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nataly, isabella, bart

Ре: Маде ин Мацедониа :D 01 Апр 2012 07:56 #192085

 • Марфи
 • Марфи's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Попозната како Katerina81 :))
 • Теми: 1246
 • Thank you received: 869
 • Карма: 5
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamaAnita

Ре: Маде ин Мацедониа :D 27 Окт 2012 03:19 #219046

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Marge, Octavia

Ре: Маде ин Мацедониа :D 27 Окт 2012 10:06 #219081

 • jasminka
 • jasminka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • насмеј се
 • Теми: 4
 • Карма: 1
Последна промена: 28 Окт 2012 04:42 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Маде ин Мацедониа :D 30 Окт 2012 05:32 #219413

 • eleonora
 • eleonora's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 597
 • Thank you received: 246
 • Карма: 0
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence

Најново на форумот

 • No posts to display.