Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме

ТЕМА: Игротека

Ре: Игротека 03 Апр 2014 02:54 #249599

 • kiki
 • kiki's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 510
 • Thank you received: 102
 • Карма: 12
i nas ovaa godina ne prasaa dali nosime fiskalni smetki,jas nemav poim deka ni trebaat,pa ni dadoa da potpiseme edna izjava deka hranata e so dobar kvalitet,demek vo slucaj da dojde inspekcija
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 07 Апр 2014 05:01 #249636

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ova navistina stana glupo so fiskalnive smetki. pa ako cela hrana mi e spremena od doma, sto ke nosam fiskalni - za site produkti koi sum gi upotrebila? A sto e so onie produkti koi prethodno se kupeni i stojat doma do upotreba (brasno, seker, maslo, sol.... )
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 19 Јун 2014 18:22 #251220

 • JasSumMamaJovana
 • JasSumMamaJovana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 9
 • Thank you received: 5
 • Карма: 0
И на нас ни се ближи роденденот ама претходно треба да се организира роденденот на внука ми па сакавме да го направиме во игротека. По тоа што прочитав се збори за Dreamland, Jungle и Тиквичка? Уште некоја да предложите? И да не знаете како функционира со прериодите кои може да се закажат, саат и слично?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 22 Јун 2014 17:06 #251229

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Zavisi kolku pari vi se trosat. imas i vo imaginarium vo siti mol ama tamu e baegi skapo. ednas prasav i ako ja zatvorat samo za rodenden igrotekata cini okolu 200 e. a ako ne ja zatvorat togas plakas od dete. ama i cenite im bea ludi - meni nudat od 300- 400 den. sto e preterano. i ne smees od nadvor da nosis nisto. a i pijalocite im se skapi.
habilend ne znam kako se cenite.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 02 Јул 2014 06:18 #251316

 • Norce
 • Norce's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 4
 • Карма: 0
JasSumMamaJovana wrote:
И на нас ни се ближи роденденот ама претходно треба да се организира роденденот на внука ми па сакавме да го направиме во игротека. По тоа што прочитав се збори за Dreamland, Jungle и Тиквичка? Уште некоја да предложите? И да не знаете како функционира со прериодите кои може да се закажат, саат и слично?


И јас бев во слична ситуација, па една колешка од работа ми посочи една веб страна Термин.мк - termin.mk/ каде можеш да најдеш повеќе игротеки на едно место и да им пратиш барање за слободен термин. Многу е едноставно баш ти кажувам од искуство. Провери си и види кога ти одговара.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 05 Сеп 2014 09:20 #252283

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Дали навистина се исплатат овие игротеки на Групер пример по 500-900ден, изнајмување на простор?
Да не биде после на сметка да ти го наплати просторот преку пијалокот?

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 05 Сеп 2014 10:22 #252285

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Ние славевме во Приказна преку Групер со купон и не приметивме дека беше поголема сметката за пијалоци од други години.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 21 Окт 2014 17:57 #252782

 • bezimena
 • bezimena's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 1
 • Карма: 0
Ние славевме роденден во Игротека РАДОСТ, се наоѓа во Скопјанка трговски центар за кој мислев дека е во Чаир, а всушност излезе дека е во населба Аеродром. Јас ја најдов на сајтовите за попусти бидејки редовно ги следам тие сајтови.
Прво дечкото кој работи таму е вистински професионалец во однос на тоа како ги забавуваше децата. Значи зборам за двочасовна целосна анимација од негова страна. Можам да ви кажам дека и ние мајките станавме да играме со децата со мажуретките на неколку песнички. Многу беше убаво затоа што и родителите цело време се тука со децата, ги гледаат што прават нивните деца, а не се замараат со нив.
Второ, имаше едно девојче кое не послужуваше и цело време беше со возрасните. Не дозволи ништо да фали по масите ни за пиење ни за јадење.
Трето, освен оние песни кои ги играат секаде имаше и други песни странски на кои имаа многу интересни кореографии.
Внатре собира максимум 30 возрасни и 20 тина надвор и 30 тина дечиња.

Се на се одлично беше и пак ќе славиме таму.
УШТЕ ЕДНАШ ГОООЛЕМО БРАВО ЗА ДЕЧКОТО КОЈ РАБОТИ ТАМУ!!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 28 Окт 2014 23:23 #252833

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
posledno bev na rodenden vo igroteka vo nedelata vo Kids park vo Kapitol mol. ne znam kako se so ceni oti bevme gosti, no igrotekata mi se dopadna. i rasporedot za gosti - imase dovolno mesto nadvor da se sedne i da si komoten, a ne kako vo drugi na kupce i na kjosh.
golema bese igrotekata decata se iznaigraa.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 20 Ное 2014 03:19 #253016

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
За месец дена ни е првиот роденден, сакаме во игротека да славиме ќе имаме околу 35-40 возрасни и 15-20 дечиња.
Колку одприлка ве чинеле родендените (за колкава бројка), и во која игротека?
Да си знаеме колку да спремиме, што не очекува ...додека да влеземе во шемата

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 01 Фев 2015 19:43 #253573

 • Sasha Fierce
 • Sasha Fierce's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 26
 • Thank you received: 8
 • Карма: 0
КРАЈНО ИЗРЕВОЛТИРАНА МОРАМ ОВА ДА ВИ ГО СООПШТАМ.

ДЕНЕС 01.02.2015 бевме на рденден во игротеката Jungle kids во Карпош позади Ѓорѓи Димитров. КОГА БЕШЕ ФАЈРОН во игротеката во делот за играње имаше само три деца,меѓу кои и ќерка ми.Децата седеа со две вработени девојки.Ја викнав едната И И НАПОМЕНАВ И ЈА ЗАМОЛИВ ДОДЕКА СУМ ОТСУТНА ВО ТОАЛЕТ МНОГУ КРАТКО,ДА ОБРНЕ ВНИМАНИЕ НА ЌЕРКА МИ ДА НЕ ИЗБЕГА.Девојката ми одговори потврдно.
За една минута се враќам од тоалет и неколку родители реагираат ДЕКА ЌЕРКА МИ ИЗБЕГАЛА И ТРГНАЛА НАКАЈ ВРАТАТ САМА. :ohmy:

КОГА СЕ ВРТАМ,НАВИСТИНА ЌЕРКА МИ ПО ХУЛАХОПКИ,ИЗЛЕГУВА ОД ОБЈЕКТОТ НА СКАЛИТЕ НАДВОРЕШНИ СЕ КАЧУВА И ВИКА "МАМА МАМА" И ТРГНУВА НАКАЈ УЛИЦАТА!!!!!

Луѓе,ја у моментот прерипувам се за среќа навреме ја фатив,ја земав мокра во нозете пошто газела по снегот...и пошто ќерка ми има проблеми со говорот ми вика само "МАМ БАРА,СЕ ИЗМОРКИ НА СНЕГОТ"

СЕ ВРАТИВ И СЕ КАРАВ СО ГАЗДАТА ,КОЈ МУВА НЕ ГО ЛАЗЕШЕ САМО ДГНА РАМЕНЦИ


КАКО МОЖЕА ДА ЈА ПУШТАТ ДА ИЗБЕГА КОГА ИМАШЕ САМО ДВЕ ДЕЦА ВНАТРЕ А ЈАС ИМ НАПОМЕНАВ ДА ЈА ПАЗАТ ...СЕ РАБОТЕШЕ ЗА ЕДНА МИНУТА...И ПОСЛЕ К СЕ ИЗВНУВААА ЏАБЕ Е..МОЖЕШЕ КОЛА ДА ЈА ЗГАЗИ
The administrator has disabled public write access.

Ре: Игротека 03 Фев 2015 12:52 #253594

 • Padme
 • Padme's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 116
 • Thank you received: 30
 • Карма: 0
Ние славевме роденден во истата игротека и искуството е и позитивно и негативно истовремено. Просторот е супер, лавиринтот за игра за деца е одличен, просторот за возрасни уште подобар, во нашиот случај аниматорките добро се покажаа и кога би го гледала само тоа би отишла таму и за следен роденден. Негативно: скап наем на простор во кој децата добиваат само грицки, се што е дополнително чини премногу - костимиран аниматор, цртање на лице, па дури и ако некој од вработените треба да фотографира - се наплаќа дополнително. Е сега тоа што мене многу ме налути е што си допишуваат пијачки во сметката на крај, народски кажано подкраднуваат и тоа го уништи мојот комплетен впечаток за игротеката.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.