Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Педофилија

Ре: Педофилија 04 Јун 2012 04:57 #202013

 • Cveta
 • Cveta's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 25
 • Thank you received: 39
 • Карма: 1
Jas gi razgledav site, so toa sto ne nepraviv nikakov filter, tuku samo kliknav na prebaraj.
Inace kako i sekoj roditel i mene mnogu me plasi ova i me fakja panika. Mene najmnogu me plasi sto pedofil moze da bide bilo koj, nekoj sto go znaes so godini, duri ima slucai i vo bliska familija da bidat i prakticno e nevozmozno da se zastitis. Mislam deka najefikasen nacin e da se razgovara za ova so decata za da znaat da prepoznaat i odma da mu kazat na roditelot, ako ne daj boze se sluci nesto.
Mislam deka pedofilite najcesto na decata im nametnuvaat cuvstvo na sram i krivica i zatoa tie krijat od roditelite. Najmnogu me rastazuvaat slucai koga zloupotrebata traela podolg period, samo zatoa sto deteto se sramelo da im kaze na roditelite.
Принцезата: 21.03.2008
Снегулката: 24.11.2009
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 04 Јун 2012 13:27 #202077

 • bart
 • bart's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2896
 • Thank you received: 1856
 • Карма: 1
Успеав прееска да ги отворам манекениве да ги видам, и тоа сите, а не по општини. Просто не ми се верува дека има и толку жени. Ама, се` на се` многу краток ми изгледа списоков кога ќе се земе во предвид дека малтене секој втор ден слушаме за некој нов случај.
Читав некаде дека максимална затворска казна на која можат да бидат осудени е 15 години. Тоа е многу малку, со оглед дека детето- жртва е истрауматизирано за цел живот, а башка што ова е состојба која многу лесно може да се повтори.
Овој регистар баш некако и ми нема големо значење. Зарем ќе ги допамтам сите фаци и имиња, не само од моја околина, затоа што и некој од Прилеп на пример може да се качи во автобус и за два саати да биде во Скопје и да се мавта околу било кое школо. А, да не зборам уште колку ги има неоткриени и нерегистрирани.
Idem...padnem...ustanem...popravim krunu...i nastavim dalje
Idem...padnem...ustanem...je*em mater onom ko me gurnuo...i nastavim dalje
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 04 Јун 2012 18:49 #202115

 • Синоличка
 • Синоличка's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1452
 • Thank you received: 1441
 • Карма: 20
Јас синоќа до ниедно време ги прегледав сите фрикови до еден, од кај да знам-може имам некој од нив комшија во зграда на кој секој ден му викам добар ден!! Е сега не ми е од зграда, ама од населба да, од Аеродром има еден :kamsik: Свесна сум дека тие од регистарот се само 3-5% од сите педофили во МК и тоа е поразително...но подобро нешто, отколку ништо...

Околу казната, 15 год. е повеќе од смешно за уништен детски живот, а хемиската кастрација сметам дека е најмалку што државата може да направи...знам дека ова воопшто не е про-ЕУ, како ни високите казни затвор, ама тоа ми е најмалку битно..иако баш тоа може да е причина зошто да не се воведе тој предлог...за сите вакви и слични монструми молам Бога да се употреби америчкиот систем: 150 г. казна затвор без можност з апомилување...па и по некоја околност во текот на одржувањето да му намалат и пола од казната, пак да мора да умре во затвор!!!

Против смртна казна сум...и како човек и верник, но и зашто сметам дека поголема казна е таквиот монструм да скапе, да изгние, да се распадне во затвор и цел живот да пати!


Како да си ги заштитиме дечињата???

Со многу зборување, да, на пример, никогаш не земај ништо од непознат, никогаш не зборувај со непознат освен ако мама не го познава, никогаш не оди нигде со непознат, твоите интимни длеови од телото не смее никој да ги пипне освен мама и тато при бањање....

АМА, како ли да се објасни на 2,3, 4 год.детенце, да се заштити од педофил кој е близок на семејството, на кого дететето му верува, роднина, пријател??? Тука е проблемот, а најчесто педофилите се блиски луѓе на жртвата, како вујко, чичко, дедо....се ежам...не сакам ни да помислам!

Господ нека ни ги чува децата...ама како родители мораме, должност ни е, да направиме се што е во нашпа моќ, до последниот атом снага и капка крв, за да си ги заштитиме чедата!
Сончулката 2009
Шармерот 2012
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 04 Јун 2012 19:11 #202118

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
 • Карма: 102
И јас ги изгледав ама искрено не ги догледав, пошто ми се дига утробата од самиот призор на нив и нивните жртви кутрички :pukam: :pukam:
Значи не знам од кого повеќе сум згрозена, од "жените" изроди родени 90та година :wtf: (јас кога ќе помислам на 90тите ми се како вчера, па луѓе, таа е малтене дете, а е педофил?!) Жена, утре треба(ло) да биде мајка еј...и дали сум повеќе згрозена од нив или од оние старчиштана гнасни...леле...
За овие монструми, смртна казна би било најхумано нешто, а бидејќи не го заслужуваат тоа, мој предлог за казна, јавно да им се отсртрани половиот орган и барем еден екстремитет! Какви накази се тоа, просто немам зборови, ма секаква казна е малку за нив, кутри дечиња што преживеале да се во близина макар на вакви гнаси, а не можам ни да мислам на другото..

Еве задна ситуација која јас ја памтам од скоро, во Скопје, молерот, пази молим те, молерот, сакал да изврши обљуба врз две близначки девојчиња на 5 годишна возраст. Го примиле дома да им работи, овој децата ги чепка. Јака му душа на таткото што не го убил на лице место со голи раце. И мислам дека без оглед на пресумпцијата на невиност, во едни вакви деликатни ситуации и лицата кои се само под основано сомневање треба да бидат објавени, без оглед на тоа дека не се уште осудени. Знам дека не е логично и невзоможно е, ама ова е една навистина деликата тема каде треба да има одстапки.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 22 Мај 2013 10:44 #239655

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Добро до кога бре овие педофили ќе се шетаат по нашиве улици. Некни во Карпош IV, сега во Штип последниов случај. Де бре барем сме мала земја и ова би требало да го решиме во два потега. Или кастрација или смртна казна друго нема. :angry:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 22 Мај 2013 11:00 #239657

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
i jas denes istoto go komentirav, stanavme zemja na pedofili. a za sluchajot vo karposh 4, kosa mi se krena. devojchinjata so igrale pred zgrada, sred bel den :mdf:
a mojava znae i po cel den da ne se pribere, da se pojavi samo za da zeme neshto. pochavme i so avtobus da se vozime sami t.e. da se uchime :) srekja shto zavrna sega zoshto sigurno kje me prashashe za nadvor.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 22 Мај 2013 11:43 #239658

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Искрено јас не оставам само дете без надзор. Долу кога играат во школски или сум јас или има некој друг родител. Никако не ги оставаме сами. Ова никако не е време за деца сами. Плус кај нас многу почнаа циганчиња да се пуштаат и да ограбуваат. Друго исто ми е страв од оние дилерине со органи и слично. Леле забегав, ама да му сневиди не е заебанција. После ќе си гризнам од таквото ако нешто се деси.
Последна промена: 22 Мај 2013 11:46 by macika.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 22 Мај 2013 17:21 #239660

 • клечкароска
 • клечкароска's Avatar
 • Offline
 • new born
 • presrekna majka na prekrasen sin i preubava kerka
 • Теми: 100
 • Thank you received: 42
 • Карма: 0
Jas porasnav vo Avstralija i se vrativme vo MK koga imav 12 godinki. I sekogas dosega ja raskazuvav prikaznata kako izrasnav so preupreduvanja za losi lugje, deka ne se zboruva so stranci, postojan rodistelski nadzor i slicno i koga stignavme proletta vo Mk, prviot den presedav na terasa preplasena, gledajki gi momicinjata od sosednata zgrada kako igraat lastik dolu, gi pazev da ne dojdi nekoj da gi kidnapira. :sram:

I dosega bese samo vickasto prikazuvanje kolku e Avstralija losa zemja za rastenje deca, zatvoreni, bez "vistinsko" detstvo.

MM e porasnat v selo, so cresi kradenje i beganje od gazdite na cresite niz trnja i koprivi, so skokanje vo Drim na leto ilizganje na zamrznat Drim na zima.

Treba da prifatime deka vakvo detstvo nasite deca nema da imaat. Tuku e poverojatno deka ke imaat kako moeto. I toa e navistina zalno. Ama treba da go prifatime so povreme, za da vlezime vo mentalen sklop na roditelite vo Avstralija, za da ne se opustame mnogu zatoa sto otposle, stvarno nema fajde da si griznes od takvoto, so rece macika, ako nesto se desi. :unsure:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 22 Мај 2013 18:46 #239663

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Mama Vase wrote:
i jas denes istoto go komentirav, stanavme zemja na pedofili.
Не би рекла дека е така т.е дека тоа е од сега, во последно време. такви работи се случувале отсекогаш, само што било срамота да се зборува. и не само тоа, туку порано најчесто се верувало во тоа дека ако е дете измислува.
денешните родители а и деца се посвесни, за многу работи. а една од нив е и таа дека децата не измислуваат така лесно такви работи.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 23 Мај 2013 04:22 #239673

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5144
 • Thank you received: 2409
 • Карма: 111
Tocno odsekogas imalo samo ne se zborelo javno.

Nego sto se slucilo vo Karpos?
trtlata na mamika
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 23 Мај 2013 04:32 #239681

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Еве што се случило. Педофил во Карпош
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 23 Мај 2013 04:51 #239684

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
Uste Eden nov slucaj so professor vo Sredno Skolo, samo shto procitav
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 23 Мај 2013 05:27 #239691

 • Koni
 • Koni's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 326
 • Thank you received: 102
 • Карма: 9
Не ми се верува дека на дете на возраст од 5 години му држам лекции што е во ред, а што не кога контактираа со луѓе. Па уште и дека наоѓам разни термини,зборови и што ли уште не зошто неможам директно да и објаснам за педофилите. Ебати времето во кое живееме!
M 2007 :srce:
MM 2010 :srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 23 Мај 2013 18:33 #239736

 • macika
 • macika's Avatar
 • Offline
 • senior
 • несфатен гениј
 • Теми: 2899
 • Thank you received: 1864
 • Карма: 20
Последна промена: 24 Мај 2013 02:21 by Cinnamon. Причина: sreduvanje link
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 24 Мај 2013 03:05 #239744

 • tough cookie
 • tough cookie's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 34
 • Карма: 0
Читам и се ежам, буквално. Стварно не ми е јасно од каде толку болни умови излегоа. Па на децата да се истураат... :pukam: :pukam: :pukam:. Страв да ти е да го пуштиш детето да си поигра и сред бел ден. Без разлика дали е машко или женско и дали е 3 или 15 години. Ние ќе воспитуваме, ќе бираме зборови и начин што вика Моника да им објасниме што може најдобро да сватат, но пак опасноста постои.
На што мислите се должи големиот број на вакви инциденти?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 09 Окт 2013 02:44 #244666

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Се потресов посабајлечки какви луѓе постојат на светот, воспитувачка во јасли силувала бебиња линк За овие луѓе одма смртна казна а не да се чека судење за одредување казна па уште и кауција од 2 мили долари. Со децава не си веќе сигурен никаде, ни во градника да ги оставиш, па и тие директори таму што гледаат кога вработуваат.
Последна промена: 09 Окт 2013 02:45 by Cuvce.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 09 Окт 2013 06:29 #244680

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
od taa luda amerika sto moze drugo da se ocekuva. i posle ke mi kaze nekoj - vetena zemja, ubavo e za zivot drn drn. neka fala. sve koj od koj ponenormalni
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 14 Ное 2013 06:49 #245655

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
Вчера се згрозив кога прочитав дека педофилите барале права како хомосексуалците, еве линк уште пострашно е што одредени психолози и сексолози веќе почнуваат да даваат изјави со кои педофилијата треба да се класифицира не како болест туку како сексуална ориентација. Демократите во америка дури и се борат за педофилијата да добие заштитен статус од страна на владата на САД. Божееее неможам да поверувам дека воопшто читам вакво нешто, а не па да постои.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 14 Ное 2013 07:31 #245660

 • Katrina
 • Katrina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 210
 • Thank you received: 66
 • Карма: 0
Па и за згрозување е таа статија, ама заради неписмените новинари кои пишуваат такви глупости. Текстот не е за педофилијата колку што е против хомосексуалците. Значи сакаат со еден удар да убијат две муви. А тоа што го пишуваат е целосно неточно. Ниту постојат такви психолози, ниту некаде се побарале такви права на педофилите.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 14 Ное 2013 17:50 #245689

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
мене не ми е верно тоа што го читам. пред се кој нормален ќе спореди педофил со хомосекусалец, кога вторите тоа го прават по слободна волја и се веќе возрасни, оформени личности. полово зрели. значи секоја страна е свесна што прави.

додека кај педофиливе втората страна се деца, кои не знаат ништо од животот не пак да имаат сексуални односи со некого. тие се жртви, бидејќи не се способни прво да решаваат што е добро што не за себе, второ не се полово зрели личности.

ако постои некој „паметен“ што ќе потпише таков закон со кој дирекно ги става децата во раце на овие пореметени луѓе треба да се линчува.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Glasna*

Ре: Педофилија 06 Фев 2014 05:55 #248431

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Педофилија 06 Фев 2014 07:12 #248438

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Конечно нешто паметно. Мада ја не би им намалувала казни оти тие така имаат право на избор и пак си се слободни и задоволни, а децата кои ги имаат уништено за цел живот се со трауми.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.