Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Те сакам

Ре: Те сакам 07 Сеп 2013 08:45 #243676

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
MonaLisa wrote:
Ne mozam da se pofalam deka cesto go upotrebuvam, no smetam deka i ne treba non stop partnerot da go bombardirame so nesto koe moze da bide tolku ocigledno i po samite postaki, sto bi se reklo Dela a ne zborovi :laugh:
Istoto se slucuva i so mm prema mene, no koga mi kaze "Te sakam" navistina go ima vistinskoto znacenje, i go duzivuvam kako nesto posebno.

Ova uste stoi, no ke se nadopolnam deka so sin mi e mnoguu poinaku. Tokmu sprotivnoto, sekoj den mu kazuvam deka mnogu go sakam, posebno pred da si legne navecer. Toa sekako rezultira povratno da i toj mene vo tekot na denot bez nekoja posebna pricina da dojde i da mi kaze deka mnogu me saka :love: A na tatko mu primer ke mu potvrdi samo ako toj go prasa ili ako jas mu recam A tato? pa toj da odgovori: Da i tato :srce:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Те сакам 07 Сеп 2013 11:32 #243686

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
Јас знам два-три пати неделно да го употребам, кога навистина посакувам тоа да му го речам.
За разлика пак од маж ми, тој еднаш у месец/два ќе ми рече ТЕ САКАМ, но тогаш кога ќе го рече тоа,тоа е толку слатко кажано, толку топло што знам дека навистина тоа го мисли.
На почетокот на врската се лутев, се дур еден ден не седнав и да го прашам зошто толку ретко го кажува тој збор,а неговиот одговор беше: Ако секој ден ти кажувам ќе бидам досаден, ако секоја недела ти кажувам нема да ми веруваш-тие зборови би изгубиле тежина. Сметам дека е подобро и поважно тоа што на други начини ти докажувам дека те сакам.
Кога се подразмислив, навистина сватив дека е во право. И сега воопшто не ми пречи тоа.

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Те сакам 08 Сеп 2013 04:33 #243713

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Na vremeto koga bevme decko i devojka mnogu cesto si kazuvavme te sakam, sega vekje e retko no mnogu povpecatlivo. MM e tip sto mnogu ne e darezliv na zborovi i sega koga kje kaze te sakam znaci deka navistina e vo ljuboven element :love:
Jas nikogas ne sum kazuvala bez da go mislam toa, i porano, a i sega, Te sakam e ekskluzivno samo za mm, na drugite okolu mene (roditelite, brat mi, drugarkite) im pokazuvam no ne kazuvam.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Те сакам 09 Сеп 2013 17:04 #243738

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
macika wrote:
Абе се викало ли на маж те сакам. :zelen:
Јас многу лесно го кажував и немав проблем да изразам емоција према дечко. Арно ама овој мој маж исто како мама Васе да не речам и бетер и јас престанав да си кажувам.:fijuk:
Споредбата со децата не е за оваа тема и сосема е различно.

:muahaha: zatoa si odgovarame.

kaj nas ima promeni na podobro. pochav mnogu chesto da izjavuvam ljubov, ama na kucheto :sladoled:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, Elka, forumce

Ре: Те сакам 10 Сеп 2013 04:53 #243759

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Јас многу често го користам тоа те сакам, и за мм и за синко (за синко почесто) и исто така и добивам повратно те сакам и од двајцата дури и по неколку пати на ден и сеуште му нема досадено, напротив многу ми е убаво :da:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Те сакам 10 Сеп 2013 05:28 #243763

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
уф јас по природа сум многу емотивна за оние кои многу ги сакам , мразам затворен тип на луѓе како без емиции да се :mdf: Ова те сакам е убаво кога понекогаш некој ќе ти каже , претераното па кажување ми изгледа само како лигавење без емоции. Делата се тие кои ја докажуваат вредноста на овие зборови но сепак понекогаш и еден збор може да те направи да се почуствуваш најубаво на свет особено коага знаеш дека навистина зборовите се кажани од срце. Искрено неможам да ги сфатам оние кои немаат потреба да искажат емоции и многу се нервирам , па кога веќе некој ти е мил драг и имаш доверба во него што потреба од чување на емоциите во себе

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Те сакам 10 Сеп 2013 08:55 #243773

 • Cize
 • Cize's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Mama_i_Martin undercover
 • Теми: 773
 • Thank you received: 742
 • Карма: 12
На мм и на син ми многу често, и тие мене. Дури го разлигавевме може премногу тоа малото. Ама со родителите и со брат ми имаме дистанца, нема шанси да ги изговорам тие зборови, ниту тие мене. Ете не се такви луѓето, никогаш не ни викале така, и така ни остана. Со брат ми знаеме често по смс да си кажеме ама во множина „Ве сакаме„ или „Ве сакам„, демек целото семејство, ама никако во еднина. Сега ми беа мајка ми и татко ми на гости цел месец, и се разнежнувам, посебно со татко ми, ама не можам да ги кажам тие зборови. Едностано тоа не е природен дел од нашиот однос, одсекогаш така сме се однесувале и сме ја изразувале љубовта поинаку.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Те сакам 10 Сеп 2013 14:16 #243781

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
Chocolate wrote:
уф јас по природа сум многу емотивна за оние кои многу ги сакам , мразам затворен тип на луѓе како без емиции да се :mdf: Ова те сакам е убаво кога понекогаш некој ќе ти каже , претераното па кажување ми изгледа само како лигавење без емоции. Делата се тие кои ја докажуваат вредноста на овие зборови но сепак понекогаш и еден збор може да те направи да се почуствуваш најубаво на свет особено коага знаеш дека навистина зборовите се кажани од срце. Искрено неможам да ги сфатам оние кои немаат потреба да искажат емоции и многу се нервирам , па кога веќе некој ти е мил драг и имаш доверба во него што потреба од чување на емоциите во себе

i jas sum po priroda mnogu emotivna, samo shto razlikata e vo toa shto na poinakov nachin gi iskazuvam emociite. ako ne kazuvash ,,te sakam,, chesto, ne znachi si drvo ili zatvoren. mozebi se znaci vo prashanje, mozebi eden obichen dopir....
The administrator has disabled public write access.

Ре: Те сакам 11 Сеп 2013 10:37 #243818

 • Chocolate
 • Chocolate's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 900
 • Thank you received: 273
 • Карма: 13
Во право си и јас спомнав дека не треба претерано напнување со зборови , но сепак понекогаш и тоа е убаво да се слушне.Секој си има свој начин на изразување на емоции но сметам дека понекогаш кога ќе надополниме со некој убав збор е послатко и поубаво. Пак еве ќе кажам неможам да разберам како некој не сака да каже со збор нешто што вистински го чувствува , не велам за 24 часовно папагалско повторување велам барем 1-2 ајде ако не повеќе во годината :da:

Границата меѓу уживањето и злото, олицетворена во чоколадото, е толку фина и престижна,...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Те сакам 17 Сеп 2013 03:16 #243986

 • Molly
 • Molly's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2294
 • Thank you received: 1512
 • Карма: 109
Откако се родија батковците, зборот ТЕ САКАМ почнав да го употребувам по 100 пати на ден. Се будиме, отвараме очи и почнуваме со Добро утро и Те сакам, цел ден им кажувам колку ги сакам и заспиваме со Добра ноќ и Те сакам х2 и малку ми се 24ч за искажување љубов :love:

А и мм почна да ќарува покрај батковците по некое Те сакаме. :aham:

Не дека не сум емотивец, сум, но сепак сакам тоа ТЕ САКАМ да биде вистинско,не узречица. Сакам кога осеќам кога некој навистина со љубов го кажува тоа Те сакам.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Те сакам 17 Сеп 2013 07:27 #244006

 • Maja
 • Maja's Avatar
 • Offline
 • junior
 • Теми: 630
 • Thank you received: 136
 • Карма: 6
Секое утринско гушкање не поминува без „те сакам“ :3 :3 а на децаата и по 1000 пати да им кажам на ден ми е малку :sonce: :sonce:
Последна промена: 17 Сеп 2013 07:29 by Maja.
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.