Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2

ТЕМА: Туѓото мислење за вас

Ре: Туѓото мислење за вас 17 Фев 2014 10:43 #248734

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Ne mozam da kazam deka ne mi e vazno sto mislat drugite za mene. Se trudam da sum korektna i da sekogas koga mozam izlezam vo presret, pa zatoa mozebi i sakm koga ke slusnam ubav zbor i edno blagodaram.
Ne sum ignoratna, sakam da se pocuvstvuvam ceneta od okolinata za trudot sto go vlozuvam vo se sto pravam.

A ako zboruvame za toa dali na nekoj mi se dopaga kako sum oblecena ili ne togas tokvite momenti ne mi znacat mnogu.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Туѓото мислење за вас 18 Фев 2014 05:22 #248753

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Mi znaci mislenjeto na moite najbliski, roditeli, maz i dve tri prijatelki, ostanatoto ama voopsto ne me tangira.
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Туѓото мислење за вас 18 Фев 2014 07:30 #248768

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ме интересира мислењето на блиските, мада и тогаш знам да бидам инаетлива за некои работи. А од оние кои воопшто не ги знам - битно ми е да оставам впечаток на културна и добровоспитана личност. Затоа се трудам во контактите да сум таква каква што сум, но ако почне нивното мислење да преминува во мешање за тоа дали сум требала поинаку да го живеам животот - не ме занима ич.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2

Најново на форумот

 • No posts to display.