• Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Прва менструација после породувањето

Ре: Прва менструација после породувањето 12 Јул 2012 05:51 #207131

 • izabella
 • izabella's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Pink up your day!
 • Теми: 736
 • Thank you received: 196
 • Карма: 0
Se porodiv carski,krvarenjeto mi zapra po 10 dena,potoa do 36 den imav zoltenikav iscedok,prvata menstruacija ja dobiv na 39 den. No ne e kako pred da ostanam bremena,sega mi bese poobilna prvite 5 dena,a narednive 5 mi kape po nekoja kapka.mi trae 10 dena.
Veke 48 dena sum so vloski,veke puknav :X


The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible !
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 12 Јул 2012 06:31 #207147

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
I mene mi dojde mens, ovaj pat odma posle 40 dena, Uf a bas sakav kako za kerka mi, barem edna godina da ne mi doagja. Kerka mi dodeka ja doev nemav mens, znaci 1 god i 4 meseci, a sega ete odma mi dojde.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 12 Јул 2012 14:53 #207198

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
Kaj mene uste ja nema a mesec dena veke ne cica Andrej nekni bev na kontrola i dok mi rece deka nema da mi dojde naskoro se nadevam deka taka i ke bide :majsi:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 20 Јул 2012 20:25 #207923

 • Mami-Anje
 • Mami-Anje's Avatar
 • Offline
 • senior
 • majka na dve prekrasni decinja
 • Теми: 1411
 • Thank you received: 1701
 • Карма: 3
mi dojdiiiiiiiiii deneska :ljutko:


"Da porasnu mala deca potrebna je hrana a najvise LJUBAV svakog bozji dana,ZATO deca mazite i ljubite sto vise da vam rastu kao trava...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 24 Сеп 2012 07:17 #214461

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
Јас добив првпат пред два дена,ама крварам ко заклана,кај и да седнам лом правам :blink: а стомакот ич не ме боли како порано.Е сега ме интересира дали ќе имам 7 дена како порано или пократко ќе трае.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 24 Сеп 2012 08:47 #214469

 • Mama Sani
 • Mama Sani's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Dve sonca, dve srcenca, dve srekicki na mama
 • Теми: 2653
 • Thank you received: 1852
 • Карма: 55
Сигурно го држам рекордот. И овој пат исто како и минатиот. Година и половина (цели 18 месеци) по породувањето ми дојде :jeee:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 24 Сеп 2012 09:17 #214472

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Мене ми дојде по нецели два месеци и за двете деца...човек да не може да се опушти во :sex2:
Those who criticize our generation forget who raised it.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 24 Сеп 2012 17:18 #214543

 • mama ana
 • mama ana's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 455
 • Thank you received: 166
 • Карма: 1
Jas dobiv posle 4 meseci.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 25 Сеп 2012 04:46 #214591

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
Jas uste nemam dobieno... skoro 4 meseci :kez:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 27 Сеп 2012 10:11 #215148

 • miazmija
 • miazmija's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 43
 • Thank you received: 6
 • Карма: 0
Mene kako za prvoto taka i za vtorovo mi dojde posle pet meseci od poroduvanje... i ne mi se bolni kako sto mi bea i ako prethodno sum imala nekoi znaci deka ke dobijam sega nisto... sednuvam na solja i koga : iznenaduvanje ..sum dobila ubistvo..
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 17 Дек 2012 09:11 #226210

 • Ppanika
 • Ppanika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 365
 • Thank you received: 113
 • Карма: 0
Јас крварев од епизотомијата до 40-тиот ден, после тоа имав 2-3 дена нешто како жолтникаво кафеав исцедок и добив болки и крварење како од менструација, и еве веќе 11 дена уште крварам, додуша вчера и денес е намалено, се надевам дека ке прекине до утре за да можам деновиве да отидам на гинеколог.
Незнам дали е нормално толку многу време да крварам, ме фаќа паника да не не е менструација да не е нешто искомплицирано ...
Инаку уште дојам не приметив некоја разлика на млекото, во смисла да се има намалено...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 23 Јан 2013 06:17 #230321

 • Ppanika
 • Ppanika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 365
 • Thank you received: 113
 • Карма: 0
Да се надоврзам на мојот претходен пост, контролата кај гинеколог испадна дека немам добиено менструација, туку дека имам нетолерантност на конците од епизотомијата, и пошто беше длабок рез, внатрешно се направиле некои како плускавици, и крварењето било од нив, докторот ми ги гореше на два пати, така да со крварење конечно претанав пред 1 недела.
Значи лажна тревога.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 23 Јан 2013 10:56 #230334

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
None-bt wrote:
I mene mi dojde mens, ovaj pat odma posle 40 dena, Uf a bas sakav kako za kerka mi, barem edna godina da ne mi doagja. Kerka mi dodeka ja doev nemav mens, znaci 1 god i 4 meseci, a sega ete odma mi dojde.

sum se izlazala, ne bilo menstruacija toa, koga bev na pregled pred 2 meseci doktorkata mi rece deka nema sansa za brzo da mi dojdi, jajnicite nemale nikakva aktivnost, taka sto i ovajpat duri dojam ke si uzivam, ako ne na peleni,barem na vloski ke zastedam :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 31 Јан 2013 16:51 #231074

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
Jas tocno dobiv na 40dena t.e vcera. Mora da e toa, krvaram obilno, a prethodno ne, samo prljavo, kafeno imav dve nedeli. ama mnogu krvaram, valjda normalno e .........tu sto ubavo mi bese, sega pak jovonanovo :D
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 07 Фев 2013 11:34 #231934

 • lali
 • lali's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 42
 • Thank you received: 12
 • Карма: 0
Јас се породив во јули а добив првпат сега во вторникот.многу крварам а обично не
ми било така,не знам што може да е дали оти ми е втир пораѓај царски поим немам.совет?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 18 Фев 2013 10:30 #232926

 • Ppanika
 • Ppanika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 365
 • Thank you received: 113
 • Карма: 0
Јас добив вчера по скоро 4 месеци од породување. овојпат не е лажна трвога од конци, дронци и други тракатанци. Престанав со крварење од епизотомијата и нетолерантноста со конците пред точно 2 недели.
Со млекото сеуште сум ок, нема промени.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 03 Јун 2013 05:23 #240260

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
Jas uste nemam dobieno a pominaa 9 meseci, so postaroto dobiv koga imase 8 meseci, neznam dali e normalno ova i do koga da cekam inaku cicame.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 03 Јун 2013 08:37 #240288

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Mirka za kerka mi nemav dobieno dodeka ja doev, odn. mi dojde po 1 mesec otkako prestanav so se bremenosta vkupno 2 godini nemav dobieno.
Sega seuste mi nema dojdeno, sinko prestana da cica pred 2 nedeli, znaci za 2-3 nedeli bi trebalo da dobijam, ako teram po istata sema kako i za prvoto.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Mirka

Ре: Прва менструација после породувањето 10 Сеп 2013 18:13 #243791

 • Ерата
 • Ерата's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 11
 • Карма: 0
Поминаа 8 и пол месеци од пораѓајот, добив по 6 месеци, нормален циклус како претходно, и еве веќе два и пол месеци пак немам добиено.
Купив и тест за бременост иако користиме заштита, ама нели никогаш не се знае. Дали е нормално вака, веќе почнувам да се загрижувам, да купувам уште еден тест?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 18 Окт 2013 12:33 #244947

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
И јас купував тестови пред некое време, ама изгледа мело и цело време додека доиш да не доаѓа. Инаку малата има скоро 13 месеци и уште немам добиено
п.с. и не се жалам ич :P
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 19 Окт 2013 06:25 #244969

 • Mirka
 • Mirka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1447
 • Thank you received: 553
 • Карма: 6
jas dobiv tocno na 13meseci
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 30 Дек 2013 14:31 #247688

 • bebu
 • bebu's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 10
 • Карма: 0
Јас добив пред еден месец точно кога моето бебче наполни 4месеци, но после тоа еве сега овој месец немам добиено...
Дали е нормално?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Прва менструација после породувањето 09 Јан 2014 13:12 #247828

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
butterfly87 wrote:
И јас купував тестови пред некое време, ама изгледа мело и цело време додека доиш да не доаѓа. Инаку малата има скоро 13 месеци и уште немам добиено
п.с. и не се жалам ич :P

Таман реков нема ништо и се подреков, бебушка наполни 13 мес и некој ден и мене оп теткица на врата :) и ама ич не е така како што ми викаа дека демек кога ќе се породиш нема веќе менструални болки или помалку ке трае циклусот. Болките се тука а и без една недела не поминувам :zid:
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот