• Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

ТЕМА: Во која гестациска недела се породивте?

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 12 Јул 2012 06:09 #207135

 • Roze
 • Roze's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 860
 • Thank you received: 507
 • Карма: 0
40+1 g.n
Последна промена: 12 Јул 2012 06:16 by Roze.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 12 Јул 2012 06:13 #207137

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
37+4 g.n.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 13 Сеп 2012 05:41 #213213

 • ivi
 • ivi's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 715
 • Thank you received: 423
 • Карма: 1
Јас се породив 39+5 г.н.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 04 Окт 2012 08:25 #216294

 • butterfly87
 • butterfly87's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 830
 • Thank you received: 516
 • Карма: 0
40+1 гн.
❤ 09.2012 ❤
❤ 01.2017 ❤
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 04 Окт 2012 15:21 #216319

 • karolina
 • karolina's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 268
 • Thank you received: 255
 • Карма: 2
40 гн +5 дена почна со провокации па заврши царски.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 25 Окт 2012 10:11 #218826

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
40ta nedela tocno na samiot termin, carski
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 25 Окт 2012 15:17 #218856

 • meU87
 • meU87's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 410
 • Thank you received: 125
 • Карма: 0
Јас се породив во 37+1
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 03 Ное 2012 07:08 #219915

 • plaslivka
 • plaslivka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 65
 • Thank you received: 1
 • Карма: 1
40+0 tocno na denot
:)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: prasence

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 14 Ное 2012 09:20 #221325

 • beelyana
 • beelyana's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 148
 • Thank you received: 158
 • Карма: 1
38недели, на закажан царски.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 21 Ное 2012 11:47 #222346

 • Ppanika
 • Ppanika's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 365
 • Thank you received: 113
 • Карма: 0
во 40-та. По мојот есап на 39 +6, по есапот на докторите 39+3.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 28 Дек 2012 16:21 #227909

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
 • Карма: 6
prasence wrote:
40ta nedela tocno na samiot termin, carski

i vtorovo carski, 40ta nedela plus 1
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 04 Јан 2013 05:52 #228535

 • bica
 • bica's Avatar
 • Offline
 • new born
 • img src="http://lb4
 • Теми: 132
 • Thank you received: 14
 • Карма: 0
36 недела се породив 10 јули, а термин ми беше 2 август....
Мојот свет се врти околу двајца дечковци!!!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 05 Јан 2013 09:16 #228697

 • Pixa
 • Pixa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 32
 • Thank you received: 9
 • Карма: 1
последен ден од 36-та недела
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 12 Фев 2013 11:28 #232344

 • Миња
 • Миња's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • monabombona
 • Теми: 359
 • Thank you received: 82
 • Карма: 1
Со првото во 40+6, а со второто 40+1
* Шмизлата 05.01.2007
* Шармерот 06.02.2013
If evolution really works, how come moms have only two hands
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 12 Фев 2013 12:58 #232347

 • Mimi22
 • Mimi22's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • posle dozdot doaga sonce
 • Теми: 264
 • Thank you received: 87
 • Карма: 2
So sinko se porodiv vo 39 ta nedela a za vtorovo ke vidime :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 18 Фев 2013 13:34 #232945

 • JAGOTKA25
 • JAGOTKA25's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 44
 • Thank you received: 19
 • Карма: 0
Jas se porodiv vo 40 g.n tocno na terminot :yes:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 21 Фев 2013 03:20 #233203

 • Bubbi
 • Bubbi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1652
 • Thank you received: 957
 • Карма: 7
Petra -38 nedela
Jovana - 40 nedela
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 29 Апр 2013 13:16 #238220

 • Cuvce
 • Cuvce's Avatar
 • Offline
 • senior
 • ex mikimaus
 • Теми: 1628
 • Thank you received: 1002
 • Карма: 4
So prvoto spontano vo 40 ta nedela, so vtorovo so provokacija vo 39ta nedela
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 29 Апр 2013 16:20 #238232

 • клечкароска
 • клечкароска's Avatar
 • Offline
 • new born
 • presrekna majka na prekrasen sin i preubava kerka
 • Теми: 100
 • Thank you received: 42
 • Карма: 0
darko 38+2
magde 38
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 03 Јан 2014 15:39 #247739

 • Mama*D*
 • Mama*D*'s Avatar
 • Offline
 • junior
 • ex.DijanaP
 • Теми: 607
 • Thank you received: 93
 • Карма: 0
38+2

Идеална мајка, жешка љубовница, почитувана дама...Сето тоа треба да биде една жена!
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 05 Јан 2014 14:42 #247768

 • Nebo
 • Nebo's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Смејте се!!!
 • Теми: 1569
 • Thank you received: 700
 • Карма: 34
Golemi 40+2
Mali 40+1
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 15 Мај 2014 15:54 #250777

 • Zoja
 • Zoja's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1383
 • Thank you received: 676
 • Карма: 8
Првото 38+2, второто 41.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 16 Мај 2014 08:02 #250792

 • ma4orce
 • ma4orce's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 14
 • Thank you received: 7
 • Карма: 0
на 8 ми мај се породив со здраво женско бебе во 26 недела и 3 дена само што сега е куклата во инкубатор бидејки е само 1050 гр
Последна промена: 16 Мај 2014 08:07 by ma4orce.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Bumba, Зока

Ре: Во која гестациска недела се породивте? 16 Мај 2014 18:01 #250800

 • Bumba
 • Bumba's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • marija1981
 • Теми: 344
 • Thank you received: 136
 • Карма: 4
Neka e ziva i zdrava , goolleeeemmmmaaaa da raaste !!! :cvet:
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3

Најново на форумот