Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме

ТЕМА: Да ги пофалиме нашите ученичиња

Да ги пофалиме нашите ученичиња 21 Дек 2009 04:40 #1595

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
Тука пишувајте за секој успех на вашите дечиња.
Јас ќе си го пофалам поголемиот внук, во школо само реди петки, со каратето реди медаљи на секое натпреварување и плус е најдобар кошаркар во тимот. Како постигува не знам, ама капа му симнувам:*
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Одг: Да ги пофалиме нашите ученичиња 21 Дек 2009 12:37 #1717

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Во петокот на завршниот тест по математика од цело одделение само Марија доби 5. Леле душа ми се наполни кога ми го даваше тестот учителката. Имала 2 грешки ама банални, погрешно групирање.. Гордост мамина
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Да ги пофалиме нашите ученичиња 24 Дек 2009 23:04 #5123

 • lusi
 • lusi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 113
 • Thank you received: 15
 • Карма: 3
Моето девојче е во најдобрите три во одделение, плус оди и во Луј и на латино и јазици и др. активности злато е, а синчево како ќе биде незнам ама нема ни да го форсирам како девојчево што знам може ќе сменам мислење до тогаш
The administrator has disabled public write access.

Одг: Да ги пофалиме нашите ученичиња 25 Дек 2009 02:53 #5256

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Денес Македонски 5 за полугодие, полека но сигурно ги редиме петкиве :) Е сега во вторник Општество а тоа не ни е баш најомилен предмет :)
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Одг: Да ги пофалиме нашите ученичиња 25 Дек 2009 11:24 #5404

 • evamaria
 • evamaria's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 68
 • Thank you received: 2
 • Карма: 4
Вчера добивме 5 на тест по Англиски и пофалба од наставничката.
The administrator has disabled public write access.

Одг: Да ги пофалиме нашите ученичиња 25 Дек 2009 20:39 #5834

 • Jasmina,mina
 • Jasmina,mina's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Животот е убав :)
 • Теми: 105
 • Thank you received: 7
 • Карма: 15
после сите оние контролни задачи без грешка со огромно БРАВО!наставничката денес кога ја земав толку многу ми ја испофали пред многу родители што ќе полетав од среќа!Немала зборови со кои би го искажала задоволството од тоа како детето работи колку е вредна и колку е активна буквално по сите предмети! :)
работеле нешто на листови како диктат,на мојава и дала бел лист и го напишала даденото прва,потоа побарала друг лист во боја потоа и тој го напишала и тоа додека повеќето го завршувале првиот,и тоа напишано без грешка ептен убаво било напишано!Сонце на мама не можам да ја препознаам,лани и беше досадно и не сакаше многу да внимава се и беше поинтересно од тоа што се зборуваше на час,си мислеше детето во градинка си е :laugh: но имаше 5 години и 10 месеци кога тргна!И еве се си дојде на свое!
Последна промена: 25 Дек 2009 20:42 by Jasmina,mina.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да ги пофалиме нашите ученичиња 13 Сеп 2010 19:02 #51363

 • natasa imenjacka
 • natasa imenjacka's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 21
 • Thank you received: 1
 • Карма: 5
Neka im e so sreka novata skolska godina na site ucenicinja mali i pogolemi.Da nosat petki , da ne raduvaat a nie da se gordeeme i da se pofaluvame so nivnite uspesi.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да ги пофалиме нашите ученичиња 04 Ное 2010 18:39 #68638

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Незнаев каде да напишам но морав да споделам со вас

Синко ќе ја отвара приредбата која ја спремаат во градинка :love: љуби га мајка
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да ги пофалиме нашите ученичиња 13 Дек 2010 15:54 #87873

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4992
 • Thank you received: 5194
 • Карма: 115
Да си ја пофалам ќерка ми, моментално ја има на Ѕвон во живо, ракометарче на мама :love:
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Ре: Да ги пофалиме нашите ученичиња 15 Сеп 2011 13:26 #153907

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Денес синко ми се јави да ми каже дека учеле круг и квадрат по математика и цртале, па учителката го пофалила пред цело одделение дека има најуреден цртеж, а другарчињата му ракоплескале.

Леле колку беше горд, не можам да ви опишам :srce:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Kinky, macika

Ре: Да ги пофалиме нашите ученичиња 16 Сеп 2011 04:12 #153964

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Sinko ja donese prvata 5 (iako neli smeat samo opisno da ocenuvaat), ama ucitelkata na crtezot mu stavila 5 i go pofalila. Nikako ne reagirase, ama pak zatoa mama bese mnogu gorda :love:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Kinky

Ре: Да ги пофалиме нашите ученичиња 07 Јун 2013 15:23 #240956

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Ете да си го пофалам моето учениче - завршниот тест по ЗПО од можни 32 освоени 32 поени
математика - само една грешка во задачите кои му беа најтешки
македонски - исто сите поени освоени

:3
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Независна

Ре: Да ги пофалиме нашите ученичиња 07 Јун 2013 17:27 #240992

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Јас сè уште немам мои дечиња, но си ги имам ученичињата коишто се и повеќе од мои деца... Денес, на последниот ден од учебната година, кога повеќето ученици прославуваа, имавме приредба. Кажуваа поговорки, драматизираа и ги пееја сите песни што ги учевме, од почетокот на годината. Се уморија, но не се предадоа во ниту еден момент. Навистина сум горда на моите ученичиња-првачиња :)
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 07 Јун 2013 17:29 by Независна.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Big Sister, betavitevit, Elka

Ре: Да ги пофалиме нашите ученичиња 21 Окт 2013 08:40 #245001

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
На тестот по англиски во училиште, од можни 35 освоени 35 поени :sonce:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 25 Окт 2013 18:27 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Zoja, Марфи, Glasna*

Ре: Да ги пофалиме нашите ученичиња 25 Окт 2013 03:04 #245096

 • Annabel Lee
 • Annabel Lee's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Information is not knowledge - Albert Einstein
 • Теми: 3882
 • Thank you received: 1775
 • Карма: 90
Моето прваче минатата недела била водач на нејзината група по англиски, а по македонски јазик им помагала на децата кои не ја познаваат азбуката во препознавање на буквите.

Само не се фали одма, ни кажува по два дена, а јас и мм се радуваме на вакви нешта како мали деца.

А, да, учителката ми ја пофали дека е многу талентирана за цртање :)
Those who criticize our generation forget who raised it.
Последна промена: 25 Окт 2013 03:05 by Annabel Lee.
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.