Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме

ТЕМА: Книга Школице од Хулио Кортасар

Книга Школице од Хулио Кортасар 29 Јун 2011 05:07 #143609

  • Зока
  • Зока's Avatar
  • Offline
  • junior
  • Теми: 626
  • Thank you received: 288
  • Карма: 3
Читајќи низ темите од областа на книжевноста, дојдов на идеја да се обидам вака да дојдам до омилената ми книга Школице од Хулио Кортасар. Станува збор за српско издание, мислам на No Limits Books, превод беше Силви Монро Стојакович. Никаде не можев да ја најдам со години, ја имам само копирана верзија, а сакам да ја имам како книга. Наш превод мислам дека нема (ако не изненадиле у последно време, што не верувам, со оглед на тоа што кога прашував по издавачиве велеа дека нема интерес).
Се надевам дека купувањево ќе биде успешно. Ма сигурна сум дека некој ја има дома и така му лежи. Дајте ја во вистинските раце :)!
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

  • No posts to display.