Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме

ТЕМА: Препорачај книга

Ре: Препорачај книга 13 Јан 2014 07:22 #247881

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Sanja wrote:
Јужно од границата, западно од сонцето - Харуки Мураками

Сите книги на Мураками се убави и специфични заради неговиот стил на пишување, ама оваа (според мене) му е најдобра :OK:

Prv pat citam od nego kniga i mozam da kazam deka sum voodusevena. Prekrasno lesno citlivo ve vodi niz dejstvieto, odlicno raskazuva, opisuva....ednostavno celo vreme pred sebe gi imate likovite i toa sto se slucuva. A postojano ve tera da se podzamislite i da si preispitate nekoi licni stavovi i postapki.

:OK:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 13 Јан 2014 16:12 #247885

 • Elka
 • Elka's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Some people feel the rain, others just get wet.
 • Теми: 1480
 • Thank you received: 727
 • Карма: 32
Triumfalna kapija od Remark, knigata kompletno e odlicna, ama krajot sam za sebe e virtuozen
Nije vazno koliko smo puta dahnuli dah, vaznije je koliko smo puta ostali bez daha - Dino Merlin
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 14 Јан 2014 19:56 #247928

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
„Продадена“ од Марија Гојковиќ ептен ме потресе. Вистинска приказна за девојка која станува жртва на трговија со луѓе и проституција благодарение на нејзиниот свршеник.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 16 Мар 2014 13:33 #249240

 • forumce
 • forumce's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 291
 • Thank you received: 94
 • Карма: 0
Pred da zaspijam od Stiven Votson i Zatoa sto te ljubam od Gijom Miso.Lesni i interesni.
Последна промена: 16 Мар 2014 13:33 by forumce.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Dolphin, ljubavi

Ре: Препорачај книга 15 Јул 2014 23:03 #251431

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Моја препорака и за „Затоа што те сакам“ од Мусо и за „Вистински лаги„ од Нора Робертс.
Вторава книга е ептен интересна и ја прочитав за три дена иако е скоро 500 страници. не можев да ја оставам. интересен заплет, ликови, лесно читлива, без непотребни дејствија и ликови. по мој мерак.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 26 Јул 2014 02:01 #251536

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
mamicka wrote:
Пред да заспијам - Стивен Вотсон

daa, epten se slozuvam za preporakava
interesna prikazna koja do krajot ne se znae kako ke zavrsi
vo beleskata za pisatelot procitav deka I film e snimen , bas bi go gledala za sporedba so knigava da vidam sto e pouspesno
m.imdb.com/title/tt1726592/
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
Последна промена: 26 Јул 2014 02:07 by Dolphin.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: mamicka

Ре: Препорачај книга 29 Јул 2014 12:49 #251570

 • mamicka
 • mamicka's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • :)
 • Теми: 956
 • Thank you received: 340
 • Карма: 7
Dvojnicka
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 30 Јун 2015 12:50 #254791

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Првата книга е „Вадисрце“. Ме потресе колку е лесно мајчината љубов да стане болно опсесивна, дури и патолшка. А крајот е неверојатен.

Втората книга е „Колекционер“. Психилошки трилер кој се чита во еден здив.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 31 Јул 2015 17:41 #254864

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Soprugata na senatorot, od Sju MIler.
Lesno i poucno cetivo..
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 05 Авг 2015 10:33 #254879

 • None-bt
 • None-bt's Avatar
 • Offline
 • senior
 • crazy family :-)
 • Теми: 1428
 • Thank you received: 922
 • Карма: 7
Rimskata ljubovnica-Kejt Kvin
Vrati mi se-Gijom Miso
Devojkata od hartija-Gijom Miso

site se ubavi
The administrator has disabled public write access.

Ре: Препорачај книга 29 Окт 2019 21:24 #255480

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Од која да почнам :lol:
Книгата која годинава ми е најомилена - Немата пациентка.
Главникот лик Алисија Бренсон, во својот дом го убива сопругот со кого до вчера имаше совршен брак и потоа не прозборува со никого ниту еден збор.
Тео Фабер, психилог решава да работи со нејзе иако шансите да открие и најмал детаљ од страшната вечер се никакви.
Гонет од личниот немир, тој решен е да успее во намерата, да ја открие вистината за страшната вечер.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Препорачај книга 07 Ное 2019 21:58 #255513

 • Dolphin
 • Dolphin's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 2797
 • Thank you received: 647
 • Карма: 26
[јас Колин Хувер ја препорачувам , сите нејзини книги се добри
Молам , се' што не ме засега , нека ме одмине :)
The administrator has disabled public write access.

Препорачај книга 20 Фев 2020 20:35 #255561

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Да ми препорачате добра македонска книга, имам прилика да ми ја донесат ;)
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Препорачај книга 21 Фев 2020 17:03 #255562

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Зависи што сакаш да читаш. јас сум по трилерите, така што моја препорака е „Немата пациентка“ од А.Мајкелидис, или од Линвуд Баркли било која книга.
Исто ми се допадна - Зад затворени врати.
Од другите жанрови „Тајната ќерка“, „Запишано во ѕвездите“....
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Cinnamon

Препорачај книга 01 Мај 2020 13:24 #255625

 • adi
 • adi's Avatar
 • Offline
 • new born
 • nenaspieni ama srekni
 • Теми: 80
 • Thank you received: 9
 • Карма: 1
Еве јас сум по романсите... Ја читам моментално 9ти ноември од Хувер и одлична е за мој вкус
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.