Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Книга/и кои ги купив денес

Ре: Книга/и кои ги купив денес 08 Мар 2013 13:38 #234423

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
 • Карма: 8
Вчера мм ми ја купи Седам година касније, од Мусо.
Сакаше уште неколку да ми земе, ама не сакав да трошиме пари...
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 26 Окт 2013 17:46 #245138

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Реков нема да купувам нови додеа не ги прочитам овие кои ги имам дома, плус пред две недели ја купив и чека на ред за читање „Јужно од границата, западно од сонцето“ ама денес не издржа срце јуначко.
- „Рингишпил“, „Пред да заспијам“ и „Жената на сенаторот“ (последнава демек поклон, уствари поскапи се другите и ја плаќаш и неа, ама ај)
а како да одолеам на два штанда карши мене е Матица :roll:
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 26 Окт 2013 17:48 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 14 Јан 2014 19:32 #247925

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Од патувањето се вратив со три нови книги. Имаа одличен попуст - три книги за околу 500 ден. наши (грубо пресметано)
- „Продадена“ од Марија Гојковиќ
- „Вистински лаги“ од Нора Робертс
- „Затоа што те сакам“ од Гијом Мусо
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
Последна промена: 14 Јан 2014 19:33 by Big Sister.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 15 Фев 2014 11:17 #248656

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3167
 • Thank you received: 2405
 • Карма: 38
Вештицата од Портобело - Пауло Коелјо
The administrator has disabled public write access.
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.