Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ТЕМА: Книга/и кои ги купив денес

Книга/и кои ги купив денес 11 Апр 2011 18:14 #129557

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Овде можете да се пофалите со насловите со кои сте си ја збогатиле вашата домашна библиотека (за да не ги оптеретуваме другите теми во областа книжевност кои се наменети за препораки или информирање за што во моментот читате). Утре почнува големиот саем на книгата кој се организира секоја година во април, па очекувам дека голем дел од вас ќе се запишат во темава. Како и да е, денес се подновив со 4 нови книги
- Теорија за вечниот живот од Родни Колин
- Моќта на збогатувањето - Џозеф Марфи
- Моќта на вистината - Џозеф Марфи
- Моќта на исцелувањето - Џозеф Марфи
Сите книги се во издание на Мартина. Која е последната книга која вие ја купивте?
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 12 Апр 2011 16:40 #129793

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Еве јас да го "скршам" мразот во темата :laugh: Денес си ја купив книгата "Граматика на македонскиот јазик" од Блаже Конески, од книжара на "Просветно дело". Чинеше 499 денари.
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Kinky

Ре: Книга/и кои ги купив денес 12 Апр 2011 21:52 #129868

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Еве штотуку се вратив од саемот и иако сум уморнааааа сепак сум среќна, бидејќи си купив нови книги :) А еве што купив денес..ќе ви ги запишам и цените за да знаете што ве очекува на самот доколку сеуште не сте биле:

Полиња со диви нарциси - Винка Саздова (199,00)
5 книги од Стефани Мајер (Самрак, Млада Месечина, Помрачување, Зазорување и Краткиот втор живот на Бри Танер) - сите заедно 990,00 ден
Мобилен - Стивен Кинг (150,00)
Кич митологии - Венко Андоновски - 50,00
Се плашиш ли од темница - Сидни Шелдон (100,00)
3 нови книги од Карлос Руиз Зафон (Полноќна палата, Принцот на маглата и Септемвриски светлини) - сите за 750,00
Госпоѓа Бовари - Густав Флобер (100,00)
Турски гамбит - Борис Акунин - 100,00
Азазел - Борис Акунин - 100,00
Левијатан - Борис Акунин - 100,00
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole

Ре: Книга/и кои ги купив денес 12 Апр 2011 22:04 #129872

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Ананда wrote:
Еве штотуку се вратив од саемот и иако сум уморнааааа сепак сум среќна, бидејќи си купив нови книги :) А еве што купив денес..ќе ви ги запишам и цените за да знаете што ве очекува на самот доколку сеуште не сте биле:

Полиња со диви нарциси - Винка Саздова (199,00)
5 книги од Стефани Мајер (Самрак, Млада Месечина, Помрачување, Зазорување и Краткиот втор живот на Бри Танер) - сите заедно 990,00 ден
Мобилен - Стивен Кинг (150,00)
Кич митологии - Венко Андоновски - 50,00
Се плашиш ли од темница - Сидни Шелдон (100,00)
3 нови книги од Карлос Руиз Зафон (Полноќна палата, Принцот на маглата и Септемвриски светлини) - сите за 750,00
Госпоѓа Бовари - Густав Флобер (100,00)
Турски гамбит - Борис Акунин - 100,00
Азазел - Борис Акунин - 100,00
Левијатан - Борис Акунин - 100,00
И ја заборавив книгата заради која всушност брзав да ја купам уште првиот ден од саемот

Игрите на Гладните - Сузан Колинс - 350,00 :skok:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole

Ре: Книга/и кои ги купив денес 12 Апр 2011 23:45 #129884

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Си најдов грешка во постот :) - книжарница треба, наместо книжара. Некогаш колку и да внимава човек, му се провлекува некој збор што го користи во усното секојдневно изразување :poimnemam:

Браво Ананда за купените книги :OK: Ти завидувам ;)
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Nebo, Ананда

Ре: Книга/и кои ги купив денес 12 Апр 2011 23:52 #129886

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Samrak knigite taka ke te odmorat... :) Gi citav prvite dve na makedonski - izdanie na Tri i nekako predovot mi bese los, drugite dve gi zemav na srpski - mnogu podobro :)
Jas nesupeav da otidam denes, se nadevam utre. AMA naracav od Toper nekolku knigi od Ameli Notomb (Ananda ti si kriva za ova) :hug: , gi imale vo magacin, pa ke mi gi donele do petok :)


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Книга/и кои ги купив денес 12 Апр 2011 23:54 #129887

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
1. Стакленото звоно - Силвија Плат
2. Царица - Шан Са
3. Четири спогодби - Дон Мигуел Руис
4. Моќта на љубовта - Дон Мигуел Руис
5. Индиго Бомбај - Јагода Михајловска Георгиева
6. Последниот чај - Винка Саздова
7. Пиреј - Петре М. Андреевски
8. Скитникот Мактуб - Пауло Коелјо
9. Брида - Пауло Коелјо
10. Вештицата од Портобело - Пауло Коелјо
11. Папокот на светот - Венко Андоновски


Не баш директно, ама индиректно, вчера и ги порачав на брачеда ми, денес да одит да ми ги купит на саемот на книгата :jupi:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Kinky, sole

Ре: Книга/и кои ги купив денес 14 Апр 2011 14:17 #130277

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
 • Карма: 371
А се рачуна "оваа недела" место "денес"? :zelen:

Govor lica - Aleksandra Kostic
Гешталт терапија - Серж Жинжер
Емоционална интелигенција - Даниел Големан
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 15 Апр 2011 02:37 #130409

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Denes od saem :)
Igrite na gladnite - Suzan Kolins
Rajot moze da poceka - Keli Tejlor
100 prazni stranici - Siril Masaroto
Dolgiot zivot na Marijana Ukrija - Dacija Maranini

I 2 gotvaci za mm :) Taman za dietava :)
Best ever 500 recepies
Main coures 500

Inaku mozam da kazam deka na saemov cenite bea isti ili povisoki od regularnite. Pogotovo Matica - istite knigi bea dosta poevtini na popustot vo fevruari.


Every passing minute is another chance to turn it all around.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Книга/и кои ги купив денес 15 Апр 2011 11:52 #130443

 • sole
 • sole's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1357
 • Thank you received: 218
 • Карма: 37
Еве ги и моите книгу кои си ги купив вчера од саемЧ

1. Последниот чај - Винка Саздова
2. Полиња со диви нарциси - Винка Саздова
3. П.С Те сакам - Сесилија Ахерн
4. Мајка - Перл Бак
5. 1000 неверојатни сонца - Калед Хосеини

Само незнам кога ќе ги прочитам :) , некако бавно ми оди читањево.
маматобе навистина цените на саемот во матица во јануари/февруари беа многу пониски отколку сега. Но, имаше попуст и солидни цени на книгите од други издавачи ТРИ, Култура, Ѓурѓа, АЕА.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Книга/и кои ги купив денес 20 Апр 2011 15:32 #131362

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Iskinatiot vel - Esther Gulshan
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: sole

Ре: Книга/и кои ги купив денес 06 Мај 2011 01:57 #133875

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Последниот чај - Винка Саздова
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 07 Мај 2011 15:08 #134109

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Нејзиното име е Ајлин - Ајше Кулин
Купохоличарката и бебето - Софи Кинсела
Вртлог - Кетрин Коултер
Најбогатиот човек на Вавилон - Џорџ С. Клејсон
Автобиографијата на еден јогин - Парамханса Јогананда

:love: :love: :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 09 Мај 2011 20:33 #134547

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Девојката со портокали - Јустејн Гордер
Мост преку вечноста - Ричард Бах :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 10 Мај 2011 19:35 #134830

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Темплари - Шон Мартин
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 11 Мај 2011 02:38 #134943

 • mamatobe
 • mamatobe's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1471
 • Thank you received: 601
 • Карма: 5
Ананда wrote:
Темплари - Шон Мартин

Anandic od kaj ja zema?


Every passing minute is another chance to turn it all around.
Последна промена: 11 Мај 2011 02:39 by mamatobe.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 11 Мај 2011 02:46 #134946

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
mamatobe :hug: knigata e izdadena od Martina i garant ja ima vo sekoja knizara, a jas ja zemav od eden chovek koj prodava knigi i koj doadja kaj nas na rabota. Inaku knigava na saemot beshe 160 den, a redovna cena i e 270 den.
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 13 Мај 2011 13:55 #135494

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Денес си добив од мажето три книги :srce:
4 Блондинки - Кендас Бушнел
Затоа што те љубам - Гијом Мисо
Што би правел јас без тебе - Гијом Мисо
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 17 Мај 2011 21:32 #136295

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Прада чизмице и остале крпице - Меги Олдерсон :love:
Лудо заљубљена - Меги Олдерсон :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 19 Мај 2011 03:18 #136641

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Зависна од мода - Ребека Кемпбел :girlpink:
Ѓаволот носи Прада - Лорин Вајсбергер :girlpink:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 25 Мај 2011 22:17 #138054

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Денес ги добив од мм како подарок книгите:
Мали слатки откази - Сали Кослоу :love:
Game over - Адел Паркс :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 26 Мај 2011 20:22 #138277

 • Независна
 • Независна's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Be cool, think pink and everything will be ok ;-)
 • Теми: 1140
 • Thank you received: 481
 • Карма: 16
Пред 2 дена на саемот си ја купив книгата "Латински цитати" за 200 денари. Цените се ок за нашиот стандард.
A smile is a language even a baby understands. It costs nothing but it creates much. It happens in a flash, but the memory of it may last forever. Keep on smiling.

Последна промена: 26 Мај 2011 20:22 by Независна.
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда

Ре: Книга/и кои ги купив денес 30 Мај 2011 03:38 #138839

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Денес ми ја купи мм
Без оправдувања! - Брајан Трејси :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 04 Јун 2011 02:40 #139932

 • Ананда
 • Ананда's Avatar
 • Offline
 • senior
 • I ♥ books
 • Теми: 5158
 • Thank you received: 1031
 • Карма: 60
Го сакам Париз - Линдзи Келк :love:
The administrator has disabled public write access.

Ре: Книга/и кои ги купив денес 04 Јун 2011 05:33 #139951

 • nate76
 • nate76's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1249
 • Thank you received: 351
 • Карма: 15
Ananda SAMPIONE :hug: po kolku knigi kupuvas mesecno be src ako ne e tajna :cmok:
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: Ананда
 • Страна:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Најново на форумот

 • No posts to display.