Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме

ТЕМА: Македонска литература

Македонска литература 21 Јан 2014 07:33 #248101

  • Cinnamon
  • Cinnamon's Avatar
  • Offline
  • Администратор
  • Теми: 2988
  • Thank you received: 1373
  • Карма: 60
Како се снаоѓате со литература на македонски јазик?

Чуствувам дека изразувањето на македонски од ден на ден ми е се послабо и послабо. Летово понесов неколку книги на македонски но брзо ги прочитав и не ми се читаат по втор пат сега, можеби за неколку години...во библиотека нема книги на македонски а во електронска форма мал е изборот.

Дали некој купувал книги преку kupikniga.mk?
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

  • No posts to display.