Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Запомни ме

ТЕМА: Носталгија

Носталгија 13 Апр 2011 14:22 #130058

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7934
 • Thank you received: 5653
 • Карма: 121
Колку често ве фаќа носталгија за домот кој го напуштивте. За семејството и пријателите кои ги оставивте за себе? И како ја лечите или се борите со неа.

Јас искрено сум многу поврзана со семејството и ако отидам некаде надвор од дома неколку дена веќе чувствувам носталгија, но ми помага тоа што знам дека наскоро ќе се вратам.
А кога ќе помислам да живеам надвор од МК засекогаш, знам дека ќе ми биде многу тешко. Секако ако донесам таква одлука ќе биде свесна и конечна и нема назад, но дека ќе морам многу да се борам со таа носталгија за дома.
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Ре: Носталгија 13 Апр 2011 16:14 #130099

 • Frenky
 • Frenky's Avatar
 • Offline
 • Султанa
 • Теми: 4119
 • Thank you received: 3812
 • Карма: 95
ic ne me fakja nostalgija :laugh: me fakja taga koga kje mi tekne deka treba da se vratam vo sk.bilo sami ili so decata,uzivam za site pari bez razlika kade sum.nervozna sum den pred poagjanje ako decata gi ostavam.ama vekje sme so iskustvo i 100% sum sigurna koga gi ostavam kaj babite.
ama ova se kratkorocni patuvanja,dodeka zivot nadvor e nesto drugo.dodeka ziveev vo usa imav krizi i napadi,bogami dosta bolni.ama srekja kratko traea.ako si nekade na poubavo i za poubavo,nema mesto za placki.barem ne za drami i secenje veni :)
The administrator has disabled public write access.
Следниве корисници изразија благодарност: kalinche70

Ре: Носталгија 20 Апр 2011 17:18 #131415

 • Adelle
 • Adelle's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Broken...
 • Теми: 1225
 • Thank you received: 643
 • Карма: 45
Првата година кога дојдов тука бев многу носталгична, све ми фалеше од долу..На неколку пати си го пакував куферот да си се враќам назад...ама кога го пребродив тој период, кога помина таа криза малку по малку се средив и ете сега сите ми се тука, све си имам, си се мажив тука и здравје планирам да основам фамилија така да ич не ме фаќа носталгија... ми фалат некои работи од долу но тоа не е носталгија него онака, убаво би било кога би ги имала и тука но ете, ги немам и ништо страшно :)
The administrator has disabled public write access.

Ре: Носталгија 29 Јул 2013 05:40 #242512

 • Cinnamon
 • Cinnamon's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 2988
 • Thank you received: 1373
 • Карма: 60
Eve me taze vratena od MK...nema nostalgija, sega za sega a i ne veruvam deka ke me fati kriza.
Samo me boli toa sto veke kukata vo MK ne mi e doma #1. Doma mi e, nikoj ne moze da mi ja zeme no cim vo kujna pocnuvam da se stutkam i da se mislam kade stojat casite a kade tendzerinjata...
:3 Jana 04.04.2004 :3 Petar 17.04.2007 :3 Ivan 25.08.2009 :3
The administrator has disabled public write access.

Ре: Носталгија 29 Јул 2013 07:27 #242521

 • Fairy
 • Fairy's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • ex MonaLisa
 • Теми: 2188
 • Thank you received: 822
 • Карма: 11
Mene dosega ne me fatila nostalgija, no ete sekoj pat koga sum vo Makedonija mi se potvrduva deka domata mi e nadvor. Moze ima vlijanie toa sto nie zaednickiot zivot go pocnavme nadvor, pa najverojatno Makedonija ke prodolzi da bide kaj mama i tato. Ke vidime :prolet:
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.