Ако вашите цвеќиња се безживотни, лисјата им паѓаат или пожолтуваат еве едноставен рецепт кој ќе ги врати во живот

 

Потребно ви е:


- Кора од една банана

- лажица мелено кафе

- лушпа од јајце

Подготовка:

Вметнете ги состојките во блендер и истурете над нив еден литар вода. Добро измиксирјате. Добиената мешавина посипете ја на растението со лажица. Резултатите сигурно ќе ве воодушеват.

Најново на форумот

  • No posts to display.