Малиот борец Василиј роден е во 28мата недела од бременоста на 25.03.2021 година, со тежина од 1,320 грама и должина од 44 сантиметри, па тоа им даде на родителите надеж дека еден ден ќе го донесат во својот дом и ќе го гушнат.  Веднаш по раѓањето Василиј е однесен на неонатална интензивна нега каде е ставен во инкубатор на респираторна поддршка.

Пролетта ни е на прагот, периодот на кој децата најмногу му се радуваат. По долгата зима, тие со нетрпение ги очекуваат прошетките во природа, возењето велосипед, игрите во најблискиот забавен парк. Но, со пролетта се зголемуваат и симптомите на сезонска преосетливост, односно ризикот од алергиски реакции кај децата. 

Хрватската пејачка Новата година ја дочека во друштво со мајка ѝ Ана и синот Александар, а тоа го откри преку социјалната мрежа Инстаграм на која објави две фотографии. На првата со неа позира дете облечено во костим од Спајдермен, со маска која му го прекрива лицето.

Прељубата ги уништува паровите, без разлика дали се во брак или не. Со себе носи чувство на предавство и губење на доверба, што честопати доведува до сериозни емоционални проблеми кои можат да влијаат на сите области на животот.

Иако светот  моментално се соочува со корона пандемијата, виртуелното патување е сосема безопасно. А се надеваме дека веќе на пролет ќе бидеме  “corona free“ и ќе можеме слободно да патуваме. Дотогаш, еве еден предлог за прекрасен одмор. 

Состојки: 
За кората:
- 12 белки, 8 жолчки, 10 лажици шеќер, 10 лажици мелени ореви, 8 лажици брашно
Фил:
- 1 л млеко, 4 жолчки, 175 г нишесте,15 лажици шеќер, 250 г путер, 1/2 рендано мускатно оревче, 300 г мелени ореви
Глазура:
- 1/4 - 1/2 л слатка павлака

Британскиот принц доколку добие американско државјанство, ќе биде само Хари, вели кралски експерт. Војводата од Сасекс се пресели во САД пред неколку месеци откако со сопругата Меган Маркл се откажаа од должностите во Британското кралско семејство.

Војничката диета се користи за брзо губење килограми – за 3 дена се губат до 5 кг. Откако е создадена таа е спас за сите кои сакаат да јадат и не размислуваат за последиците, па непосредно пред важен настан сфаќаат дека треба да ослабнат, бидејќи не можат ништо да облечат.

Центарот за убавина „Тренд АС“, нуди широка палета третмани за слабеење и обликување на телото, третмани против целулит како - мезотерапија, криолиполиза, кавитација, липоласер, рф, светлосна лед терапија. Покрај нив тука ќе најдете третмани за нега на лице, разни масажи и спа услуги, депилација, како и третмани за разубавување - јапонско исцртување на веѓи, педикир, маникир, свилени трепки, професионална шминка и фризерски услуги од кои најбарана е надградбаа на коса.

Љубовта е превртлива работа која може да ви се „удри“ од глава ако погрешно ја сфатите или претерате. Една Британка многу гласно и искрено зборува за своите искуства и се претставва како секс експерт, а нејзиниот поранешен сопруг се сложил да имаат отворен брак. По неговата смрт, Луиза продолжила да експериментира со неколку партнери истовремено и признала дека никогаш немала грижа на совеста.

Најново на форумот

  • No posts to display.