Пред да се решите да посегнете по диетален газиран пијалок, бидејќи сакате да внесете што помалку шеќер во организмот, прочитајте колку се штетни и што навистина кријат овие напивки.

За разлика од сите други, шведските научници тврдат дека на мажите полесно им оди мултитаскингот, во споредба со жените.

Многу луѓе земаат мала доза аспирин секој ден, за да го намалат ризикот од срцев или мозочен удар. Но, ваквото дневно земање аспирин има и опасности....

Жената која одби да го абортира своето неродено бебе, поради здравствени проблеми, конечно е здрава и ужива во животот со својата здрава ќеркичка. Воедно таа ја победи болеста.

Причините поради кои сте самохран родител можат да се од разделба, развод или смрт на партнерот. Денес да се биде самохран родител, значи да се соочувате со многу предизвици.

Вашите нокти можат да дадат корисни информации за вашето здравје. Поинаква боја, текстура или некои други промени можат да се знак дека нешто се случува во вашето тело.

Ви се случило ли наеднаш да ја покачите килажата, иако не сте ги смениле навиките во исхраната? Или можеби не можете никако да ослабнете? Во тој случај можно е да имате проблем со тироидната жлезда.

Научете како да останете здрави јадејќи ги овошјата и зеленчуците кои по обликот потсетуваат на одредени органи од нашето тело

Зголеменото внесување на боровинки, јаболки и крушки, поврзано е со помал ризик од дијаебетес, тврдат американските научници. Причина се флавоноидите, природните антиоксиданси кои се поврзуваат со намален ризик од мозочен удар, болести на срцето, рак...

Јајца, јогурт и мед, освен вкусни продукти за појадок се и добри состојки за подготовка на природни третмани за нега на косата. И не само тие.

Најново на форумот

  • No posts to display.