Славната актерска двојка Пенелопе Круз и Хавиер Бардем чекаат второ дете, потврди извор близок на двојката за списанието „US Weekly“.

Негативен простор е техника во уметноста која се фокусира на искористување на празниот простор околу објектите во сликата. Концептот на негативен простор се користи во речиси сите форми на уметност, вклучувајќи ја фотографијата, лого дизајнот и генералниот арт дизајн.

Летоска на Олимписките игри, Кејт Мидлтон жестоко навиваше за британските олимпијци, а сега блесна на доделувањето на годишните спортски награди BBC Sports Personality во едно од своите најелегантни изданија.

Британската пејачка Адел постојно е на удар на критиката поради нејзината прекумерна тежина. Но, таа вели дека проблем со тоа и коментарите не и‘ влијаат воопшто.

Германската актерка со турско потекло Меријем Узерли, кај нас позната по улогата на Хурем султан во серијата „Величенствениот“, списанието „GQ“ ја прогласи за жена на годината.

Холивудската ѕвезда ја покажа својата прекрасна фигура во црн фустан со длабоко деколте на модната забава на Гучи во Музејот на уметноста 2012 во Лос Анџелес.

Рускиот милијардер за својата девојка модната икона Наоми Кемпбел, во Москва гради необична куќа, која изгледа како вселенски брод. Топ моделката наскоро ќе има една од најнеобичните куќи во светот, за која многумина велат дека изгледа како вселенски брод кој штотуку слетал.

Пејачката од Блек Ајд Пис, јавно зборуваше за деталите околу наводната афера на својот сопруг, актерот Џош Дјумел.

Иако имаше шанси – Ален Марин, Среќко Варгек, Мате Чуљак, Славко Шаиновиќ и Милан Поповиќ - популарната пејачка од Сплит ја бараа за жена, но никој не ја венчаше

Згодниот холивудски актер е првиот маж кој ќе биде заштитно лице на женски парфем и тоа не било кој туку познатиот „Шанел 5“.

Најново на форумот

  • No posts to display.