Добродојде, Гостин
Username: Лозинка: Secret Key Запомни ме

ТЕМА: Подобрување на имунитет

Подобрување на имунитет 19 Дек 2009 04:24 #217

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
Ние пиеме пиковитче, рибино масло и витамин Ц а вие?
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 19 Дек 2009 18:03 #473

 • mamaAnita
 • mamaAnita's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Теми: 828
 • Thank you received: 572
Мултивитамол, вигантол и витамин Ц
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 19 Дек 2009 18:05 #475

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 902
 • Thank you received: 448
само це витамин и вигантол
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 19 Дек 2009 18:08 #478

 • Marge
 • Marge's Avatar
 • Offline
 • Супер модератор
 • Теми: 3165
 • Thank you received: 2405
Витаминските сирупи повремено ги менувам, а најчесто му давам Пиковит, Саностол или Киндеримун. Во зимските месеци витамин Ц и А+Д3.
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 19 Дек 2009 18:10 #482

 • Tessi
 • Tessi's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Avanturistka
 • Теми: 1647
 • Thank you received: 569
Не сме користеле досега никакви сирупчиња за имунитет,од принцип што сметам дека треба детето само да си изгради сопствен имунитет.А можеби и не сме користеле,бидејќи мила јаде доста зеленчук и овошје.Можеби понатака ке користиме.
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 19 Дек 2009 18:20 #489

 • mamalina
 • mamalina's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 19
Pikovit i vitamin C,ribinoto maslo ne go sakaat!
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 19 Дек 2009 18:24 #496

 • Sandra
 • Sandra's Avatar
 • Offline
 • new born
 • :)
 • Теми: 145
 • Thank you received: 14
Почнав да му давам Имуно бејби, ама не го сака го плука.
Не знам како да го замаскирам?
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 19 Дек 2009 18:45 #518

 • Sneze
 • Sneze's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 315
 • Thank you received: 52
Малиов пие Пиковит 3+, , вит. Ц и Киндеримун од Др. Волц
Последна промена: 19 Дек 2009 18:46 by Sneze.
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 19 Дек 2009 20:10 #575

 • Big Sister
 • Big Sister's Avatar
 • Offline
 • Супер администратор
 • Soul Sister
 • Теми: 7860
 • Thank you received: 5646
Ние лани пиевме киндер имун, во вид на прашок се раствора во сокче, млеко, чајче или во манџичка (само не смее да е температурата на течноста повисока од 37 степени).
Оваа година ништо немаме земано ништо, освен витамин Ц
„Кога ќе пораснам, ќе станам пилот на ракета и ќе те земам тебе, ќе те однесам гоооооре високо, да ги видиш ѕвездите и облачињата, што ги сакаш, за да ги допреш.„...
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 19 Дек 2009 20:48 #588

 • mami29
 • mami29's Avatar
 • Offline
 • toddler
 • Теми: 420
 • Thank you received: 257
Sandra напишал/а:
Почнав да му давам Имуно бејби, ама не го сака го плука.
Не знам како да го замаскирам?

Јас обично му го ставам во сокче.
Последна промена: 19 Дек 2009 20:49 by mami29.
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 19 Дек 2009 21:09 #605

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
Nie pieme Imuno baby i kapki propolis mu stavam vo nego.
Sega ni e pri kraj, a pocnav da mu davam domasno prigotven sirup od svez luk i limon, i vampirite ke begaat od nas :P :)))))
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 19 Дек 2009 22:29 #654

 • mama
 • mama's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • *Be happy*
 • Теми: 902
 • Thank you received: 448
Ајде биди другар Kinky кажи ни го рецептот!Плиссссссссссссссссс!
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 20 Дек 2009 03:46 #809

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
Ke pisam mama, samo da gi prasam moite, oni ni go pravat:).
I jas go pijam istiot, mm koga se vrakja od rabota vika - abe me potruvte vie dvajca so toa lukot :D :D :D
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 20 Дек 2009 03:52 #814

 • Majsi
 • Majsi's Avatar
 • Offline
 • Администратор
 • Теми: 5139
 • Thank you received: 2408
Nie momentalno pieme Kinderimuun,vitamin C i Dr.Leo a da i Plivit D3.
trtlata na mamika
Последна промена: 20 Дек 2009 04:00 by Majsi.
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 20 Дек 2009 03:55 #820

 • JaNiTa
 • JaNiTa's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 101
 • Thank you received: 5
имуно беби, вигантол и витамин ц
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 20 Дек 2009 04:09 #841

 • babysara
 • babysara's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 86
 • Thank you received: 11
posto sega ni tece noseto i davam 2 x 50 mg rastvorliv vit c. vigantol i sirupce na dr. tajs. a sega sme 13 meseci, a na sin mi 6 god. mu davam tabletki kolostrum , vit.c vit.d i pikovit.
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 20 Дек 2009 04:14 #847

 • D-r Lidija Pazdrijan
 • D-r Lidija Pazdrijan's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 769
 • Thank you received: 402
Energy baby,Prolife i Centrum junior.Odlicni sme. :cheer:
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 20 Дек 2009 04:16 #851

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
Киндер имун и Мултивитамол на Др. Теис и многу овошје се трудиме да бутнеме
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 20 Дек 2009 05:32 #964

 • MamaMaja
 • MamaMaja's Avatar
 • Offline
 • teenager
 • Just one happy mum
 • Теми: 915
 • Thank you received: 483
@MamaAne

Двете заедно?
Да не е премногу?
Сонцето 28.05.1993
Месечината 06.08.1997
Ѕвездичката 28.11.2007
Последна промена: 20 Дек 2009 05:33 by MamaMaja.
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 20 Дек 2009 05:33 #966

 • Mama Ane
 • Mama Ane's Avatar
 • Offline
 • ВИП
 • Теми: 4990
 • Thank you received: 5193
MamaMaja напишал/а:
Двете заедно?
Да не е премногу?
Ова е вонредна ситуација заради тоа :) Киндер имунот по пропис а мултивитамолот еднаш дневно, мислам дека е таман
Mackata 13.09.2000
Mangupot 17.10.2006
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 20 Дек 2009 05:36 #968

 • prasence
 • prasence's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Теми: 1346
 • Thank you received: 440
i mene me interesira toj sirup od luk, ke ja zalucam samo kazete hahaha
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 20 Дек 2009 05:37 #970

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
Многу? Па јас денеска тргнав да ја купам истава комбинација :) Арно ама немаа во Зегин кај нас киндеримун, а по снегот и не ми се одеше нигде. Земав за промена Пиковит, инаку пиевме др. Лео до скоро. До вчера енерџи бејби со пролајф, и ни остана уште малку од енерџи ама не го поднесува дефинитивно веќе.
Да резимирам :laugh: Вигантол, а од денеска Пиковит и прополис капки, од понеделник здравје и киндер имун.
Маја, ако добро памтам вие користите прополис капки, по колку капнуваш? Мене ми рекоа две до три доволно е? Ги испи незнаејќи што ја очекува, ама утре, ќе видиме.
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 20 Дек 2009 05:40 #973

 • Kinky
 • Kinky's Avatar
 • Offline
 • senior
 • yummy mummy
 • Теми: 1804
 • Thank you received: 713
2-3 kapki propolis?
Na upatstvoto pisuva po 10 kapki tri pati na den, jas mu davam dva pati po 15.
Mother is god in the eyes of a child."I believe in miracles, since you came along, you sexy thing..."
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 20 Дек 2009 05:51 #983

 • bubamara
 • bubamara's Avatar
 • Offline
 • senior
 • Happy mama!
 • Теми: 2461
 • Thank you received: 1233
И мене ми дојде збунувачки ова со две три капки, а ми стои во глава дека сум читала по 20-тина да се даваат. А уште почудно е што аптекраката ем ми го кажа ова, ем после тоа го читав упатсвото, на кое никаде не стои дека се даваат да ги испие детето, туку вика да се намачка усната празнина со две до три капки?! Инаку аптекаркава беше како удрена со мокра чорапа, знаев дека нешто ќе ми смути..а капкиве не се шкљ, вајда, Апи бејби се, словенечки..
The administrator has disabled public write access.

Подобрување на имунитет 20 Дек 2009 05:55 #985

 • baby24
 • baby24's Avatar
 • Offline
 • new born
 • Теми: 36
 • Thank you received: 1
Pievme kinderimun pa potoa immuno baby e sega sme samo na vitamin c i vigantol ama zdravje denovive planiram da zemam nekoj od proizvodite na aqvasors da gi probame i niv :)
The administrator has disabled public write access.

Најново на форумот

 • No posts to display.